Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 06.07.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Запис от FM радио ?нови  
Автор neon GOAt (козле)
Публикувано20.12.04 22:08



Дръпнах си един сет 2 часа без 2 минути и глейте къв коментар имаше:
Recorded from FM radio onto VHS video
wizdom is the free source.......
org is the safest source..........
uk is the FM source...............

Последните три реда не са ми съвсем ясни, обаче е ясно, че човекът е записвал от радио на видео. Баси, сефте го чувам това, а качеството съвсем прилично - битрейта е 320. Някой правил ли е такова упражнение?
Друг е въпросът, че не знам да има бг радио да пуска два часа пситранс

Бе-е-е!


Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано21.12.04 00:56



Здравей

Нямам представа за какво става въпрос, но подозирам, че записът не е правен от българско радио




Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано21.12.04 11:49



ха-ха :-)) интересно упражнение... не ми беше идвало наум... :-)

-------------------------------------------
I'm not fat!
I'm big boned!


Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: oГpoнoм, cин Orpoнoм]  
Автор neon GOAt (козле)
Публикувано21.12.04 20:58



Не е от българско явно, човекът е написал, че е записвал от УКВ (=FM) радио на стадартно VHS видео - не ми беше идвало на ум подобно нещо, а качеството се е получило максимално - 320 битрейт. Тоя пич е свежа глава Ама пък си имат и радиа, които излъчват само транс.

Бе-е-е!


Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано21.12.04 21:05



Честно казано не виждам никаква логика и смисъл да се записва звук на видеокасета и от там да се рипва на mp3. Много по-лесно и качествено щеше изходът за слушалки на радиото (или каквото е там), да се ръгне направо в line-in-а на звуковата карта. Това междинно прехвърляне на аналогов носител, какъвто е VHS-a, носи само загуба на качество.

Единство и Сила!


Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор insane (negative)
Публикувано21.12.04 23:48



320 kbps битрейт (наистина максимално възможния за mp3-формата) не говори нищо за качеството след тези фантастични трансформации, дето ги описваш. Просто пича e решил да ги рипне на mp3 с минимална загуба (може би нулева) спрямо предишното им състояние, каквото и да е било то



Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано22.12.04 03:04



Защо не дадеш линка да видим за какво става въпрос




Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: oГpoнoм, cин Orpoнoм]  
Автор neon GOAt (козле)
Публикувано22.12.04 09:30



Не мога, дръпнах от WinMX (това е една не твърде популярна у нас Р2Р мрежа) и този коментар беше към файла, знаете, че МР3-ките имат таг, където можеш да запишеш разно инфо. Както и да е, голяма дискусия се заформи, а аз просто ке учудих на странната технология на неизвестния ми пич, записал сета. По-добре вместо да обсъждаме странностите му, да теглим от все още живите фриита каквото има, че скоро всички ще последват бубуто в небитието. И ще има да се тормозим с торентите - квото и да си говорим, по-тромаво ми е като технология. Може и да нямам навик още.

Бе-е-е!


Тема Re: Запис от FM радио ?нови [re: neon GOAt]  
Автор oГpoнoм, cин OrpoнoмA (крал ГОндурАса)
Публикувано22.12.04 11:17



Така е, торентите са доста неудобни. Но бубуто в момента работи отново, и то с нов дизайн. Дали ще изхвърчи след нова година, не знам, но за другите е почти ясно... Прав си - трябва да съхраним каквото има. Само дето е толкова много, че няма да успеем...




Тема Re: Запис от FM радио ? [re: insane]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано22.12.04 11:20



По лесно щеше да е да използва FLAC, OGG или някакъв друг кодек без загуба на качество. Щеше да получи същото, но с по-малка големина на файла.

Единство и Сила!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.