Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Исус с трънен венец  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано20.09.06 11:08



Здравейте



Обръщам се към всички, които са шили този гоблен с молба за съвет.
Харесах си го, шит 1:4, на стената в мои близки роднини. Понеже имам слабост към бродирането на икони, моментално реших, че следващия ми гоблен ще е този. Търсих го дълго и накрая го намерих в малък вариант (не помня точно размери). Помолих да ми го разопаковат, за да видя конците и т.н., но не разрешиха, тъй като беше с целофан или нещо подобно. Огромно бе разочарованието ми когато отваряйки кутията намерих вътре един единствен цвят - тъмно кафяво, а схемата беше нащракана на компютър и предвиждаше бродирането да не запълва всяко поленце, а да се очертае с контур самия портрет... не знам дали ме разбрахте, но се ядосах много, нищо че струваше само 6 лв.
Направо го хвърлих на боклука и след като продължих да търся из цяла Варна и не намерих, прибегнах до резервния план - от близките ми взех схемата и конците, които са им останали (те хич не са малко) и сега остава само да си набавя панама и да го започна. Лятото и големите хайманосвания замират и считам, че е време
На гърба на официалната опаковка на гоблена пише размер 33/26 см. Моля кажете ми каква панама и колко да си купя. Знам, че в един безистен по Пиротска има магазин за конци и копчета, не знам обаче как стои въпроса с панамата и конците за бродиране.
Ще съм благодарна, ако някой ме насочи!

Бъдете здрави!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."

Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: Mermaid]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.09.06 13:10



Доколкото разбирам, си от София.
От ъгъла на "Пиротска" и "Ботев" тръгваш от лявата страна по посока пл. "Възраждане". Там има будки за вестници, магазин за играчки и т.н. Има и два магазина за платове. Във втория по тази посока винаги има разграфена гобленска панама на метър, двойна ширина. Питай продавачката, колко да си вземеш, тя ще ти помогне, много е любезна.
В случай, че ти трябва по-специална панама, включително и друг цвят, освен бяла, ти препоръчвам едно магазинче на "Граф Игнатиев" - от попа надолу към канала от лявата страна. Там има, качествена и сравнително не е скъпа.
Конци можеш да намериш пак там. На "Пиротска" срещу колоните също има два магазина, от които често пазарувам. Там има всичко от DMC, Anchor и Puppets. Надявам се, че се ориентира.
Колкото до инцидента - не е трябвало да изхвърляш нещата, а да провериш на кутията, дали пише, коя е фирмата, има ли телефони и след това да ги направиш на задник. Има разни комисии за защита на потребителя и т.н.
Ако искаш личен съвет от мен, ето го. Преди и аз шиех само готови комплектовки. Напоследък обаче предпочитам да си ги правя сама. Първо, така мога да бъда абсолютно сигурна, че конците, които използвам, са такива, каквито искам. Второ, ако някой нюанс не ми хареса, мога да го сменя още в магазина. Трето, спестявам си такива "изненади", като твоята.
Ако желаеш, можем да държим лична връзка, за да ти помогна и с други неща. Пиши лична бележка.
Поздрави.





Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: Mermaid]  
Автор LadyMorgana (истинската)
Публикувано20.09.06 14:29



Здравей,
Ако ще пазаруваш от "Пиротска" ще те насоча и за панамата и за конците, иди не в безистена , а в търговския център на самия ъгъл на Пиротска и Мария Луиза ..... където продават и дрехи, козметика и т.н. Там до самия вход от ляво има щанд за гоблемарски неща: панама, конци и модели. Продавачката също си разбира доста и може да ти даде съвет, ако е нужно. Аз съм пазарувала там конци и панама за схема , свалена от Интернет и съм много доволна.
Успех и чакаме да се похвалиш с резултата. Аз шия само гоблени-икони и църкви. Така , че съм лично заинтересована.





Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: LadyMorgana]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано20.09.06 14:34



Специално аз не съм съвсем очарована от там, защото често ми се е случвало да търся номера на конци, които ги няма. Не знам де, може да е случайно, но като се случи три - четири пъти, си създаваш стереотип да пазаруваш на друго място.



Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: Petkana_Divata]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано20.09.06 14:35



Много блатодаря за отзивчивостта!
ИНформацията е много полезна - ще си я имам предвид и занапред!

Ще видя на тези места утре, че и без това имам работа по Пиротска и ако възникнат други въпроси - пак ще питам



А! Между другото - кога се налага да се използва цветна панама? Може би не за гоблени, а за карета и други такива, където се вижда и от основата, върху която се бродира?

Всичко най-добро!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."

Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: LadyMorgana]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано20.09.06 14:39



О, чудесно мила, LadyMorgana! Ще проверя и там!



Радвам се, че имаме еднаква привързаност към темите за бродиране

Досега не съм била активна в писането тук, защото преди да се преместя в София си имах надежден консултант за всичко, а сега разбирам, че доста неща не ги разбирам и не ги умея

Затова ще разчитам на всички вас, които сте така любезни!

"... Аз имам моето световъртене в мен..."

Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: Mermaid]  
Автор LadyMorgana (истинската)
Публикувано25.09.06 10:56



Успех

- не е казано, че и ти не можеш да ни научиш на нещо



Тема Re: Исус с трънен венецнови [re: Petkana_Divata]  
Автор merilinm (непознат )
Публикувано29.10.07 17:15



ей този същия и аз си го купих, но по друга причина. на "Милена стил". схемата е хубава - компютърна, от един цвят / на тази фирма/ шие се 1:1 - като нормален гоблен. размера е мисля .... 11 на 13 или 13 на 18. с DMC купих същия - но с обратен профил , 9 цвята и отвратителна ръчно рисувана схема. търся цветната схема - ляв профил / всъшност няма значение/ но да е цветна и на компютър.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.