Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Уелкъм Гарантий  
Автор Ladysexy (sexy mama)
Публикувано28.03.11 17:03



Предварително се извинявам за спама но съм възмутена от поредната наглост на оператор. След като всички станахме свидетели че Глобул и Мтел отказаха да махнат автоматичното подновяване и неустойки, докато не се променят законите, Глобул както казваха че им трябват 2-3 месеца време така спретнаха нов план Уелкъм Гарантий според който клиентите имат право да се отпишат от договора без неустойки, ама само НОВИТЕ ;)) Не ви ли се струва крайно прецакващо спрямо настоящите клиенти и доста лицемерно при положение че уж нямаха готовност да махнат неутойки и тн?

you can achieve everything, if you dare to wish


Тема Re: Уелкъм Гарантийнови [re: Ladysexy]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано28.03.11 23:57



И какво точно искаш да направиш? Не виждам нищо нередно:





Тема Супер е...нови [re: Ladysexy]  
Автор The One (избраният)
Публикувано29.03.11 21:44



Браво!
Почнаха да си правят пазарни номера, колкото и малки да са. Забелязват се първите зачатаци на разчупване на картела.

Иначе, така го правят всички. Офертите и промоциите са винаги за нови клиенти. Станеш ли им веднъж роб .... дупе да ти е яко.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Супер е...нови [re: The One]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано29.03.11 23:18



Какво значи ,че е за нови клиенти само? Значи предлага ти се да пробваш нещо за първите 30 дни, и ако не ти хареса- да се откажеш. За такива, примерно които са абонати от 7 години, като как да се приложи тази опция?



Тема Re: Супер е...нови [re: Apaлaмби]  
Автор Ladysexy (sexy mama)
Публикувано30.03.11 17:21



Араламби, нищо не искам да направя, просто изказвам мнение и разочарование защото има хора които са техни абонати от 10 години и си плащат редовно и безропотно и в един момент се прави превес на новите клиенти, а би трябвало старите да се уважават повече защото благодарение на тях имат много парици и един вид би трябвало да им се върне жеста, така е коректно според мен, а не да им се плюе в лицата ... Това е подигравка с настоящите клиенти според мен :(

you can achieve everything, if you dare to wish


Тема Re: Вижда се...нови [re: Ladysexy]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано31.03.11 00:06



...светлина в тунела:





Тема Re: Супер е...нови [re: Ladysexy]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано31.03.11 01:42



Съгласен съм с теб.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Apaлaмби]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано31.03.11 01:59



На съседната улица слънцето отдавна е изгряло.





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано31.03.11 07:54



Изобщо не съм подлагал и на съмнение,че Вивател го предложиха първи и на Глобул и на Мобилтел им припари под краката. Не знам какво ще е движението на абонатите ,ако все пак тази идея се осъществи от всички, но от 2 години ,партньорите с които работя лека-полека преминаха на вивател, включително и аз. Все още имам 2-3 номера на глобул, но и с тях ще се разделя.



Тема Re: Супер е...нови [re: Ladysexy]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.03.11 14:20



А ти въобще схвана ли какво е това предложение?
Същността му е да се изпробват за месец услугите на оператора и тогава да се реши дали да се остане с него.
Старите клиенти вече си имат наблюдения за услугите, какво повече да тестват?
На практика Гл въвежда отдавна позната test&back практика, която в момента е валидна само при пазаруването от разстояние.



Тема Re: Супер е...нови [re: Ladysexy]  
Автор The One (избраният)
Публикувано31.03.11 21:23



Скъпа, ти там Влака ли чакаш ?
10 години си им роб, защото ти искаш да си такава.
Ами, премести се! Щом за лоялните абоните им е през к..а - недей да им бъдеш такъв!

And the death shall not have dominion!


Тема Re: Вижда се...нови [re: Apaлaмби]  
Автор The One (избраният)
Публикувано31.03.11 21:31



Ей, евреина си евреин.
Ние ще я махнем, ама само на новите абонати. Тези които сме заробили - да го д..ат.
Добре бе, тия като оператори - никога нямата да са станат първи, точно защото нямата нагласата да бъдат такива.
НИКОГА НЕ СА БИЛИ ПЪРВИ В НИЩО ДОСЕГА!
Няма и да бъдат.
Пожелавам им и да не бъдат.

