Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема двете страни на гобленанови  
Автор apelsini (непознат )
Публикувано11.01.07 09:37



Здравейте, искам да питам като шиете гоблените и от двете ли страни ви се получава едно и също,защото на мен не, а ми казаха че трябвало. А продавате ли някъде тези които шиете и къде. А бод 1:4 ли бродирате?Благодаря



Тема Re: двете страни на гобленанови [re: apelsini]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 12:35



А ти от къде гледаш гоблена от пред или отзад.И на мен не ми стават еднакви понякога ,но аз шия за удоволствие и за мен си така че не държа не тези подробност.Важното за мен е отпред да изглежда добре.Баща ми ми прави рамките и така.В момента шия 1х1 но съм шила и другия



Тема Re: двете страни на гобленанови [re: apelsini]  
АвторVN (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 14:15



според мен какво значение има ,ако обратната страна на гоблена не е като огледало на лицевата.След като го сложиш в рамка,нали го гледаш само от към лицевата му страна,обратната няма значение.





Тема Re: двете страни на гобленанови [re: VN]  
Автор Cмexypko (непознат )
Публикувано19.01.07 17:04



Това е така ,но ако решиш да го продаваш,ще вземеш по-малко пари,ако опаката страна не е добра.За да са добри и двете страни трябва да обърнеш внимание на това как започваш нов конец(за това има точно определен начин) и как завършваш конеца.



Тема Re: двете страни на гобленанови [re: Cмexypko]  
Автор love_milica (непознат)
Публикувано19.01.07 17:51



Аз шия и от двете еднакво, щото така ми идва. По принцип обичам перфектно изпипаните неща. Дори имам един гоблен дето майка ми винаги го гледа отзадрната страна

. А 1:1 или 1:4 няма значение и двете са ми еднакво удобни



Тема Re: двете страни на гобленанови [re: love_milica]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано19.01.07 22:40



Когато шиеш 1:1 и имаш честа смяна на конците , а шиеш само по 2-3 бода как ще получиш перфектна опакова страна. Мисля, че и преди време зададох този въпрос но отговор не получих.



Тема Re: двете страни на гобленанови [re: 3aeka]  
Авторlove_milica (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 22:42



Да, май няма как да стане, аз точно първия ми гоблен 1:1 беше такъв само по един два бода, отвсякъде висяха конци и отзад се получи малко гадно, но сега си прекарвам конците от лицевата страна и така, са ми пред погледа и не ги захващам





Тема Има специална технологиянови [re: 3aeka]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано21.01.07 14:23



... за да ти става гобленът абсолютно еднакъв от двете страни. При тази технология се шие не по цветове, а ред по ред. Използват се толкова игли, колкото и цветове. Малко пипкава работа е, но, ако искаш да продаваш след това, се налага.





Тема Re: Има специална технологиянови [re: Petkana_Divata]  
Автор love_milica (непознат)
Публикувано21.01.07 22:11



Разби ме. Тва си е супер игра. Пък и 35 игли в моя случай.







Тема Re: Има специална технологиянови [re: Petkana_Divata]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано22.01.07 12:21



Ама ако няма да продаваш, няма смисъл.. че в моя сегашния имам 60 цвята само на най-долния ред квадратчета - и без това ме хващат нервите на 10-тото червено, остава да имам и висящи конци и игли... но после резултатът си струва де... затова и още не съм разкарала близките цветове и да ги шия с един и същ...

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.