Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:48 01.07.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ........нови [re: Rama]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 15:46



Според мен е нормално котето да си усеща приятелчето (не мога да кажа господар - просто не го приемам така), и мен Чери когато е навън ме посреща от доста голямо растояние (някъде към 100-150м), при положение че все пак е страхливо коте, а и аз още не съм с епоказал към къщата 9има един завой към една река - още преди завоя идва). имам чувството че не може да диша без мен - може да не е легнала в скута ми, но трябва да сме в една стая, иначе се сърди, и то много. даже веднъж мисля че беше плакала (незнам дали, но очите и бяха насълзени) - една вечер я оставих в коридора - тъкмо си беше родила малките. толкова много искаше да влезне, и накрая като я пуснах при мен видях че имаше сълзи. после цяла нощ не слезе от леглото ми. от тогава като иска да влезне - пускам я. дори и да се наложи след половин час пак да я пусна навън (нощно време).

"За да чуеш, трябва да мълчиш" (Оджиън)


Тема Re: Коткинови [re: Borg]  
Автор the Goal is Goa (Goa is the Goal)
Публикувано19.01.04 18:05



Я, тя прилича много на Мелани, котката на Рама

Ох, не знам и аз какво ни кара да се привързваме към тях - някакъв инстинкт да се грижиш за някой по-слаб от теб, или подкупващото поведение, или необходимостта да има край теб живо същество, или приятното чувство, когато ти мъркат доволни, или други неща... или всичко накуп аз например много обичам да ги чеша и те се размазват от кеф

”Светът е твърде голям, за да му навредиш.” (Вантала)
Човечецът не е знаел що е глобализация.


Тема Re: Коткинови [re: Rama]  
Автор mirror_air (under cnstrctn)
Публикувано23.01.04 23:16



+ 2...за клубните котки.
Няма какво да разказвам. То трябва да се види .



Тема Линкченови [re: Rama]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано25.01.04 00:20



...



Тема Хе, готино :)))нови [re: Mesmerisa]  
Автор Гoлямa ypaнOвa дyпkA (кво кат нема?)
Публикувано25.01.04 01:38



Не може ли да скача?

Езерото на абсолютното спокойствие

Тема Re: Линкченови [re: Mesmerisa]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано25.01.04 01:38



Sweееet :-) Мъркането е много достоверно :-)

Преди време ми беше попаднало една кратко клипче с котешки изпълнения в стил "най-смешните животни на планетата"... я да видим дали ще го намеря...
мммм... ето: [url]http://rack5.free.evro.net/free1/ItIsHell/kotki.wmv[url]
и алтернативно урл в дата.бг:


Може повечето от вас да са го виждали, щото ми го пратиха поне от 2-3 места, но ако някой е изтървал :-)

-------------------------------------------
Respect my authoritaaaahhhh!

Тема хехехе-е-е:)))))))нови [re: tuzemec]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано25.01.04 10:08



Не-е-е, не го бях виждала това:))))))))))))))
Ох, Туземецо, сълзи ми излязоха от смях, жестоко-о-о е!!
Много ти благодаря - отдавна не се бях смяла така.




Тема Re: Коткинови [re: the Goal is Goa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (безхаберна)
Публикувано25.01.04 12:00



някакъв инстинкт да се грижиш за някой по-слаб от теб

... хихи... типичен пример за уникална заблуда...
Виждал ли си нещо по-пренебрежително от котешки поглед, когато закъснееш с вечерята?

Някой чел ли е Киплинг?
Моята любима приказка за Котката, която си ходи и броди където си ще и където отиде, все е добре...
3а съжаление не можех да си донеса всички книжки от София, но ще се опитам да я преразкажа по памет.