Но поздравления. Поне се опитвате да застанете на страната на клиента.
Или по-скоро искате да прецакате МТЕЛ и да му прибете клиентите ? Това е похвално и ще се радвам да го направите.
МТЕЛ - няма да издържи да не махне шибаните клаузи.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: На съседната улицанови [re: Apaлaмби]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано02.04.11 23:23



Не вярвам да даде преки ползи. По-скоро дава отражение върху опитите за градене на позитивен имидж. Аз лично се кефя на тия опити.
Глобул и Мтел продължават с наглите демонстрации, че не им пука какво мислят хората за тях.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.04.11 11:27



Ами щом 90% от мобилните потребители са при Гл и МТел и няма не масово, ами никакво преселение към Вива, то явно хората са преценили къде е изгодата за тях. Когато човек "мисли" с джоба си, никакъв ПР не може да го обърка.



Тема Re: На съседната улицанови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.04.11 00:51



Абе то се мисли с мозък, не с части от дрехи, ама нейсе.
Същите тия "преценили" купуват по-евтиното с 10 ст. сирене и след това реват колко не било сирене това. Ама продължават да го купуват.
Същите са клиентите на Мтел - пищят как ги мародерства оператора им, ама продължават да стоят при него. Ам то всички са на Мтел, ко ша стани са, ако мина на друг оператор, ше спрат да ме търсят, пък и аз няма да мога... въй!
А, забравих, качеството. Само не разбирам, кое е по-качествено на Мтел от това на Виваком. Обслужването ли, покритието ли, 3Г-то ли (особено па то)...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано04.04.11 08:41



пищят как ги мародерства оператора им

Е, ти не пищиш, ама твоя те измародерства два пъти, нали? А ти все продължаваш да го хвалиш, много странна работа.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.04.11 11:11



Точно мислещите с "джоба" си купуваме скъпичко сирене (и ракия) от 6-8 лв. - трябва да вкарваме и бензина до близко село, където някоя баба го прави от мляко (и някой дядо вкарва в казана само грозде).


От МТел пищят и то основно тук, тези, които са пропуснали четенето или по принцип си пищят. Като ми се наложи да "пищя" знам къде и как да го направя (и го правя), така че да си получа своето. А за стоенето - при такива условия нямаш избор да не седиш.



Тема Re: На съседната улицанови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.04.11 23:21



Кога ме "измародерства"? Че нещо не мога да се сетя.

А, и що не ми отговори на въпроса кое не го може при Виваком? Относно сглобяването на планове по собствен вкус говоря. Притесни се, че за пореден път щеше да бъдеш разобличен като лъжец ли?



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.04.11 23:27



Пак се похвали, че си със специален план.


Шегувам се. Но все пак да говорим за редовните оферти. И редовните потребители, неограничили контактите си в Мтел (Глобул, Виваком).
Каква би била цената за такъв потребител - ами като при другите оператори. И, ако ми кажеш, че при тия условия ти би останал на Мтел след последната ебан с билинга, нямаше да знам какво да ти отговоря, честно.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.04.11 23:46



Да ти кажа - моя час си трепе рибата. Перфектна работа ми върши - мога да си правя тестове "на корем", мога да дрънча на жични номера - на цената на обикновено обаждане между жични номера. А към САЩ - ептен евтино - не че съм се юрнал да звъня в САЩ де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: На съседната улицанови [re: bira_more]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.04.11 23:58



Това на Мтел ли е. Нали казват, че предплатените им са голяма дървения и май стават единствено за напомпване на такива като Стерн с яките планове.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.04.11 09:06



Кога ме "измародерства"?

Лошо е да забравяш, лошо. Веднъж ти взеха 5 лв за неосъществено добавяне на несъществуващ номер към фаворитите, веднъж ти начислиха 20% при зареждане на предплатена.

кое не го може при Виваком

>2) Включените минути в допълнителният пакет се ползват с предимство пред включените минути в тарифата, ако има такива.
-т.е при разговор с БТК черпиш от допълнителния пакет, дори да имаш включени минути към тях. Какъв е смисъла да имаш такъв пакет?

>5) С подписването на договора за допълнителен пакет на абонамент, срокът на договора на основната гласова тарифа се удължава до изравняването му с този на допълнителната услуга
- това дори не се нуждае от коментар.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.04.11 10:24



А, ако бях на обикновен план, нямаше само да си разменяме "ръмжащи" писма, а щях да съм много по-зъл.
Нормално, ако съм на общ план, то ще искам и изпълнение от тях на общите условия докрай. Но щом ми правят такива сериозни отстъпки, че плащам само ниската си такса, то е етично

от моя страна също да отстъпвам, че ми бавят фактурите с 2-3 месеца; още повече, че при грешки ми връщат парите почти веднага, даже есента още на *88 ми оправиха 2 фактури с добавени по още една такса.
Както и че все още не ми излизат отстъпките - така и така нито МВ мога да изхарча, нито разговорите, да не говорим, че СМС-и не пиша.

