Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Цени на ушити гобленинови  
АвторИвka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 11:24



Някой може ли да ми каже,каква е цената на квадратче на ушит гоблен.Примерно с DMC конци,разбира се оринтировачно.Предварително благодаря.





Тема Re: Цени на ушити гобленинови [re: Ивka]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано23.02.07 13:44



Много е относително.Ако човека срещу тебе има пари можеш и за 15 лева квадратчето да го продадеш, а ако няма можеш и за 1лев. Зависи и от начина ти на бродиране, а не само от марката на конците , но най - вече от парите на клиента.



Тема Re: Цени на ушити гобленинови [re: Ивka]  
АвторДиди (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 10:54



Преди 5 6 години беше 1 квадратче 4 лева.Сега не знам.Но можеш лесно да провериш отиваш в някои магазин и питаш.Но според мен не си заслужава да продаваш какъвто и да е гоблен.Да си вадиш очите и да го продадеш не го разбирам.Аз лично съм продала един и сега ме е яд но нямахме пари и ми се наложи за съжаление





Тема Re: Цени на ушити гобленинови [re: Диди]  
АвторMaMи (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 07:54



на мен също не ми се е налагало да продавам,но през 1992-3г в Самоков се запознах със семейство гобленари.Те "ме светнаха",че цената на квадратче при шев 1:1 е около 7-8 долара.При 1:4 е 5-6 долара.Звучи фнтастично,но...
Имам позната в Русия,която се издържа само със шиенето на гоблени-новобогаташите купували в несвяст.Тъй че,ако искате да продавате-обърнете се към руските сайтове.Страшно търсели икони.И заплащането било много добро-успех.



Тема Re: Цени на ушити гобленинови [re: MaMи]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано13.03.07 10:23



Цената е около 5 евро на квадрат с конци ДМС. Може да се вдигне, ако гобленът има висок коефициент на трудност.



Тема вие ме разбихте, бе!!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано13.03.07 10:55



Сега само остава да почваме да шием (ама майсторски!) и да печелим по 1000 евро на месец....



Петканче, кой купува гоблени в България?

Шегувам се, естествено! Дори не си и помислям, че има някакъв шанс да се издържа човек с шиене на гоблени у нас...
Не знам дали някой си спомня онзи твърде неприятен случай от преди 5-6 години с възрастни жени, които се наемаха за "надомна работа" - дават им гоблени, дават им конци - обаче те, разбира се, си плащат всичко предварително - с обещанието, че ще получат главозамайващи суми за изработените гоблени. В крайна сметка всичко се оказа един голям "розов балон"!!! А за тези жени, които са се надявали да изкарат някой лев, със сигурност не е бил розов...

Аз все си мисля, че засега - тук, у нас, в България - сме на етап "шиене за удоволствие"...
Така че, шийте за удоволствие, момичета!


Хубавото предстои...

Тема Re: вие ме разбихте, бе!!!нови [re: ДжoДo]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано13.03.07 12:47



Петканче, кой купува гоблени в България?

В България никой не купува гоблени. Обратното - в България всеки продава гоблени, дори и тези, които не са хващали игла в живота си. Точно такива подмамиха жениците преди години и, между другото, този номер върви и да ден днешен, естествено, не с такъв голям успех, но все пак върви.
Иначе навън цената е такава, каквато написах. Много хора, включително и в този форум, нямат представа, как се оценява това изкуство от познавачите. Помня, преди време тук се дискутираше цената на "Тайната вечера". Тогава едно "маце" с нескрита ирония ни попита, дали ще продаваме мерцедес. Тъпата патка е възпитана да харесва мерцедеси, без да може мозъкът й да проумее, че, първо, от най-добрия мерцедес става идеален ковчег, и второ - на мерцедесът цената пада с годините, докато с гоблена е обратното.
Както и да е.
Аз гоблени не продавам. Аз ги подарявам. На хора, които заслужават.

Редактирано от Petkana_Divata на 13.03.07 12:49.



Тема RПрава си Петкана,нови [re: Petkana_Divata]  
АвторMMи (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 09:49



на гоблен цената може само да расте!Но и за Русия е верно-търсят се.Колкото до бълг новобогаташи-културните им интереси свършват с бълваното от Пайнер и подобни.Какво да се прави-не можеш да се конкурираш с червея,нали?!



Тема Re: вие ме разбихте, бе!!!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано14.03.07 14:06



Ако ти дам мои гоблени би ли ги продала срещу комисионна?



Тема Re: вие ме разбихте, бе!!! [re: 3aeka]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано14.03.07 14:09



Не. Не се занимавам с това, а и нямам никакви таланти в областта на търговията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.