Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 02.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Реших се  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.02.07 10:12



Почвам с нещо простичко:



Стори ми се относително лесно и не чак толкова голямо.
Нали съм начинаеща...

И още други такива съм си харесала ето тук:

Обаче първо да направя горния и тогава ще мисля кое друго от всичките...

Мислите ли, че ще се справя лесно?!?
Със сигурност ще ми се наложи да питам и да разчитам на вашите мъдри съвети...

Хубавото предстои...

Редактирано от ДжoДo на 12.02.07 10:13.



Тема Re: Реших сенови [re: ДжoДo]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано12.02.07 11:56



Не виждам, какво толкова им се стряскаш на гоблените. Труден - лесен, хващаш иглата и шиеш. От първия път няма да стане перфектно, но пък, ако не хванеш иглата, няма да стане въобще.
Може би и друг път съм споменавла, че уших първия си гоблен на 10-годишна възраст. Беше "Момичето с книгата" и никой не ми е помагал. Щом съм се справила на тази възраст, значи може всеки.
Успех и питай, ако нещо не ти е ясно.





Тема Re: Реших сенови [re: Petkana_Divata]  
Автор love_milica (непознат)
Публикувано12.02.07 18:03



Съгласна съм с Petkana_Divata, кво толкоз се стряскаш, няма да те изядат

, освен да си позагубиш някой и друг нерв , когато ти се заплете конеца. А за гоблена който си започнала, виждала съм и далеч по прости, но на някой първият им гоблен е бил Воденицата на Буше, тъй , че няма страшно!! И важното е удоволствието при шиенето, като видиш крайния резултат ... нямам думи. Ще го усетиш!



Тема първи проблем!нови [re: ДжoДo]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано12.02.07 21:27



Реших, че мога да взема Ариадна или Пъпетс вместо ДМС, но се оказа, че половината от цветовете изобщо не се вързват с ДМС-то.
За да се убедя дори отворих интернетските каталози на Ариадна и ДМС и започнах да сравнявам цветовете ...
Добре, че съм купила половината ...

... ще ми седят за друг!
Сега съм си ги проверила цвят по цвят и ще отида да ги търся по това, което виждам, а не по това, което пише в таблиците...

Хубавото предстои...

Тема Re: първи проблем!нови [re: ДжoДo]  
Автор love_milica (непознат)
Публикувано12.02.07 22:17



Аз затова си ги купувам готови, не се анимавам със събиране на конци





Тема Re: първи проблем!нови [re: love_milica]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано13.02.07 00:29



Ми да ама аз нали съм малко ексцентрична и реших, че няма да шия от това, което шият всички...

т.е. от готовите гоблени в магазина.
Порових си из сайтовете и реших (нали съм ОВЦА!) да се боря с предизвикателството на непознатите схеми - щото винаги съм се научавала най-добре да правя каквото и да е по пътя на пробата и грешката!
Най-важното е, че вече започнах да шия и ми е интересно!
Кефи ме.... поне засега... може би защото нямам да правя нищо спешно!

Хубавото предстои...

Тема Re: първи проблем!нови [re: ДжoДo]  
Автор Tия (член)
Публикувано13.02.07 07:21



Поздравявам те за начинанието! Успех с първия гоблен! Ще чакам с нетърпение да видя първото ти творение.:)))



Тема Точно с готови комплектовки...нови [re: love_milica]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано13.02.07 09:33



... съм имала най-големи проблеми. Една "Мона Лиза", милата, не можах да я позная. Да не говорим, че една позната, която шиеше "Тайната вечеря", следвайки знаците, беше направила Христос негър.
Затова вече сама си правя комплектовките. Ползвам само конци ДМС. Наистина, малко по-скъпи са, но като ще правя нещо, ще е качествено.
Освен това, винаги преглеждам ключа, преди да почна да купувам конците. Така винаги мога да преценя още в началото, дали да сменя някой нюанс, или не.
В интерес на истината, проблеми със схеми от Интернет не съм имала.

Редактирано от Petkana_Divata на 13.02.07 09:34.



Тема Re: Реших сенови [re: ДжoДo]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано13.02.07 09:49



Лесни или трудни - ще се справиш. Важното е да не спира желанието, а съм забелязала , че шенето на гоблените е като поговорката , че апетита идва с яденето





Тема Re: Реших сенови [re: Гълъбицa]  
Автор ДжoДo (някаква такава)
Публикувано13.02.07 10:38



Единствения ми проблем, който съм имала и с предишните си опити, е, че става мнооооооооооого бавно. А аз (както казах съм ОВЦА!) искам нещата да стават бързо...



Ама, честно казано, така се запалих край вас и ми стана толкова интересно, че реших този път да съм по-"последователна", т.е. няма да се отказвам ... лесно!

Хубавото предстои...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.