Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 29.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема само не ми се смейте, моля!нови  
Автор Karinka (членка)
Публикувано25.11.06 21:18



Какво означава Вилерова схема и Вилеров гоблен?
Аз съм виждала само едни схеми и не мога да разбера. И тези, които са щампованите, но съм сигурна, че не става въпрос за тях. Пък съм самоука и няма кой друг да питам.



Тема Re: само не ми се смейте, моля!нови [re: Karinka]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано26.11.06 02:03



То , малко не върви мъж да ти обяснява кое - що за гоблените , ама карай...


Нещата стоят така : Съществуват много фирми , които разработват различни гоблени. Например " Солария" , "Гинокардия" , "Казанлъшки гоблен" .
Това за българските фирми . Има и още ...
Има и много чужди. Дименшънс , Ланарте , Гобленсет и още знайни и незнайни производители. Всяка фирма си прави собствени модели (съответно схеми) Всяка си има и каталог.
"Вилер" е може би най - старият и най-разпространен в България производител.
(струва ми се , че бях чел нейде , че е прекратил дейността си).
Не те съветвам да шиеш точно гоблен от Вилеровите , въпреки , че са класика в жанра и максимално опростени , като изработка. Досадно е да си закачиш в къщи такъв гоблен и който влезе и го види , да възкликва " Я , този гоблен го има баба ми(леля ми , кака ми, шуранайка ми...) !!!
Тръпка е да имаш нещо супер-оригинално , единичен екземпляр! Има програми за превръщане на снимка в схема за гоблен - снимаш свекървата , вкарваш снимката в програмата , получаваш схемата и шиеш с любов и преданост!!!
Кофти е , че се получават много сложни и трудни за изпълнение схеми , ако предварително не обработиш фотото.
Успех !!!

А , да не забравя ...наричат и един вид бод "Вилеров" той е едър бод и представлява наклонен бод през ред , по два за знак ...иначе казано - "2 към едно". Аз го ползвам , когато в схемата няма детайли изискващи бод "1 към 1" , т.е. , на един знак от схемата отговаря един наклонен къс(без прескачане на ред) бод.

Моят домашен арест

Редактирано от kiko64 на 26.11.06 02:05.



Тема светнах се!нови [re: kiko64]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.11.06 18:26



Какво му е лошото мъж да ги обяснява тия работи? То е световно известно, че най-добрите готвачи и шивачи са мъже :-) само да не чистя след мъж готвач .........
А този бод дето ми го обясняваш ми се струва малко сложен да го схвана. Ако има някъде картинка по въпроса ще ми бъде по-лесно за възприемане.



Тема Re: светнах се!нови [re: Karinka]  
Автор 3aeka (пухкав)
Публикувано26.11.06 21:59



Ако някога си бродирала карета, няма какво да ти се обяснява.



Тема Re: светнах се!нови [re: 3aeka]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано26.11.06 22:10



така вече разбрах :-)
благодаря ви



Тема Re: само не ми се смейте, моля!нови [re: kiko64]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано27.11.06 14:58



Защо пък да не обяснява мъж!


Чичко Вилер би обидил



Тема Re: само не ми се смейте, моля!нови [re: Karinka]  
Авторckopпиoн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 16:08



вилеровите схеми са АВ-то на гоблените, ушитите гоблени с оригинален бод са като $Мерцедес$ и всичко останало, мнението си е мое. Обикновено са в 2 цвята-черен и червен. Знаците, както на всяка друга фирма са еднакви, както е например нашата азбука-валидни са за всички схеми на Вилер. Почти винаги на един знак съответства и една гама цветове и за тези, които шият често такива гоблени е ясно като на книга.От друга страна не е лошо да имаш нещо като на баба си, ясно е, че е класика. Не е и задължително да е същото- пример-ушила съм доста от тях, но не и това, което е добре познато като се каже Вилер.http://www.goblenite.com/index.htm?act=gallery_view&id=786 Пожелавам ти да ушиеш много гоблени и от всички фирми- успех и да ни покажеш готовата продукция.



Тема Re: само не ми се смейте, моля!нови [re: ckopпиoн]  
Автор12 (Нерегистриран)
Публикувано28.11.06 16:42



И аз съм на същото мнение.Вилеровите гоблени са супер ,пък било и то като на бабати ,леляти и т.н. Те си остават класика в жанра.
Мое лично мнение



Тема Re: само не ми се смейте, моля! [re: 12]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано28.11.06 17:15



Мога да споря.
И друг път съм писала за Вилер в този форум. Не ми допада особено не само поради факта, че ми стои прекалено стандартен.
Дизайнът също куца, според мен. Например, "Мона Лиза" на Вилер е 15 нива под "Мона Лиза" на Golden Kite. В момента не разполагам със снимки, но при първа възможност ще ви покажа, какво имам предвид.





Тема Re: само не ми се смейте, моля!нови [re: Petkana_Divata]  
Автор kiko64 (балък)
Публикувано28.11.06 17:47



Е , нормално е ...Вилер са правили гоблени , когато още компютрите не са били факт.

Моят домашен арест




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.