Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 03.07.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Как я открихте?нови [re: Rama]  
Автор GoaBoy (непознат)
Публикувано12.12.03 17:33



Преди слушах какво ли не... Най-вече метал...
Но после се събрах с едни пичове, дето слушаха техно... Не бяха някакви страшни фенове, ама все пак. И на мен ми хареса, почнах и аз да слушам такава музика... Но тъй като не знаех какви групи има и каде да я търся тая музика, слушах всякакви овратителни бози, дет даже с техно имат мнооооого малко общо (от сорта на тия парчета, дето ги въртят по радио Fresh или Сити).
Вътре в себе си усещах, че това не е музиката, по-точно че това не е такава електронна музика, която аз искам да слушам...
Разрових се в интернет и съвсем случайно попаднах на статия за Electric Universe. Бързичко отворих free.evro.net, свалих си няколко парчета... и... просто нямам думи
От там нататъка разбрах за Astral Projection... След това си купих няколко диска "Goa Trance"... Още когато чух първото парче, разбрах, че това е то,
"това е мястото на което принадлежа"

Но разбира се, не познавах хора, които да слушат същата музика, но сега намерих тоя клуб...

Е, това е моято история...



Тема Re: Как я открихте?нови [re: GoaBoy]  
Автор Гpeшka чOвeшkA ((без)грешен :)))
Публикувано12.12.03 19:20



Интересно, ставате поне двама, които сте почнали с Електрик Юнивърс... :)

Първият албум и вторият на ЕЮ и на мен ми отвинтиха главата навремето...

По същия начин и аз слушах разни такива работи, чувствайки, че не е точно това (макар и до днес да ми е кеф да чуя много неща на 2 Ънлимитед, Капела, Кептън Холивуд и т.н., и т.н., и т.н.)

-----------
Какво е това "електронна музика"? Няма такова нещо. (The GoaMaster)


Тема Хахаха, абе излиза, че...нови [re: GoaBoy]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано12.12.03 21:49



...ние тука 2/3 от хората сме разни дърти металисти

Единство и Сила!


Тема Re: Хахаха, абе излиза, че...нови [re: Tuonela]  
Автор GoaBoy (непознат)
Публикувано14.12.03 16:40



Ха хахаа...



Тема Re: Хахаха, абе излиза, че...нови [re: Tuonela]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано14.12.03 22:35



ДЪли има някаква връзка? :-)))
В смисъл... емоциите които си получавал от heavy metal музиката... в, да го наречем - "юношеските" години и това от какви музикални емоции имаш нужда... да го кажем - след 20-те :-) Макар, че... то броя на годините реално погледнато не са толкова определящи. :-)

Само си мисля на глас... :-) Нищо сериозно

-------------------------------------------
error 604
t.s. мутира в tuzemec


Тема Re: Как я открихте?нови [re: Гpeшka чOвeшkA]  
Автор tuzemec (островен)
Публикувано14.12.03 22:41



И преди това сме слушали метъл - хе, хе :-)) Само дето аз междинно минах през ню-ейдж-а... не че съм го задминал де :-)

Сега като се сетя за Electric Universe... и... най-силно си спомням "One Love". Утре като отида на работа, първото нещо което ще направя е да си го дръпна, че немога го намеря по десетките дискове вкъщи :-)), а организацията на дисковете не ми е силна черта :-)). Много... много ми въздейства...
Отнасящо...

-------------------------------------------
error 604
t.s. мутира в tuzemec


Тема Я!нови [re: tuzemec]  
Автор Rama (психеделична)
Публикувано15.12.03 00:21



И на мене "One Love" ми е любимото парче на Electric Universe!!! Слушала съм го нонстоп с дни и седмици това парче! Наистина е невероятно....

Ех, как ме изкефи ти, сродна душо...



Тема Онлайн....нови [re: Rama]  
Автор DrGOA® (палещ)
Публикувано15.12.03 03:05



много лирично сте я отпочнали срещата си:))))) с музиката
а аз първото на Electric Universe, което чух беше Online Information....егати смазващата история.... Последва и Neutron Dance...малко по-леко, хм, даже може да се нарече транс /както тогава се разбираше/.
а иначе първата гоа, която въобще чух, беше един "откъс" от златната компилация на Rumour Rec. - Goa-Trance Trip 1.
Etnica - Tribute
Disco Volante - Moon Raker (Man With No Name mix)
Astral Projection - Power Gen
е, вече имам цялата компилация, в нормален вид:))) но тая касетка си седи....
тогава, в края на '95 ще да е било...или в началото на '96, повечето престижни днес компилации издаваха своите "Vol.1":))))
като стана въпрос за групи - някой да е попадал на Blue Planet Corporation - Antidote ? или на Over Bloody Flood /пак на Blue Planet.../ ?



Тема Ю!нови [re: tuzemec]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано15.12.03 10:49



Като каза ню-ейдж слушал ли си Лот Лориен, тях май така ги водеха като стил.

Единство и Сила!


Тема Re: Хахаха, абе излиза, че...нови [re: tuzemec]  
Автор Tuonela (void)
Публикувано15.12.03 11:12



По-скоро мисля, че ние сме хора, които по някакъв начин (продължават да) се развиват в някаква посока. За сега слушам и двата стила, като в момента преобладава гоата, надявам се обаче да ида в края на седмицата на един метъл фест в София, а за това какво ще слушам след примерно 5 години не мога дори да гадая. Може да е каквото и сега, може да е и нещо съвсем различно. Що се отнася в емоционален план аз си го обяснявам по следния начин: в метъла се пропагандират някакви (в случая няма значение какви) послания чрез текстовете, а на тинейджърите им трябва точно това - да идолизират някого и да следват примера му/думите му. После децата порастват и вече си имат изграден собствен мироглед, собствени убеждения. Едните от тях продължават да следват групите, с убежденията които са приели от тях и им харесват, а другите си казват "аз това вече съм го слушал" и си търсят нещо друго като музика.
Сигурно не е точно така или пък това е само едно от обясненията, но на мен поне сега това ми дойде на ум. Не е малко като се има превид, че съм станал преди по-малко от час

Единство и Сила!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.