Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано07.08.11 08:14



Привет. Търся си усб-устройство, в което да си сложа предплатената би-кънект карта със заредени мегабайти, и да ползвам интернет на лаптопа. В магазин на Глобул ми казаха, че само устройството струвало към 150 лв

и в момента го нямат в наличност, а в магазин на Германос ми казаха, че не го продавали изобщо отделно, а само с лаптопи+абонаментен договор... и че все пак и те го нямат в наличност.

Интересно ми е, че цената на нещото уж е 150 лв, а плановете са поне едногодишни и тогава струва 20на лв, а отделно месечните такси излизат общо около 160-170 лв. Не друго, не виждам какво ще изкярят,като смъкнат "реалната" цена 7 и повече пъти. Не разбирам и какъв е проблемът да ми го продадат отделно - нещо, което явно те твърдо не желаят. Странна ми се вижда логиката "или абонамент, или нищо".

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВО [re: Ghanima]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано07.08.11 11:57



Ами напълно е логично да не искат да ги дават в свободна продажба при положение че са предвидени за абонати на договор. Дори и да струва за тях по-малко, никога няма да ти го дадат на "доставна цена" а ще ти кажат някоя друга.

На мен друго ми е интересно, тъй като тези USB устройства са съвсем обикновени и стандартизирани, и дори и в софтуера на Глобул може да се въведе друг APN през който да минава трафика, дали при определени условия клиента има право да ги отключи за да ги ползва със сим на друг оператор?



Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови [re: checho]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано07.08.11 17:51



На мен ми е ясно, че няма да ми го дадат на доставна цена :) Но за да не ми го дадат на приемлива цена (до 100 лв), те ми казват някаква висока сума ("поне 150 лв", цитирам), за да спра да питам повече за това устройство. Смисъл - окей, искат да ми набутат договор, ама аз така или иначе ще вкарвам ваучери и ще разходвам купените с тия ваучери мегабайти. Просто не схващам логиката ИЗОБЩО да не искат да ми продадат отделно устройство.

П.С. По твоето чудене - видях такова нещо точно за 100 лв в магазин на Виваком, само че... кодирано е. А Виваком нямат (читав) предплатен интернет, а аз пък не знам къде мога да го разкодирам.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Редактирано от Ghanima на 07.08.11 17:54.



Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови [re: Ghanima]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.08.11 20:51



Чувах добри озиви за предплатения интернет на вива - е само с карти за данни де - няма опция за voice & data.

Логиката е проста - да ти набутат договор. После ще намерят начин да си избият цената на устройството, заплатите на консултантите, и някоя и друга добавчица за шефовете. Недей да ги мислиш. В края на краищата едва ли има какво друго да правят освен да мислят как да прецакат клиент сключил договор за абонаментни услуги (щото покупката на предплатена също е договор

).
И аз исках да си купя на времето HTC Desire от тях, щото в началото само там го имаше, е купих го като се появи другаде.

Bеer? Mоre?



Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови [re: Ghanima]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано07.08.11 23:24



Комплект Data Prima с USB modem за 79 лв.
1500 MB при активиране, валидни 90 дни
Специални пакети за мобилен интернет
5 лв. първоначално включена сума
https://www.mtel.bg/data-prima/index.php#ui-tabs-1



Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови [re: bira_more]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано08.08.11 13:15



Между другото, в магазина на Вива до пощата на Сл.бряг питах за предплатен интернет, каката ме изгледа учудено и каза "Не предлагаме такова нещо".

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: 3г и мобилен интернет - ОТНОВОнови [re: Ghanima]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано08.08.11 16:26



Интернет магазини бол... но при цената на такова се приготви за разходки по митници.



Huawei E1750 3G USB Modem
Price: $46.70

А през английския e-bay може и да си спестиш митниците:


HUAWEI E353 3G HSPA+ USB 21.6mbps MODEM ***UNLOCKED***
30 паунда (към 77 лв) с доставката... без митници.

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 08.08.11 16:34.



Тема Re: Че как тъй да няматнови [re: Ghanima]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.08.11 16:57



- 89 кинта първоначално за 1 200 МБ нет + 3Г пръчка и цена на МБ 2,5 ст. с валидност на МБ-те 120 дни (4 месеца кажи речи). Валидността се удължава с нови 4 месеца ако заредиш за 30 лв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Никога не разговаряйте с магазинеринови [re: Ghanima]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.08.11 17:06



Малко перифразирам една заглавието на една глава от една велика книга, но мисълта ми е - магазинерите са неинформирани. Или знаят не повече от това, което знам аз от сайта им, ако се интересувам от нещо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Никога не разговаряйте с магазинеринови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано08.08.11 17:23



И разбира се бягат като дявол от тамян от предплатени.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.