Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Гоблени
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за майсторлъка...нови  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.09.05 10:30



Аз съм една пишман гобленарка, дето си шия първия гоблен, генериран по снимка на детето и се надявам докато малката навърши пълнолетие да ги свърша тия 90 000 бода

Та за майсторлъка ми беше думата. Чувала съм, че майсторите гобленари шият гоблени, които са двулицеви, така да се каже - отзад изглеждат като отред. Е как го правите тоя номер? Тука една съседка ми разказа някои основни похвати в гобленарството и аз се старая да ги спазвам, ама... Фонът на гоблена ми е пясък и море. Шия го 1:1, за по-добра резолюция, така да се каже, на лицето. Ей, тоя пясък ми разказва играта. Отпред горе-долу го докарвам, но гледката отзад е нещо съвсем различно и не много красиво. Еми то е невъзможно да се подпъхва всичко както си му е реда, вече се отказах. Поне отпред гледам сега да е красиво :)

Та някой шил ли е двулицево пясък 1:1? Изобщо дайте някакви напътствия и препоръки (може и успокоения) за сдобиване на майсторлък от пишман гобленари като мен :)



Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано08.09.05 11:15



Няма да се шашкаш.И моя първия не стана лице и гръб еднакво.А и в крайна сметка нали си е за теб?Друг е въпроса ако наистина искаш да е еднакво и отзад и отпред.Дерзай!

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра!


Тема Re: за майсторлъка... [re: KMETA HA HETA]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.09.05 13:23



Лелеее, ти да не искаш да кажеш, че от втория гоблен насетне вече ги шиеш двулицеви? Ми браво тогава!:) Аз ако вървя с тия темпове на шиене, може и да не стигна до втори гоблен...

Иначе не се шашкам хич, ама обичам да ги върша нещата както трябва по принцип и тая плетеница отзад на гоблена ми само ме амбицира. Ще му хвана цаката някой ден сигурно. Интересното е дали човек може сам да се спецне или се налага практическо гледане от някой майстор?



Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано08.09.05 14:35



Абе не са чак перфектни, но няма за какво да си скубя и косите.То не че имам коси за скубане деНо в интерес на истината, аз си шия за кеф.А ти с какво си издокара схема на щерка ти?

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра!


Тема Re: за майсторлъка...нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.09.05 15:07



С PC Stitch 7.0... Имах желание фона да го направя 1:4, ама не можах да намеря такава опция за различен стил на фрагменти от схемата. Аз сега ръчно си ги правя промените, няма да се моря с всяка инцидентна песъчинка, я ;)

От началото на годината съм го почнала гоблена, ама рядко имам време, за съжаление. Но не бързам за никъде с него :)



Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано08.09.05 16:31



Ама що не ме почерпиш с нея?Аз я имам, но по-старата версия.

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра!


Тема Re: за майсторлъка...нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано08.09.05 17:34



Нямаш грижи за почерпката, кажи само в коя кръчма да ти я пратя :)



Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор Cristal (Cristal_Blue)
Публикувано09.09.05 01:19



Е ,вдъхнахте ми кураж щото аз съм още на първата розичка-като се изключат няколкото и разшивания.Едно е ясно поне-ако него ушия гоблена де то със сигурност ще му разкажа играта.Милият дано устиска на моите напъни.



Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано15.09.05 13:01



Аз како си ги ушия си ги гледам отпред
Пък и досега не мие попадала рамка с просрачна рамка и паспарту, кой знае, може и да има чак такива "майстори" , които да си показват задницата на гоблена

Живи и здрави!


Тема Re: за майсторлъка...нови [re: Andrea$]  
Автор 3aeka (непознат )
Публикувано19.09.05 01:34



Za na4inae6ta si dobre . Gledai da ne stiaga6 mnogo i 2te ni6ki da ti liagat gladko.Sled vtoria tretia goblen 6a brodira6 det se kazva sas zatvoreni o4i a licevoto brodirane 6te ti e lesno kato pesen .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.