Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 19.05.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема запис на телефонни разговори  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано14.05.11 18:04



здравейте!
Дайте ми идея с какъв телефон ще мога да записвам телефонни разговори...
Марка и модел.
Да поясня - трябват ми записи с добро качество в mp3 или wave, става дума за интервюта.
Ясно ми е, че такава опция има в повечето телефони с операционна, имал съм такъв /HTC Touch/, но търся нещо до 200-300 лева, където е включено като екстра към самия телефон и не трябва да се качват нови приложения.




Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: Bgpunk]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.05.11 21:09



По принцип записа на разговорите е незаконен в много страни, освен с изрично предупреждение.
Та - най-вероятно няма да намериш такъв телефон. Дори телефоните с ОС има сложности. Последния андроид например блокира записите.
Начин за правене на записи е да прекараш обаждането през нещо от сорта на Астериск.
Е той си ги може записите, при това с качеството на линията - ако е кофти, и качеството ще е кофти, ако е добра - качеството е идеално.

Bеer? Mоre?




Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: bira_more]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано14.05.11 21:39



Та - най-вероятно няма да намериш такъв телефон.
Сигурен ли си?

Има го като опция в доста телефони, проблемът е да разбера кои точно, защото никъде по магазините не ги тестват с карти и не мога да избера. А след 5 магазина днес се отказах да питам повече магазинери, защото ми даваха предимно неадекватни отговори. Нокиите го имат.

Как се работи с Астериск?




Тема Re: Това, което съм изпробвалнови [re: Bgpunk]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.05.11 23:02



лично, е К770 на СЕ и се вписва в ценовата граница. Хубав телефон с приятен външен вид. К800 и К810 също трябва да вършат много добра работа, а и са по-надеждни. И са в същата ценова група.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.05.11 23:05



Та, най-вероятно ще намери.


Писал съм му. Само дето не съм сигурен за К800 и К810. Но те са почти идентични с К770.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: Bgpunk]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано14.05.11 23:08



Утре ще проверя и К800 дали има тая опция със сигурност и ще ти пиша. За К770 съм абсолютно сигурен - 3 години си го ползвах.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Това, което съм изпробвалнови [re: Stefan Pan]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано15.05.11 11:01



Добре, а в какъв формат записва? И още един важен въпрос- може да се настрои да записва и върху картата, нали?
Гледам, че е с вградена памет от 16 мб, която няма да стигне до никъде.




Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: Bgpunk]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано15.05.11 18:46



Ако искаш да записваш разговори водещи се по телефона, ще ти трябва смартфон с инсталирана програма. Възможно е някой модел на SE да има тази функция, не съм сигурен. Ако искаш да го ползваш като диктофон - повечето дори и доста евтини модели на SE имат тази опция, а ако телефона е с карта памет може доста часове да се запишат.



Тема Re: Това, което съм изпробвалнови [re: Bgpunk]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано15.05.11 20:21



Ех, това не мога да се сетя. Току що говорих с една приятелка и тя твърди, че като има карта с памет, записва на нея автоматично. Аз лично не съм сигурен в това, мисля, че в настройките трябва да се зададе. Каквото и да е, записите са с малки обеми и са в .amr формат.
Освен това проверихме и за К800 - и той прави записи, пак в същия формат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: запис на телефонни разговоринови [re: Пeтъp_]  
Автор Bgpunk (черный ворон)
Публикувано15.05.11 20:54



Като диктофон не върши работа, защото се записва със сериозна микрофония.





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.