Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 28.05.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Talamasca - 2 торентанови  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано09.05.05 21:54








here we go with a fine import : |::
::| |::
::| the Talamasca mini album is released for japan market by arcadia music, |::
::| 3 titles in it included the amazing "odyssey" well known 22 minutes |::
::| track wich let you go deep into talamasca's melodies and deep basses... |::
::| |::
::| enjoy |::
::| |::
::| |::
::| visit www.mindcontrolrecords.com |::

Код:
: : : TRACKLIST : : :
:...:.......:.....................................................:.......:...:
No : Title : : time : :
....:.......: :.......:...:
: :
01. Illusion World 08:59 : :
02. Odyssey 22:03 : :
03. Illusion World (Radio Edit) 04:45 : :
......:...:
Total: 35:47 min:







3D Vision is proud to announce the releasing of the third Talamasca album!

This 'concept' album contains 12 tracks of pure psychedelic trance, related to the 12 astrologic signs, and will become for sure one of the most original album of electronic music of this year 2003! Get ready for take off!

Style: Psytrance

Released: May 2003/17




Talamasca : Zodiac
(3D Vision)


1. Aries
2. Taurus
3. Gemini
4. Cancer
5. Leo
6. Virgo
7. Libra
8. Scorpio
9. Sagittarius
10. Capricorn
11. Aquarius
12. Pisces




Time: 78:47min



Talamasca е личното ми откритие в последно време. Подценявала съм ги, по-точно не съм ги слушала внимателно. А може би не съм ги слушала в подходящо време? Или сега времето ми е подходящо за Talamasca? Както и да се изразя, същността е, че много ме кефят напоследък.

П.П. Мисля си, че всяка музика си има своето време. Много е объркано това, което си мисля, и затова няма да го обяснявам повече, защото ще се объркам съвсем





Тема Страхотни са!нови [re: neon GOAt]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано10.05.05 01:24



Много са добри, наистина! Освен тези двата наскоро излезе и един сингъл (само от 1 песен) заедно с Джереми Цунами - Take Off Man.

Защо се радва този швед?



Тема Re: Страхотни са!нови [re: oГpoнoм, cин Orpoнoм]  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано10.05.05 08:21



Ъххх, вярно

И понеже преди време стана дума що е full-оn, Talamasca се оказва ("оказва" в смисъл "за мен", щото сега откривам) типичен пример за melodic (morning) full-on.
И според както го дефинират що е full-on - "fast bpm, strong bassline, dominant percussion lines" - мен точно това яко ме кефи, особено в мелодик вида, направо ме зарежда с енергия и оптимизъм





Тема Re: Talamasca - 2 торентанови [re: neon GOAt]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано10.05.05 08:23



Абе хора, не мога да повярвам, че съм толкова тъпа, ама нищо не зацепвам от тези торенти!

А ги искам тези два албума - много ги искам!
Какво да направя, м? Някой може ли да ми обясни като на дебил какво се прави с тези линкове/торенти?



Тема Re: Talamasca - 2 торентанови [re: Rama]  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано10.05.05 08:31



Веднага обяснявам

Само че кажи каква ти е машината, за да знам какъв клиент да ти препоръчам. Ако е нещо прилично - от 1,6 нагоре с поне 256 RAM без колебание взимаш Azureus - прекрасен клиент, но е java базиран и много лаком за системни ресурси. Затова ако си със слаба машина, не помисляй за него. Моята е слаба (засега) и съм с BitTorent - това е оригиналния клиент и е много готин, но има недостатък, че позволява парелно само 3 торента да влачиш. Повечето хора у нас се ориентират към BitComet - казват, че последната версия била добра (щото предишните имаха разни гадни особености, поради които някои тракъри го банваха, пък някъде правеше гафове с отчитането на рейтинга). Сега казват, че май ги нямало тия нещо, но не знам със сигурност.



Редактирано от neon GOAt на 10.05.05 08:34.



Тема Minitutorial + downloadнови [re: Rama]  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано10.05.05 09:43



Какво е BitTorrent



BitTorrent представлява протокол за трансфер на файлове. По същество той е peer-to-peer (P2P), тъй като потребителите директно се свързват помежду си за качване и сваляне на файлове. Системата се поддържа от централен сървър, който се нарича tracker и който координира дейността на всички крайни потребители (peers). Този сървър е отговорен само за осъществяване на връзка между потребителите и от него те научават в момента кои файлове от кои потребители се разпространяват. По това той се отличава от free сървърите, където се ъплоудват файлове и където клиентите си комуникират само със сървъра и никога помежду си. Основният механизъм на действие на системата е, че потребителите трябва да ъплоудват по същото време, когато и даунлоудват и по този начин се използва най-ефективно пълния капацитет на мрежата. За разлика от други протоколи, BitTorrent функционира по такъв начин, че колкото повече хора се интересуват от даден файл, толкова по-бързо той ще се сваля от всеки отделен човек.


СВАЛЯНЕ

От даден tracker сайт сте изтеглили някакъв torrent файл. За да го отворите ви е необходима програма, наречена BitTorrent клиент. Има различни програми (Azureus, ABC, Shareaza, BitTorrent, който е официалният torrent клиент, чийто автор е създателят на torrent протокола - Bram Cohen), като една от най-популярните е BitTornado. Тази програма отваря файла, който сте изтеглили, свързва се с tracker сайта и от него черпи информация, за това кои потребители разпространяват файла и съответно се свързва с тях, за да започне тегленето. В процеса на теглене вие също споделяте вече изтеглените части от крайния файл с други потребители. По този начин колкото повече потребители разпространяват даден файл, толкова по-бързо новите потребители ще го теглят.

