Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови  
Автор barococo (непознат )
Публикувано12.09.11 16:54



Искам да прекратя договор за стационарен телефон с Глобул. Знам че се подава едномесечно предизвестие и заявление за отказ от услуга. Какво трябва да съдържат съответните предизвестие и заявление? Отнякъде могат ли да се изтеглят образци?

Редактирано от barococo на 12.09.11 16:55.



Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: barococo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.09.11 14:30



Не,
отиваш в магазин на глобул и искаш бланка и я попълваш. Лесна е за попълване.
Когато я подадеш - вземи си копие на което да има: Подпис, Печат и POS код (един вид - входящ номер). Това е за да ти е по-лесно после при разправиите със С и Г Груп.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: The One]  
Автор barococo (непознат )
Публикувано14.09.11 18:14



Благодаря за отговора.
Из интернет пространстовото се появиха твърдения, че има уловка в тяхната бланка. А освен това предизвестие, необходим ли е отказ от услуга?



Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: barococo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано14.09.11 23:44



Ами допреди 1 година - не видях да има уловка. Пишеш: Номер, СИМ, Кой си и какво искаш.
БЛАНКАТА ТРЯБВА ДА ПИШЕ ОТГОРЕ:
ПРЕДИЗВЕСТИЕ ЗА ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОР

След като си прекратил договора - незнам какви още откази от услуги искат. При прекратеният договор - не си длъжен да спазваш задълженията си, а именно - да си плащаш.

Иначе имаха и някаква такава простотия - отказ от услуги. Ама за твоя сигурност - попълни и тази. Аз не я попълвах.
Записах в бланката за прекратяване, че прекратявам ВЕДНАГА ВСЯКАКВИ ДОГОВОРЕНИ ОТНОШЕНИЯ И УСЛУГИ И ВРЪЩАМ ВСЯКАКВО ПРЕДОСТАВЕНО ОБОРУДВАНЕ.

Платих си последната сметка. Дойдоха ми още 3 след това. Обадих им се два пъти на 123 да ги уведомя да си гледат работата - от там ме засилват в магазините им.
В крайна сметка, имам подписано и подпечатано едномесечно предизвестие.
После почнах да си кореспондирам и да си говоря със С и Г ГРУП.
От там едно дупе взе да ми обяснява, че досега нямали загубено дело. Уверих го, че ще им уредя първото такова.

ПАЗИ СИ ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ И КОРЕСПОНДЕНЦИЯ С ТЯХ. Както и платежните/касовите бележки за плащанията.
Стигнеш ли до съд - с техните документи срещу техните искания.

А и не им се плаши или стягай на думите. Носи си Личната Карта. Преценявай си добре офертите с които ще те затрупат. Ако вземат да те мотаят повече от 5-6 минути, скандала и псувните на висок глас пред останалите клиенти им деиства като сериозна мотивация за забързване на процедурата по намиранетои предоставянето на бланка.

And the death shall not have dominion!

Редактирано от The One на 14.09.11 23:47.



Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: The One]  
Автор barococo (непознат )
Публикувано15.09.11 09:51



Благодаря за подробния отговор.



Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: The One]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано01.10.11 10:47



Ми може да не те е излъгал човекът, че нямат изгубено дело. Нормално като видят, че не няма да го спечелят изобщо да не го завеждат. Това, разбира се, не значи че няма да ти се пробват с "ако мине".

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: Colombino]  
Автор The One (избраният)
Публикувано19.10.11 20:56



Да се пробат... :)
Чакам ги, когато искат да дойдат. Имам си предизвестие, подписано, подпечатано с ПОС код и си го ПАЗЯ.
:) :)

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: The One]  
Автор ratna ()
Публикувано05.12.11 10:30



сега пък от магазините на Globul казват , че не ги интересува попълването на Предизвестието месец преди изтичане на договора . Въпреки , че попълних такова една ми заяви , че трябва да подам Заявление за прекратяване и без това Заявление, предизвестието няма да ми бъде уважено . Само по отношение на срока , в който се подава заявлението се сблъсках с много разнородни отговори 10 дни , 5 дни , 7 дни , 2 дни


Знае ли някой точната цифра ?
Аз питах в различни магазини на Глобул и ми се стори неадекватно , че дават тези разлики , а на едно място една мацка даже ми каза , че колкото по- рано се даде Заявлението , толкова по-висока неустойка се плаща .Каква неустойка , след като договорът изтича в рамките на месеца ?На друго място ми казах , че се плаща само последната сметка , а на трето място ми отказаха да прекратят договора ми , въпреки , че има официална информация , че договорът може да се прекрати във всеки офис-магазин на Глобул

Редактирано от ratna на 05.12.11 10:32.



Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: ratna]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 23:41



Ми четете си общите условия. Продавачите ще ви будалкат, колкото могат, и още отгоре.
Прочиташ, пишеш, подаваш, взимаш входящ номер, и толкоз.
Има закони, ако отказват да спазят закона, ще е за тяхна сметка. Не че няма да потрошиш нерви де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Предизвестие за прекратяване на договор с Глобулнови [re: ratna]  
Автор The One (избраният)
Публикувано19.12.11 19:38



Е добре де, как може да сме такива неграмотни овце ? На това ли разчитат тия измекяри с договорите ?
На ниското ни образувание и липсата на познания върху законите ?!

НЯМА ЗНАЧЕНИЕ какво подаваш. Завление, Уведомление и или каквото и да е друго!
Значение има какво ще напишеш в свободният текст вътре. Примерно:
Считано от дата Когато/свършва/договора прекратявам всякакви договорени отношения.
Ако те не са съгласни - да Ви върнат в 30 дневен срок мотивирано писмо за отказ, както е по ОУ за писмена кореспонденция.
Важното е - да получите входящ номер, което означава че тази кореспонденция е ОФИЦИАЛНО заведена при тях и те са увдомени по надлежен ред. Пазете си документите.
Иначе - така е, срока за подаване на предизвестие/уведомление/каквото и да е за прекратяване на договора има срок. Той е описан в ОУ или в Договора. След изтичането на този срок - гориш. Това е минимален срок. Тоест, може да си подадеш заявлението и 6 месеца преди изтичане на договора.
Ско всичко е наред - спираш да плащаш.
Ако си добронамерен, може да им се обадиш на телефоните и да ги уведомиш, че ти пращат фактури за прекратен договор.
Чакаш след някой друг месец да ти се обади оня пикльо от С и Г груп. Теглиш му една яка псувня и това е.
Незабравяйте да си пазите документите, касовите бележки и фактурите. Може да Ви потрябват в съда.

And the death shall not have dominion!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.