Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:44 21.09.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за нивото на сигнала в dB  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано08.05.11 15:30



Опитвам се да убедя Глобул, че интернета им поне във Варна не струва по няколко причини. Основната е, че има много рехав 3G сигнал, няма EDGE с изключение на два района. Например вкъщи "имам" -105dB 3G сигнал на тераса при отворен прозорец и телефона изкаран през прозореца (на практика outdoor) и според Глобул това било нормално.

Та, искам да им пратя няколко красиви картинки от различни места в града с цифрички на сигнала и полянки, доказващи че на всичкото отгоре не съм се и забутал в градското бомбоубежище. Интересно ми е под какви стойности изобщо да не скрееншот-вам и какво горе-долу те биха считали за проблем. Освен това има и други проблеми с интернета от Глобул. Няма интернет капацитет до базовите станции. Какво значи в 8:00 АМ да имам 3 мегабита в секунда трансфер, а в 20:00 PM трансфера на същото място да е под половин мегабит. И това се повтаря закономерно всяка нощ като ланка вземаща от ADSL модем

Редактирано от checho на 08.05.11 15:32.



Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: checho]  
Автор 5rov ()
Публикувано10.05.11 16:31



Написаното от тебе, само потвърждава наблюденията ми, че Глобул останаха с най-слабата мрежа. Казвам го със съжаление.



Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: 5rov]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано10.05.11 22:52



Абе гледай сега, аз също върша мониторинг на комуникационна мрежа макар и физическа и ми е ясно, че не може навсякъде да е перфектна. Това практически не може да се осигури. Поради тази причина като цяло съм против генерализирането, защото допускам всеки някъде да има слаби места.

Ходил съм из България къде ли не. В Ловеч съм ползвал 3G, във Велико Търново, в Разград. Е такова нещо като 3G-то в малкия град е било смазващо добро винаги като съм тествал. Например влизам в кафене в Силистра по обяд и вместо да ползвам тамошното безплатно WiFi се закачих за 3G-то защото беше сто пъти по-бързо. А в Ловеч браузването през USB модемче беше със светкавична скорост.

Във Варна обаче за какво става въпрос - вървя по улицата и HTC-то постоянно превключва между 3G и HSDPA. При деактивирана 3G хваща EDGE само в района около Технически университет, Трошево срещу МОЛ Варна и ХЕИ. В общи линии за тези на които споменатите места не им говорят нищо, по-малко от 1/4 от града има EDGE а останалото е GPRS. Да, ама на мене EDGE ми е перфектно примерно за online streaming на радио защото скоростта инфраструктурно е достатъчна, а батерията пада по-малко.

Зад общината на открито имам 3G на -100 dB на главна оживена улица. В двата обекта на Кауфланд и единствения на Mc Bricolage gsm мрежата на Глобул е такава, че вадиш телефона от джоба и виждаш "Търсене на мрежа" и като намери чертичките са 2/5. В Карфур е и по-зле на места, не че не е подземие, ама примерно МТел имат репийтър вътре.

И не на последно място, интернет-мрежата им отвъд базовите станции май е за боклука. Как е възможно да имат само една IP мрежа /21 и да натват цялата страна зад по-малко от 10 IP-та, когато хората по белия свят вече си отвориха очите и за сим карти с публични статични ип-та. По света ги водят extra small автономна система когато и малки предприемачи вече са Medium по големина на мрежи.

И не на последно място наистина се убеждавам, че няма интернет капацитет достатъчно - как може сутрин в 8:30 да гледам клипове на телефона ми през 3G а вечер да си пусна 96 килобита стрийм на MP3-ка и да засича ??????

Редактирано от checho на 10.05.11 22:55.



Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: checho]  
Автор beagle (the hound dog)
Публикувано10.05.11 23:08



High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) is an enhanced 3G (third generation) mobile telephony communications protocol in the High-Speed Packet Access (HSPA) family, also dubbed 3.5G, 3G+ or turbo 3G, which allows networks based on Universal Mobile Telecommunications System (UMTS) to have higher data transfer speeds and capacity. Current HSDPA deployments support down-link speeds of 1.8, 3.6, 7.2 and 14.4 Megabits/s. Further speed increases are available with HSPA+, which provides speeds of up to 42 Mbit/s downlink and 84 Mbit/s with Release 9 of the 3GPP standards.