Та, било по времето, когато всички твари били диви. Първият мъж и Първата жена окачили една кожа на входа на пещерата си и станали Първото семейство. През нощта Дивите животни се събрали в гората, привлечени от огъня и миризмата на печено месо. Скарали се кое животно да иде да разузнае. Накрая тръгнало Дивото куче, а Дивата котка тайно и тихо се промъкнала подире му.
Когато Дивото куче стигнало пещерата, Първата жена тъкмо решела косите си със своя магически гребен от кост. Когато го видяла, му хвърлила парче месо и го омагьосала от този ден нататък винаги да бъде Пръв приятел на нейния мъж и денем да го придружава на лов, а нощем да пази входа на пещерата, а в замяна винаги да получава печено месо. Дивата котка видяла всичко това, после се обърнала, помахала с опашка и потънала в дебрите.
На следващия ден всичко се повторило. Този път Дивият кон отишъл да види защо Дивото куче не се върнало в гората, а Дивата котка тайно и тихо се промъкнала подире му.
Когато Дивият кон стигнал пещерата, Първата жена вече решела косите си със своя магически гребен и когато го видяла, го нарочила да бъде Верен другар на семейството и денем да носи на гърба си нейния мъж, а в замяна винаги да получава прясно сено. Дивата котка видяла всичко това, после безшумно се обърнала, помахала с опашка и потънала в тъмното.
И отново всичко се повторило. Този път Дивата крава останала при Жената, за да дава всяка сутрин топло мляко в замяна на сух подлсон. И Котката отново наблюдавала всичко и потънала тихо в горите.

Минало време. В пещерата се родило бебе и когато Дивата котка чула това, решила да намине оттам да види какво интересно се случва.
Какво искаш, диво, дошло от дивите дебри? я попитала Жената.
О, неприятелко моя и жена на неприятеля ми и майка на моето неприятелче, аз съм Котката, която ходи и броди, където си ще и където отиде, е много добре.
Жената се опитала да я изгони, но Котката се шмугнала под кожата, окачена на входа на пещерата. /... тук има една част, която не си спомням много добре.../ Тогава Жената, много ядосана, разплела косите си и изрекла заклинание, че ако веднъж каже нещо добро за Дивата котка, то Котката ще има право да влиза в пещерата, когато пожелае. Ако каже втора добра дума, Котката ще може да лежи до огъня винаги, когато е в пещерата. А ако каже трета добра дума, за Котката винаги ще има приготвена паничка с мляко.

Така се случило, че веднъж плачът на бебето се чувал в цялата гора. Котката, която ходи и броди, където си ще, също го чула и решила да иде да провери. Когато стигнала там, се промушила под кожата, грабнала вретеното и започнала да подскача, да се търкаля и да го мъкне след себе си, а то дрънчало по пода на пещерата. Изведнъж детският плач утихнал и настанала тишина. Тогава Жената, изненадана, казала "Благословено да си, диво, дошло от дивите дебри"... в този момент кожата, закачена на входа на пещерата, се свлякла, защото помнела заклинанието. И Котката, която ходи и броди, където си ще, придобила правото да идва и да си отива от пещерата, когато пожелае.

/... тук пак не помня, но знам, че Котката беше успяла да накара Жената да каже три добри думи за нея и че всеки път, когато Мъжът я видеше, искаше да я замерва с брадвата си, а Кучето искаше да я гони, докато свят светува/

... но Котката, която ходи и броди, където си ще... беше придобила правото да влиза в пещерата, да се топли на огнището и да пие топло мляко... и да идва и да си отива, когато поиска...


... между другото, приятно ми е... аз съм онова рошавото от купона на 26ти дек. в ,но и от НГ при Рама... Яна, де...


This is why the lady is a PUNK!


Тема хей,нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано25.01.04 12:15



привет, слънчо
Много ми е драго да те видя при нас.

Много ти благодаря за приказката - страхотна е - жалко, че не я помниш цялата... И аз търсих из нета, но не я намерих...



Тема хей хей, [re: Mesmerisa]  
Автор Koтkaтa Mapтa (безхаберна)
Публикувано25.01.04 12:19



... ама аз я намерих на немски и - познай какво! - сядам да превеждам...

Добре заварили. Много е уютно тук...

This is why the lady is a PUNK!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.