Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 06.07.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Да обобщим...нови  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано20.05.05 18:19



... седмицата в музика.

Може да се каже, че беше интересна.

Първо Ани ни информира за албума на antix, който не е лош. След това магарето довлече още два интересни албума: Cell - Phonic Peace и компилацията Chillum 4 на Agitato Records.

Cell предполагам ви е познат от най-разни ambient компилации (Fahrenheit Project, Floating Point и др.), където участваше със страхотни парчета. Това ме караше да очаквам доста от албума му. Хм... горе-долу ми се покриха очакванията. Албума е доста хубав и по мое скромно мнение страхотно мастериран. Удоволствие е да го слушаш и да се
потопиш в атмосферат. Особено на мониторите вкъщи е красота. Даже съм готов да преглътна използването на семпли, които съм чувал от други артисти или от различни sample дискове дето се въргалят вкъщи.
Не харесах всичките парчета, но мен няма как да ми се угоди по принцип. Все пак да спомена началното парче - "Sensitiv' Garden", както и "Lord of Silk" (!) и White Call. Последното парче - Orange което доста ми напомня на Deep Forest и Enigma също е хубаво. Хм... сега като слушам и "Phonic Peace For Tibet" е много готино също.
Да обобщим - много приятен албум.

За Chillum 4... като стил е доста близък до това което споменах преди малко за Cell. Тука имената не са ми много познати. Първите 4 парчета са хубавки и мисля, че си заслужава тегленето.

Да обобщим обобщението / топ 6 на седмицата (без особена подредба):

Cell - White Call
Lab's Cloud - Esmeralda (Chillum 4)
Cell - Lord of Silk
Antix - Quiet is the New Loud
Beat Hackers - Velocity (Chillum 4)
Antix - Hiding Place

-------------------------------------------
Bite My Shiny Metal Ass!


Тема Re: Да обобщим...нови [re: tuzemec]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано20.05.05 19:32



Оф... аз тая седмица имам Топ много, щото преслушвах сума ти албуми... малко трябваше да поосвободя харда, че...

Даже чух малко и от Cell, и от Chillum 4, и от Antix - харесаха ми, ще се въртят на диск Но понеже съм шило в торба, все ме влече към бързия бийт...

Основно обаче записвах стари албуми, които се оказа, че нямам - Space Tribe, Prana, Cydonia, Tarsis, Electric Universe, Miranda... като за целта, хора, се понаучих да работя с DC++ и изтеглих бая песни от израелски хъбове

Защо се радва този швед?



Тема Re: Да обобщим...нови [re: tuzemec]  
Автор insane (orphean)
Публикувано21.05.05 01:11



И при мен е горе-долу така. От всичко, което довлякох тези дни от "оттатък", си заслужават точно тези 3 албума. Фаворит ми е Antix, рабира се, но последното парче разваля цялостното удоволствие с тези вокали. В "Sidhartha - Reverse Mode" също има някои попадения, но интереса ми към него беше провокиран от факта, че е мастериран от Shulman, когото много уважавам.



Тема Re: Да обобщим...нови [re: insane]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано21.05.05 01:23



А, добре, таман го свалих от тебе

Защо се радва този швед?



Тема Re: Да обобщим...нови [re: tuzemec]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано21.05.05 11:41



При мен пък не беше така, както при вас. Аз цяла седмица (всъщност даже от 2) свалям тангота и фламенкота, неща отговарящи на ключовите думи "spanish guitar", "tango argentina" и др., не защото ще се изселвам в топлите страни, а защото...баща ми това му се слуша и ме кара да му тегля такава музика...Луда работа, ама Пако де Лусия си е Пако де Лусия и дори и да не слуша човек такава музика, пак ще му хареса и ще усети професионализма...

...не ми се смейте много

Единство и Сила!


Тема Re: Да обобщим...нови [re: Tuonela]  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано21.05.05 20:50



Надявам се да не си пропуснал The Guitar Trio, който Пако прави с Ал Ди Меола и Джон МакЛафлин
А пък ако си попаднал някак на саундтрака на филма "Кармен" направо си зарязвам всичко и идвам при теб Понеже е доста стар, вероятно не си и чувал за него. Режисьор е великият Карлос Саура. Разказва се за една фламенко трупа, която поставя "Кармен". Той е нещо като фламенко мюзикъл. Музиката е от операта и оригинална на Пако де Лусия. Нямам думииии!!!! Отгоре на всичко свири самият Пако, който играе във филма себе си. А пък танцьорите.... най-добрите (тогава) фламенко танцьори на Испания - Антонио Гадес, Кристина Хойос и Лаура Дел Сол. Направо се влюбваш във фламенкото след тоя филм. Откога се каня да си го поръчам на дивиди и все за нещо по-важно ми отиват парите (бе към 30 лв е в онлайн магазините). На твое място щях да го поръчам и да го подаря на баща си за някой празник (рожден ден напр.) - би трябвало много да го изкефи. Всъщност "Кармен" е първа част от танцовата трилогия на Саура, вторият му филм е за тангото, но не са го давали тук и не съм го гледала.





Тема Re: Да обобщим...нови [re: neon GOAt]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано21.05.05 22:48



Мерси за препоръките, The Guitar Trio го намерих и го сложих за теглене, на Кармен саундтрака за съжаление - не, а филма едно, че ще го намеря трудно, а и скоро няма празници, но ще потърся и за него

Едит: Филмът го има в еМуле

Единство и Сила!

Редактирано от Tuonela на 21.05.05 22:51.



Тема Re: Да обобщим...нови [re: Tuonela]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано22.05.05 02:12



Филмът наистина е много добър - идеален подарък за баща, който обича такава музика

Защо се радва този швед?



Тема Re: Да обобщим...нови [re: tuzemec]  
Автор insane (orphean)
Публикувано22.05.05 02:41



tuzemec, малко извън темата, но предполагам че си видял





Тема Re: Да обобщим...нови [re: insane]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано22.05.05 12:03



хе-хе... благодаря

-------------------------------------------
Bite My Shiny Metal Ass!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.