Този, който притежава целия файл и е разрешил тегленето му е seed/seeder. Хората, които теглят от него са peers. Peer-ът няма целия краен файл, а само част от него. Peer-ите могат също така да се наричат и leechers, за да се разграничат от хората, които след като са свършили тегленото са оставили програмата клиент да работи и така вече стават seeds.



Tracker сайтът координира действията на BitTorrent клиентите и следи кои peers кои парченца имат и кои все още нямат същите тези части. Когато отворите torrent файл вашата машина се свързва с tracker-а и изисква от него списъка с peer-ове, към които клиентът трябва да се свърже. Периодично по време на трансфера вашата машина се свързва с tracker-а, за да изпрати информация за това колко % от файла сте изтеглили и качили и състоянието, в което е клиента - започва, свършва, спира тегленето. Ако tracker-ът не работи и вие се опитате да отворите torrent файл, то вие няма да можете да започнете теглене, тъй като няма кой да ви даде списъка с потребители. Ако tracker-ът престане да работи докато теглите ще може да продължите обмена със свързаните вече peers, но нови клиенти няма да могат да се свържат с вас. В крайна сметка, колкото повече seeds и peers са едновременно активни, толкова по-бързо става и тегленето. Ето защо е общоприето след като вече сте изтеглили крайния файл да оставите програмата да работи (да seed-ва), за да могат и другите потребители да теглят от вас. Tracker сайтът не знае нищо за същинското съдържание на споделения файл, така че когато ъплоудете torrent файл на някой сайт трябва да го seed-нете, за да могат другите потребители да го изтеглят.




Група от потребители, които са свързани към даден файл е swarm. Например на горната картинка свързаните към клиента 5 peers и 3 seeds правят обща група от 8 човека, която се нарича swarm. Когато няма никакви seeds за определен файл и няма достатъчно peers, които общо да имат един цял файл, тогава в крайна сметка всички клиенти ще имат незавършен файл, защото никой от групата няма да има липсващите парченца. В такъв случай някой със завършен файл (seed) трябва отново да се свърже със swarm групата, за да могат липсващите парчета да бъдат изтеглени и от другите. Това се нарича reseeding. Обикновено молба за reseed-ване се изпраща до някой потребител с изричното обещание, че молещият ще остави клиента си включен за известен период от време след завършване на трансфера, за да могат и други да теглят от него.



Share rating е коефициентът на ъплоудната информация спрямо изтеглената. Ако постигнете коефициент 1.0, това значи, че сте ъплоуднали толкова информация към другите потребители, колкото сте и изтеглили.


BitTorrent клиентите обикновено използват портове 6881-6999, като това са само TCP портове и не се използват UDP портове. Обикновено клиентът започва с най-ниския порт и последователно пробва всеки следващ. Следователно трябва да отворите толкова порта, колкото едновременно отворени клиента имате. Tracker сайтовете обикновено са на порт 6969, така че клиентът трябва да има достъп и до него. Някои сайтове може и да са на други портове. Ако използвате софтуерен firewall трябва да разрешите клиента да може да отговаря и на входящи молби, за да могат и други peer-и да теглят от вас

Ако си с мощна машина -
ако не -
Даунлоудваш, теглиш торент файлчето и го отваряш с торент клиента, който си избрала.

Дотук става ли?





Тема Леле!нови [re: neon GOAt]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано11.05.05 01:19



Ти цял учебник си написала!
Благодаря ти много за подробните разяснения! В първия момент, когато имам повече време, веднага ще тествам тез нови технологии.

Благодаря пак!



Тема Re: Леле!нови [re: Rama]  
Автор neon GOAt (scapegoat)
Публикувано11.05.05 08:30



За избора на клиент:

Ако смяташ да правиш нещо друго с машината, докато сваляш (интересно, има ли човек, който да не прави? ), най-добре не почвай с Azureus - буквално може да изяде 512 RAM.
Ако смяташ да работиш с повече торенти едновременно (което ще ти се прииска, особено ако сваляш от чужбина, тъй като външната скорост на бг доставчиците е относително ниска, а пък транс източниците са предимно външни), недей и с BitComet - минава за лек клиент, но ако се вдигне броят сийдвани и лийчвани торенти, яде 50-60-70% от процесора.
Моят избор е BitSpirit, заема 50 К, < 10 % CPU, работи добре с много торенти, с много настройки, интерфейс подобен на Windows Explorer (поради което е много удобен за новаци).

Не се шашкай от толкова писане - като почнеш, ще видиш, че за няма 15-тина минутки ще се оправиш. И то минутките ще отидат за теглене на клиента. Айде успех и да рапортуваш какво е станало





Тема Re: Леле! [re: neon GOAt]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано11.05.05 12:58



Аз ползвам едновременно ABC и Azureus - от време навреме така яко се забозва компът, че брат ми пищи на умряло, като седне да бачка на Аутокад...

Обаче ABC е бая по-тежък от Azureus, btw

Защо се радва този швед?



Тема Re: Леле!нови [re: oГpoнoм, cин Orpoнoм]  
Автор Kpъr ()
Публикувано13.05.05 20:00



www.shareaza.com
максимален юзер-friendly , има и oт меню-то view/power mode - тогава вече дисплейва и останалите команди че да обърка юзерите.

Идеално е да копираш един такъв готов линк който някой е намерил и да ти го тегли просто... Tools/Download Torrent

а има и search вътре - нещо което другите клиенти нямат.
Само че е малко кофти за сърверите - шерва на по-ниска скорост, повече взима без да дава или дава минимално... ако не ви изгонят от арена заради него, може да теглите от другите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.