Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 16.06.24 
Музикални
   >> Goa & Psychedelic Trance
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема въпросченови  
Автор Apofis (невинно дебилче)
Публикувано31.08.01 01:55



абе я кажете що са толкова талантливи израелците и британците? щото Astral Projection, Cosmosis, Future Prophecy,Hallucinogen, MFG и Infected Mushroom доста ме кефят, макар че скоро се запалих по транса и още познанията ми са много зле

Затворили очи. Но не умрели. Заспали.


Тема Правилно си забелязалнови [re: Apofis]  
Автор Гoлям жeнOмpAзeц (диаГнОзА)
Публикувано05.09.01 13:00



Сега нямам време да ти пиша надълго и нашироко, но гредам, че бързо си попаднал на някои от най-добрите имена

---
СЛЕД СВАТБАТА

Ще бъде вярна тя на своя мил съпруг.
(Докато срещне погледа на друг.)


Тема Re: въпросченови [re: Apofis]  
Авторelectric universe (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 10:21



тези групи са много яки. мен също ме кефят, но ELECTRIC UNIVERSE СА върха.



Тема Re: въпросченови [re: electric universe]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 13:26



Ne te sa, a Toj e (nie go poznavame ;))). Edin chovek, e: Boris Blen. Roland samo ponjakoga mu pomaga.

Поискай си, за да ти бъде дадено !!!


Тема Re: въпросченови [re: Apofis]  
Автор Kpъr (netizen)
Публикувано30.11.01 17:46



Моите са още по зле, щото не знаех че това което слушам е ГОА. Но щом Astral Projection са ГОА, ще знам вече

А "Fluke"? Дали също...



Тема Re: въпросченови [re: Kpъr]  
Автор Гънka в мOзъkA (последна)
Публикувано30.11.01 17:48



Абе Fluke май са малко по-друго... Навремето имах възможност да си ги купя, но понеже нямах пари за друго освен гоа само ги чух... Ама то не пречи да имат албуми с различни стилове.

Реквием за мозъчните гънки:

ъъъ... забравих как беше


Тема Re: въпросченови [re: Гънka в мOзъkA]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 10:45



Nishto obshto s Goa-ta, no puk sa mnogo gotini :))

Те са вече тук !!! От много отдавна ...


Тема Re: въпросченови [re: Kpъr]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано16.12.01 10:46



Ако не се лъжа, типичният за Fluke стил се нарича break beat или big beat - малко ги бъркам двата стила. Подобна е музиката на Crystal Method и някои парчета на Chemical Brothers и Prodigy.

Миналата година един приятел ми подари специално правена от него компилация (той е голям спец, даже самият той пише такава музика) - нещо като пътеводител в електронната музика. Като видях колко различни стилове и стилчета са, ми стана лошо. И това е само едва миниатюрна част от този необозрим океан. Мисля, че няма човек на планетата, който да е напълно наясно със всичките възможни стилове - голям хаос е. :) Дори между ди джеите няма единодушно мнение кое какво е май. Само трансът се оказа поне двайсетина вида - гоа, дееп, етно, денс, прогресив и прочие...

Ще ти цитирам някои от включените имена и стилове: например прочутото парче на Astral Projection "Dansing Galaxy", се води progressive goa. Back to Eden на Mystica пък е Ethno Trance. Спирам дотук, защото съвсем голяма каша ще стане.:)
Така или иначе, едва ли е толкова важен точният стил - гоа-та си е гоа и трудно ще я сбъркаш с друго. Пък и дори да се окаже, че някой я нарича другояче, на кого му пука?:)



Тема Re: въпросченови [re: Apofis]  
Автор Rama (призрак)
Публикувано16.12.01 11:09



Добро начало, според мен.:) От моите любимци ти препоръчвам Mystica и Man with no name...
Аз самата също съм се чудила откъде се въди в израелците този гоа-гений.:) С изключение на Man with no name май всичките ми фаворити са все израелци! Страхотия!:) Просто съм приела това за факт и толкоз.

Е, ако човек реши да задълбава, сигурно могат да се открият някакви дълбоки корелации между неповторимия израелски гоа-транс и характерния за евреите дух и отношение към света въобще. Знам твърде малко за тези хора, за да се произнеса компетентно. Сещам се обаче, че повечето имена, които се цитират като крайъгълни камъни в човешката история и култура, са все еврейски...Фройд, Айнщайн...Също така, евреите са известни с уникалната си способност да оцеляват в нечовешки условия - та нали те си имат държава от петдесетина години едва - и са успели да се съхранят като нация и дух толкова векове...И това едва ли е случайно...Преди време майка ми ходи в Израел - като се върна, ми разказваше в захлас за прословутите им градини и плантации за растения, направени в сърцето на пустинята - пак като пример за оцеляване, невероятна изобретателност и способност да използват оптимално наличните условия. Та така...То стана цяла ода за евреите...но си е заслужено, според мен...:)
Не знам каква е връзката между тези бегло щриховати факти и уникалното звучене на израелската гоа, но сигурно има такава...Божа работа...:)

За британците съвсем не знам...Единствената ми асоциация е с британския футбол, който лично аз гледам с удоволствие.:) За разлика от немския - скован, педантичен, дървен и некреативен - също като монотонното и студено немско техно. Може и да бъркам, разбира се - ако някой ми посочи свястна немска гоа-формация, лично ще му се извиня.:)))
А, да - все пак Грийт Бритън си е световен музикален център отвсякъде. Това е друга стара полемика - дали там са се родили повече световни имена или в щатите. За мен този въпрос е риторичен.

Аре със здраве, че много се разфилософствах...
Привет от мен!




Тема Re: въпросченови [re: Rama]  
Автор Borg (Нерегистриран)
Публикувано17.12.01 15:47



Sun Project & Electric Universe , sushto i X-Dream maj sa shvabi

P.S.
Za Sun Project ne sum mnogo siguren, no maj sa nemci (pone takuv spomen imam).

Те са вече тук !!! От много отдавна ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.