Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:43 15.06.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Озвучаване 5.1 и софтуер за него  
Автор the Goal is Goa (Goa is the Goal)
Публикувано19.01.04 01:02



Значи, някой ме питаше какви са характеристиките на нашите 5.1 Luxeon. Тук пише: Subwoofer 30-250 Hz, Satellite 80-200 Hz, Impedance 4 Ohm, RMS 20W+10W*5, S/N >= 55 dB. Има ли още някакви, х-ки, които да погледна? И как са - добре ли са? :)

Та въпросът ми всъщност е можете ли да ми посочите софтуер, с който да си ги пускам от компа тия 5.1, защото този софт, с който карам, не се разбира с хр-то и ту се губи съраундът, ту разни други работи. Опитах се да търся в нета, обаче затънах.

”Светът е твърде голям, за да му навредиш.” (Вантала)
Човечецът не е знаел що е глобализация.


Тема Re: Озвучаване 5.1 и софтуер за негонови [re: the Goal is Goa]  
Автор Дявoлчeтo Фют (Rama)
Публикувано19.01.04 08:07



Малии, нищо не разбрах аз от този въпрос...
Май е много специализиран...
Аз все пак ти отговарям, та да не си помислиш, че зная, ама нарочно си трая, хехе - даже в рима се получи.

Хубава седмица на всички пожелавам...



Тема Re: Озвучаване 5.1 и софтуер за негонови [re: Дявoлчeтo Фют]  
Автор the Goal is Goa (Goa is the Goal)
Публикувано19.01.04 08:40



Става въпрос за 5+1 тонколони, които вървят в комплект - 2 фронтални (старото стерео), 2 съраунд, 1 за басите и 1, дето вече й забравих името Като се разхвърлят из стаята, цялата стая започва да свири и тактува Обаче сегашният софтуер прецаква някои от колоните и спират да свирят, а не мога да намеря друг (казаха ми, че има на Creative, но не се оправих). А за онези характеристики питах, защото някой (Туонела?) ме подкани да кажа какви са

Ох, приятна седмица на всички и от мен...

”Светът е твърде голям, за да му навредиш.” (Вантала)
Човечецът не е знаел що е глобализация.


Тема Re: Озвучаване 5.1 и софтуер за негонови [re: the Goal is Goa]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано19.01.04 11:00



Не бях аз този дето питах, не разбирам особено от характеристики на колони, ама за това кои колони звучат и кои "мълчат" мога малко да ти помогна. Основното е, каква ти е саунд картата. Моята също е 5.1, вградена в дънната платка. Като за начало важното е да си си инсталирал правилно драйверите на картата. След това от звуковите настройки на Windows трябва да зададеш какви тонколони използваш: Control Panel > Звуци и аудиоустройства > Настройки на високоговорителите > Разширени... и от падащото меню избираш 5.1 високоговорители за съраунд звук. ХР-то ми е на български, надявам се да разбираш за какво ти говоря
Другото което е го имам във volume control-a, т.нар. програма "Сила на звука". Там има настройки за силата на звука на отделните колони - Front, Rear, Center, Subwoofer - гледай да не са ти намалени докрай или mute-нати. Ако тези неща до тук са ти наред, остана и да си накараш Winamp-a да ползва всичките, а не само тея дето са Front: Options > Preferences > Plug-ins > Output избираш Direct Sound Output, след това Close, пускаш някоя песен да свири и вече би трябвало всичко да е наред.
Поне при мен така стоят нещата, дано да тръгнат и при теб!

Единство и Сила!


Тема Аз бяхнови [re: Tuonela]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 14:30



Аз те питах за характеристиките. ама нещо ... много съмнителни ми се струват (не казвам че свирят лошо) - според мен един 15см. събуфер не може да искара 30Hz - просто физически май не е възможно. Питах, защото искам да си взема някакво 5.1 озвучаване, но при тези цифри (Luxeon ги водят най-добрите на БГ пазара) май ще се наложи сам да си ги сглобявам

"За да чуеш, трябва да мълчиш" (Оджиън)


Тема Re: Аз бяхнови [re: Borg]  
Автор the Goal is Goa (Goa is the Goal)
Публикувано19.01.04 17:55



Сори, че те обърках - ти ми беше другото предположение. Ами събуферът май е по-голям от 15 см - трябва да го премеря... и трябва да видя тия неща, дето Туонела ги казва. Във всеки случай дънят яко за апартамент

Ако пак не е у ред, един мой братовчед, който може да сглобява разни такива уреди и разбира от компютърен хардуер, разправяше да си намеря добър софтуер... та затова питам

”Светът е твърде голям, за да му навредиш.” (Вантала)
Човечецът не е знаел що е глобализация.


Тема Re: Аз бяхнови [re: the Goal is Goa]  
Автор DrGOA® (палещ)
Публикувано19.01.04 20:35



драйвери за аудио-картата /или за дъното - ако е вграден звука/
никакво значение няма какво и колко си накачулил СЛЕД PC-то - ако то ти пуска 2 канала, ами ще си слушаш ДВА канала през 6 колонки.
нищо не казваш за аудио-картата....ако е вграден на дъното чип и то е по-старо - ами може и да не поддържа 6 канален звук. иначе всички нови интегрирани аудио-чипове поддържат поне 5.1 /някои имат дори настройка в BIOS-a за 5.1/

Редактирано от DrGOA® на 19.01.04 20:39.



Тема Re: Аз бяхнови [re: DrGOA®]  
Автор Гoлямa ypaнOвa дyпkA (направо кратер)
Публикувано19.01.04 23:00



А, не, аудиокартата е наред, дъното е ново и всичко си свири, има си 6-канален звук, даже с брат ми го настройвахме точно според инструкциите - там джъмпери и всичко, обаче ха пипна волюм контрола и веднага съраундът изчезва и волюмът се мести на определено място сам. Нещо такова. Затова сега съм го увеличил волюма на мах и съм го махнал от таскбара. Ама така не може, че разни работи гърмят яко, като ги пусна, например Диабло... и въобще - номера ми прави...

”Светът е твърде голям, за да му навредиш.” (Вантала)
Човечецът не е знаел що е глобализация.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.