^ Това за превключването между 3G и HSDPA...



Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: beagle]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.05.11 12:05



Ми той и моят Виваз превключва м/у 3G и HSDPA, когато е в UMTS режим - на екрана се сменя иконата от H на 3G и обратно. Както се сменя и GPRS и EDGE, когато е в GSM режим.

Чечо, за как може сутрин в 8:30 да гледам клипове на телефона ми през 3G а вечер да си пусна 96 килобита стрийм на MP3-ка и да засича ?????? питай абонатите на мрежата ви, които се оплакват най-много от същото - чудесен сигнал сутрин и доста слаб, като се приберат от работа





Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: checho]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано11.05.11 17:50



В родното градче 3Г-то на Глобул е шибано. Първо се появи, когато 3Г тук бе като коледна елха посред лято, но така си и остана като в тестови период.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: checho]  
Автор cyg (<>)
Публикувано12.05.11 15:42



вървя по улицата и HTC-то постоянно превключва между 3G и HSDPA

Досега не съм засичал UMTS на Глобул с моя Desire, само HSDPA.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Въпрос за нивото на сигнала в dBнови [re: cyg]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано12.05.11 17:18



Да, ама ти си малко далече от Варна. Нали за това говоря, аз на село имам по-добро 3G от вкъщи.





Тема Малко допълнениенови [re: beagle]  
Автор The One (избраният)
Публикувано13.05.11 22:08



1. Преносната среда и протокола на пренос задават максималният капацитет на трансфера на данни. Реалният трансфер може да бъде ограничен на по-нисък от максималният капацитет на преносната среда. Примерно, ЛАН-а има капацитет 100 мегабита. Но Вие сте ограничени на по-малка скорост.

2. Всичко протоколи ползвани за преност в ГСМ мрежа са съобразени с приоритизация: Emergency Calls, Voice calls, SMS, Other. Интернета е в "Друго".

3. Сериозна част от опорната мрежа на мобилните оператори все още е на базата на радиорелейни станции. А много често капацитета на такава станция е 2 мегабита, която освен разговорите през нея прехвърля и още 10 такива.
Дори и клетката да е на 3Г, все е тая като ъплинка и е на 2 мегабита.
Оптиката е все още скъпа. Глобул и МТел прехвърлят на релейки почти навсякъде. Рядко имат по-скъпи релейки, които могат да прехвърлят над 133 мегабита и нагоре (ограниченият ресурс е значително скъп - формулата на сайта на КРС.).
Дори и на Виваком, които разполагат с най-много опитка има да градят още много станции на 3Г.

4. Глобул, МТЕЛ, Виваком са ТЕЛЕФОННИ ОПЕРАТОРИ.
ТОВА НЕ СА ИНТЕРНЕТ ОПЕРАТОРИ!
ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО ДА ГО РАЗБЕРЕТЕ ?
НИКАК НЕ Е ТРУДНО ДА СЕ СЪОБРАЗИТЕ, ЧЕ ТОЯ ДЕТО ПРОДАВА КРАСТАВИЦИ - ТРУДНО МОЖЕ ДА ПРОДАВА КРУШИ!
Или просто 5-те лева, хубав телефон на далавера или красивата реклама, всичко това подкрепено с нещо безплатно и двугодишен договор ни мами ? И после да ревем на КРС.
Какво очаквате от КРС ? Да реши проблемите ли ?
Няма да го направи.

Не е луд тоя които яде баницата, а този които му я дава!

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Малко допълнениенови [re: The One]  
Автор cyg (<>)
Публикувано14.05.11 13:07



ТОВА НЕ СА ИНТЕРНЕТ ОПЕРАТОРИ!

Шегуваш се, нали?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.