Що така лошо за Примите, аз имам една. Дадох я на голямата щерка (тя е на Гл на специален план), че майка й, като се върне и грабне фиксирания си говорят поне 30 мин. А във фиксирания МТел ми дават 2000 мин. към мобилни СиП. МТел са се видели в чудо - от Примата досега има само един изходящ и часове и часове входящи. И никой не плаща за тях



Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.04.11 16:45



Е - на МТел е, ама понеже сме няколко верни другари, та сме плякнали и 2 допълнителни моя час телефона, астериск и т.н.
До колкото ползваме нещата само вътрешно - не препродаваме, не терминираме - не нарушаваме и условията на МТел.
А астериска така или иначе си ни трябва.
Ако ползваш предплатената като нормална сим карта - е дървения е. Ама аз я позлвам само за обаждания до 5те номера (един от които офисна точка), и данни. Та - помпам здраво - с 15 кинта на месец.



Bеer? Mоre?



Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.04.11 21:29



Мдааа...
Аз нямах особено специален план на МТел.
Нямам в момента и на Виваком.

Но пък аритметиката е много проста. Всеки първокласник може да я направи.
Имате извлечения по минути от текущият ви оператор.
Напасвате ги към офертата от конкурентен такъв.
И виждате по-евтино или по-скъпо Ви излиза.

Аз когато правих сметката - излезна ми 20% по-евтино.
След 3 фактури от новият ми оператор - сметката излеза 30% по-евтино!

Ееее....айде да си говорим... 30% изобщо не е малко! На средна сметка от 650 лева, 200 лева са си далавера.
Неустойките ми бяха 1200 лева. След шест месеца си избивам неустойките.
Но пък ми ги покриха от новият оператор (яд ме е. трябваше аз да си ги платя за сметка на 6 месечен договор). Подариха ми и телефони за над 1000 лева.
Е вярно, двугодишен договор.
Ама с каквото и да мисля, с джоб, с глава с друга глава..... всички факти за да си портна номерата са налице.
Цената винаги най-голямата дума, особено при еднакво качество на услугите.

And the death shall not have dominion!


Тема Re: На съседната улицанови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.04.11 00:21



Това верно го бях забравил.


Относно двойното ДДС - вдигнахме врява и го оправиха.

За другото ми дай линк.
Само ще ти кажа, че допълнителните пакети мога да си ги активирам/деактивирам веднъж на всеки отчетен период. Какви договори, какви уравнявания на срокове, кви пет лева?

Относно използването с приоритет - на луд ли се правиш? Имам включени минути в основната тарифа до цял свят, включително и до Глобул и Мтел. Ако си добавя пакет национални, какво, искаш да ми се черпят първо минутите до цял свят и като свършат, тогава да ми се черпят тия към Мтел и Глобул? Ей това не се нуждае от коментар.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.04.11 00:48



Така, така, ето откъде идел злия хъс на Мтел да фака клиентите си - от клиентите му, които го факат.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: The One]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано07.04.11 01:03



Аз лично не съм правил тая сметка - просто исках свобода и за това минах на Виваком. Тогава олигополистите Мтел и Глобул яко затваряха мрежите си и единственото, което ми възникваше в главата по техен адрес като реплика беше да вървят къмто пловдивско...

Сега съм още по-свободен - до някакви граници, разбира се, говоря без граници.


В смисъл, все още ми е яко, когато успокоявам закахърените си приятели в чужбина, че им се обаждам по телефона и че няма нужда "да оставим за довечера да се чуем в скайпа", вместо да ми правят компания, докато се прибирам след дълъг път.
Макар че, то дума дума отваря - активирах си пакет 1500 МБ и мога да си ползвам скайпа и през телефона, но пак не искам, защото СКАЙП КРАДЕ ТРАФИК, дори и мобилната му версия. Не искам да им пускам аванта на тия.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.11 09:13



Съвременният Андрешко би казал - ако ти не прецакаш системата, тя ще те прецака.





Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано07.04.11 09:17



Това верно го бях забравил.




За другото ми дай линк.

Това го пише на сайта на БТК, предполагам им знаеш адреса.


Относно използването с приоритет

Цитатът е от страницата на БТК, отиди, прочети и после коментирай пак.

Ако си добавя пакет национални, какво, искаш да ми се черпят първо минутите до цял свят и като свършат, тогава да ми се черпят тия към Мтел и Глобул?

