Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 03.06.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Много точно...  
Автор TauMaster (дракон-скорпион)
Публикувано11.10.07 17:38



... и добре казано:
нова ера се задава...невидима свръхзвукова честота ни води интуитивно към храм на звука дълбоко навътре в нас. В безкрайността няма, ни начало, ни край, само течния момент, наречен СЕГА! Нашата цел е да разкрием звукови основи на определени честоти...

С такова вибриращо изкуство в нашите способности влиза силата да канализираме нашето усвояване чрез ред и хаос да разберем новите измерения на едно разширено съзнание, да позволим на музиката да служи като пътеводна карта на новооткрити вътрешни територии, които модерната технология направи достъпни...Pазумът, подобно на компютър с неограничин достъп до всякакви програми, плува свободно. Случващо се в настоящето събитие се оказва обременено с дълбока чувствена значимост, космическо проявление се оказва аналогично отразено в конкретно лично преживяване.

Май е цитат на Man with no Name.

Бързата работа - срам за ТауМайстора.


Тема Re: Много точно...нови [re: TauMaster]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано16.10.07 15:26



Леле, как ме прободе право в сърцето с този цитат!


В момента знаеш ли какво правех - първо гледах едно кратко филмче за Fullmoon фестивала в Германия преди две години - ето това:



А после си пуснах филма Карахана... Не е истина как ми маха главата всеки път този филм и какъв неистов копнеж и носталгия ме сграбчват... Копнеж по онези времена, когато гоа партитата и фестивалите се случваха често и гоата беше истинска, без примеси.

Та докато гледах, си мислех долу-горе същото, като в цитата... За това как тази музика ми разширява ума, съзнанието, сърцето, личността... как всеки път ме превръща в течна плазма от удоволствие и щастие, че съществуват звуци, които толкова съвършено да изразят душата ми...

Няма по-космическа, красива, пълна, завършена, божествена, отвъдна музика от гоата! Няма! И щом продължавам да го мисля вече почти 15 години, значи вероятно го мисля наистина сериозно.



Тема Re: Много точно...нови [re: TauMaster]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано17.10.07 01:40



Наскоро си говорихме с една приятелка за технологиите. Нейната теза беше, че човек може да напълно щастлив с малко. Без технологии и т.н. Че ако един артист има нещо в себе си ще може да го изрази и без компютри и всякакви съвременни джунджурии.
До някъде съм съгласен. Но само донякъде.
Технологиите ни разширяват кръгозора, отдалечават хоризонтите. Карат ни да мечтаем за още по-далечни неща. Дават ни възможност да споделяме изживяванията си с все повече и повече себеподобни. Потапяме се все по надълбоко. Защото чисто човешки си е стремежа към откриване. Нещо като "човекът е човек, когато е на път".
Имаме вътрешна потребност да събаряме стени. Да се катерим на високо, за да видим какво има отвъд хълмовете.

В момента слушам едно от любимите си неща - Tryptomine Dream на AP.
За мен това е едно от най-отнасящите парчета изобщо. Само преди 20-30 години е било невъзможно да се постигне такава звукова "картина".
Играта с осцилаторите и филтрите след тях. Ефектите, като подправки правещи вкуса така завършен. Всичко това оформящо прекрасния пейзаж от емоции.
Емоции, които само преди 20-30 години нямаше да е възможно да бъдат изразени.
Емоции, които изживяваме и ни променят.



Тема Re: Много точно...нови [re: tuzemec]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано17.10.07 01:45



Зверски добре казано!
Подписвам се под това!





Тема Re: Много точно...нови [re: Mesmerisa]  
Автор Goa (нечовек)
Публикувано17.10.07 10:58



И аз. Има неща, които могат да се кажат еднакво добре и днес, и преди 1000 години, и след 1000 години - това са непреходни, архетипни неща, за които е достатъчно да можеш да си служиш с езика или ръцете, или тялото въобще. Това са нещата, присъщи на самия човешки разум, както и на биологичната му обвивка в нашия отрязък от време. Забележете, като казвам разум, имам предвид точно разум - а той се проявява единствено във взаимовръзките между отделните индивиди. Разумът е колективно достояние на човечеството, не е индивидуална принадлежност на един или друг индивид. Затова когато изразяваш нещо, ти го правиш заради връзката си с другите.

Отплеснах се. Има обаче и неща, на които са им необходими допълнителни технологични приспособления, за да могат да бъдат "достигнати" и изразени. Всеки инструмент донася нови възможности за изразяване, всяка технология разширява хоризонтите, както казва туземец. Самата гоа е доказателство за това. Забавно е как при всяко нововъведение се появява вълна от недоволство срещу него с мотива, че се бяга от човешката същност. Когато е била внедрена електрическата китара, мнозина са я заклеймили, че произвежда метални, неприсъщи на човешкото звуци. Същото се случило по-късно при въвеждането на синтезаторите, и то от страна на привържениците на електрическата китара.

Грешката на тези, които отричат едното и приемат само другото, е, че не отчитат простичкия факт: всичко това е присъщо на човешката природа. И естествените звуци, и електрическите, и електронните, и някакви следващи, които ще изобретим. Та нали ние сме ги "измислили", не някой друг разум. И единствената мъдра позиция според мен е да се приеме всичко съществуващо с подобаващата му почит. Друг е въпросът кое ще предпочитаме в личен план - дали живия концерт на акустична китара и пиано или звуците на S.U.N. Project и UX. За всекиго има по нещо.

И най-парадоксалното е, че състоянието, в което ни вкарва гоата, някой друг го вкарва в същото състояние съвсем друг тип музика - например класическата или рокът. Ние казваме за гоата, че е най-космическата музика, а същото твърдят и рокаджиите за рока, и класиците за Моцарт, Бетовен и Бах. Ами шаманите как изпадат в транс - пак чрез музика и танц, без да ползват синтезатори... (Тук може би има изключения - чалгата и рапът май са за хора, на които им е отрязан достъпът до космоса, ама нали и такива трябва да има.)

Баааси, не го четете тва, олях се...

"Трябва да се отървем от хората! А това може да стане само с човешки методи..." (Е. Дюлгеров)


Тема Re: Много точно...нови [re: Goa]  
Автор GOA_PSYCHEDELlC (goadelic shaman)
Публикувано17.10.07 15:38



само едно мъничко и несъществено допълнение - важно е и да имаш какво да кажеш/ изразиш. тогава човек винаги намира изразното средство (и не рядко става пионер в областта си). то една работа тръгне ли да излиза...



the world is very psychedelic place!!!


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.