Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 06.07.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Да поговорим за BT (нов албум и други...)нови  
Автор singulus (MetaGeneric)
Публикувано18.12.03 20:09



В момента си тегля новия албум на бившия trance artist BT, който от 2 албума насам експериментира "ужасно" много (за моя радост). Макар да цикля в момента само някои tracks и да не съм чул все още целия албум, констатирам, че отново е направил неща със звучене като от първите му 3 (транс) албума. Което е просто супер...BT за мен е най-добрия crossover artist сред съвременните електронни артисти.
Отново в почти всеки track има превъзходни вокалисти, както винаги женските гост-вокали са много добри, но все пак не надминават неговия върхов за мен trance track - Sunblind - featuring Jan Johnston...
Какво мислите за него, слушали ли сте го, слушате ли го, ще го слушате ли....???



Тема Re: Да поговорим за BT (нов албум и други...)нови [re: singulus]  
Автор Гpeшka чOвeшkA (не искам прошка)
Публикувано18.12.03 20:41



Това не е ли съкращение? Струва ми се, че съм го срещал някъде, обаче...

-----------
Какво е това "електронна музика"? Няма такова нещо. (The GoaMaster)


Тема То е съкращение, обаче...нови [re: Гpeшka чOвeшkA]  
Автор singulus (MetaGeneric)
Публикувано18.12.03 20:50



...BT е така да се каже титулярното име на artist-а Brian Transeau.
Може да погледнеш официалния му сайт (btmusic.com) за повече инфо.
Все пак само с гледане не става , така че трябва да се чуе, поне според мен, макар че аз далеч не слушам само транс, но реших да пиша в този клуб, защото гледам, че има доста по-висока активност от "Електронна музика"...



Тема Re: Да поговорим за BT (нов албум и други...)нови [re: singulus]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано18.12.03 21:39



Mr. BT, BT, BT...
:-) Така... Ами чух новия албум... по-точно го чух 2 пъти :-)
Незнам дали е достатъчно... :-)

Лично за мен (а не съм толкова компетентен по въпроса), това е един от най-добрите продуценти. Хм... много рядко ми се случва да се наслаждавам на така добре направена музика. Просто всичко е перфектно изпипано от техническа страна. Поне доколкото ми стигат доста ламе познанията по продуциране на музика.
Това за техническата страна де... страхотно. Но... иначе... като музика. Това не ми е любимия стил. Или комбинация от стилове. :-) Ако може така да се каже. :-) Но.... сякаш харесах 1-2 парчета (примерно "Paris").
Иначе има доста друг негови парчета дето ме кефят много - dreaming, mercury and solace, remember, the revolution... :-) И особено "never gonna come back down".

Няма как да не го препоръчам за слушане на всички които харесват електронния саунд. :-)

Хъх... тия дни попаднах и на новите албуми на The Crystal Method ("The Legion of Boom") и на Fluke ("Puppy"). Те май могат да попаднат почти в същата категория като BT. Е.. не буквално де. ;-)) Незнам дали албумите са излезли официално, но особено на Fluke албума доста ми хареса.
Препоръчвам ги и двата :-) T.е. с BT - и трите :-) Заслужават си

-------------------------------------------
error 604
t.s. мутира в tuzemec


Тема Re: Да поговорим за BT (нов албум и други...)нови [re: tuzemec]  
Автор Гpeшka чOвeшkA (не искам прошка)
Публикувано19.12.03 12:49



Дайте линкове :)

-----------
Какво е това "електронна музика"? Няма такова нещо. (The GoaMaster)


Тема Re: Да поговорим за BT (нов албум и други...) [re: Гpeшka чOвeшkA]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано19.12.03 13:16



Ух.. ми аз от e-donkey мрежата го свалих (тва е п2п мрежа, като напстер и др. такива)... Не съм го виждал по бг пееринга... сигурно ще се появи скоро.

Всъщност... ше взема да го ъплоадна на



Само че, неска интернета малко скапан... пък и мп3-тата са на 320к... може и до довечера да отиде ъплоада.

-------------------------------------------
error 604
t.s. мутира в tuzemec

Тема Ммммдам...нови [re: tuzemec]  
Автор singulus (MetaGeneric)
Публикувано19.12.03 16:59



...и аз съм на мнение, че музиката на BT е една от най-изпипаната в техническо отношение...други, които според мен правят страхотно изпипана музика, а са и моя слабост, са The Crystal Method. Допреди 1 седмица всеки ден на работа циклех нон-стоп "The Legion Of Boom" в продължение на 3 седмици близо...

A иначе на мен са ми доста любими именно breakbeat нещата на BT, най-вече "Fibbonaci Sequence", "Hip-hop Phenomenon", "Smartbomb"...
Който играе повечко игри, особено автомобилни симулатори, добре е да пробва "Need For Speed: Underground", в OST-то на играта има unreleased track на BT - "Kimosabe", койт track е убийствен представител на new skool breaks...

Абе с две думи - голям съм му фен аз на BT и това се е....






Тема Re: Ммммдам...нови [re: singulus]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано19.12.03 18:35



Хе-хе :-)) именно саундтрака на NFS-то (убийствена, жалко че не съм автомобилен фен, щях да играя по цял ден сигурно...) ме накара да погледна за нов албуми на The Crystal Method (и мен ме кефят), BT, Fluke... :-)

А и попаднах на Andy Hunter за който не бях чувал преди това. Дръпнах му едни албум - Exodus май беше. Има 2-3 доста приятни парчета с як бийт: Go, Wonders of you (тва е от NFS соундтрака), Radiate. И ми напомня на BT... смесва различни вокали и т.н. Звучи доста добре като цяло.

бтв BT още се ъплоадва... на 8-то парче е... пфу...

-------------------------------------------
error 604
t.s. мутира в tuzemec


Тема A!нови [re: singulus]  
Автор DrGOA® (палещ)
Публикувано22.12.03 17:35



Не знаех, че BT и The Crystal Method издават Goa & Psychedelic Trance....
Оф....Явно пак трябва да наваксвам с материала....




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.