Няма пакет за разговори към "Мтел и Глобул", а пакет до всички, включително и към БТК. Така че ако имаш включени минути към БТК в основната тарифа, те ще се изговарят след изчерпване на допълнителния пакет към всички.

П.П И вземи малко се успокой, постовете ти взеха да излизат от добрия тон.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.11 09:24



Откъде разбра,че Скайп краде трафик? Не съм засичал, а и не съм се интересувал, но ми се струва, че чарджи нормално - едни 30-ина КВ при логване и после по няколко на минута при разговор и кажи-речи нищо при чат.

А, сетих се в кое единствено ме цакат от МТел - дейта в роуминг. Евротарифата им е отлична - 35 ст./мин. входящ, от първата секунда (за който това е важно). Но дейтата им е на блокове по 100 КВ за 1,30. За всеки започнат 100 КВ блок. Айде, ако ми трябва нещо от ИНет, ОК, ползвам си ги, ама като трябва да пусна ГПС-а издивявам. Или трябва да чакам 7-10 мин. да се върже директно или да пусна асистеда и до 10 сек. да съм позициониран. Аз съм сложил сониериксонския сървър за асистеда, не МТелския и закачането ми струва 3 КВ, а трябва да плащам 100.


Предлагат и някакви предплатени пакети към картата ми за дейта в роуминг, малко по-евтино излиза, ама пак на блокове по100 КВ.

И като заговорих за роуминг, нещо ново и позитивно - още с кацането ми на летището и включване на тела, на *88 вече фигурираха разговорите в роуминг....до скоро се появяваха след месец, че и нагоре.

Редактирано от Cтepн™ на 07.04.11 09:30.



Тема Re: На съседната улицанови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано07.04.11 17:40



Прочети лицензното споразумение на Скайп.
Прочети из нета за Скайп супернод.
И воала



Welcome to the real world!



Тема Re: На съседната улицанови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.11 20:28



Ако имаш мерак - напиши с 2-3 изречения.
Аз Скайп пускам по веднъж на седмица, камо ли да се ровя за него





Тема Re: На съседната улицанови [re: cyg]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.04.11 00:20



Това верно е интересен казус, трябва да се провери - безумие е да се черпят от допълнителния пакет национални при разговори към Виваком при основен виваком ориентиран план. При Глобул как е?
Има още едно нещо, което е непонятно за мен - защо му е на човек да си прави добавка с абонамент, като може и без абонамент - сигурно има някаква промоция, вероятно 3/6 половинести такси.

Относно добрия тон - точно за него ти не ме учи.


Когато са излизали постовете ми извън, е имало защо. По принцип не обичам да ми бягат по тъч линията, след като самия аз съм готов да си признавам грешките, но никога не съм чувал нищо подобно от отсрещната. Тогава ми се наслоява тягостно чувство по отношение на неговата коректност и почтеност.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Cтepн™]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано08.04.11 00:36



Много съм зле с роуминга. А за скайпа - врътка си. Гледал съм през диспечера на връзки. Сега не знам дали не се е променило нещо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: На съседната улицанови [re: Stefan Pan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.04.11 09:03



При Глобул как е?

При Глобул е обратното: Минутите от допълнителните пакети се изчерпват след минутите, включени в абонаментната програма. Дори когато добявяш повече от един доп. пакет, минутите към всички пак са последни.




защо му е на човек да си прави добавка с абонамент

Написано е неразбираемо, да объркват клиентите. Който се мине, мине.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 08.04.11 09:08.



Тема Re: Супер е...нови [re: The One]  
Автор Ladysexy (sexy mama)
Публикувано20.04.11 16:32



ами ще се преместя. Въпроса е, че досега ми правеха спънки, излъгаха ме, че са ми пратили смс, че изтичал договора, а аз смс не съм получавала. отивам да подам заявление за прекратяване, те ми викат, аа то изтече, ние ви пратихме смс... и така ме вързаха за още две години. Ама аз сега разбрах, че можем да подадем заявка за прекратяване много преди да изтече договора, т.е. още утре мога да подам и като дойде време отново да отида да потвърдя. Ще изчакам още малко им гледам сеира да видя кво ще направят като законово се приеме да отпаднае клаузата за АП. да ги видя тогава...

you can achieve everything, if you dare to wish


Тема Re: Супер е...нови [re: Ladysexy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.04.11 16:35



Мисля че удължаването на договора е максимум с 1 година. В смисъл и двугодишните договори се удължават само с 1 година. Може да го провериш в твоя договор, който някога си го подписала.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.