Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Автоматично преподписване на договорнови  
Автор Mohandas ()
Публикувано10.05.10 19:22



Здравейте, да питам по-знаещите - имам една карта, която е на план Globul Smart, но договорът й е изтекъл преди повече от половин година и от тогава все е "за преподписване". И всеки месец каките в глобулските магазини ми казват, че трябва да се преподпише :) Въпреки това, досега си карам по старому и таксата продължава да си върви по 5 лв/месец. Обаче вчера, плащайки, ми казаха, че ако не се предодпише, автоматично ще се премине към договор... Smart Plus май. Та въпросът ми е дали има такова нещо или това е просто поредният опит за едно/двугодишно обвързване на клиентите...?



Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Mohandas]  
Автор cyg (<>)
Публикувано10.05.10 21:10



Няма такова нещо, караш си на Globul Smart и си ползваш сто и няколкото минути които ти се полагат след като мине първата година.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Mohandas]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано11.05.10 07:20



Нямаш проблем на тази програма да останеш, обаче на стандартна тарифа 10.хх лв. ако се появиш за удължаване на срока. По ми е интересно какво ще стане ако не подпишеш, тъй като от известно време в договорите пише "автоматично подновяване на договора за същия срок, и при същите условия"?



Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Apaлaмби]  
Автор cyg (<>)
Публикувано11.05.10 14:23



какво ще стане ако не подпишеш

Оставаш на 5 лв, ако има автоматично преподписване и ти дават допълнителни минути. Да преподпишеш се налага само ако искаш да си купиш телефон по програмата Заедно.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: cyg]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано11.05.10 16:52



Понеже и пред мен стои въпроса с изтичане на договорите ми за 3 карти ,които са на смарт 5 лв., се обадих на 123 да питам, как се постъпва с " при същите условия за същия срок"- тъжен глас отсреща каза :" да, при същите условия- 5 лв,за 1 година".



Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Apaлaмби]  
Автор Mohandas ()
Публикувано11.05.10 22:43



Тоест, ако нищо не предприема, ще си остана на стария план от 5 лв/мес., но ще имам ли срочен договор (една година), или ще е безсрочен (т.е. да може да се прекрати по всяко време без да се плащат неустойки)?



Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Mohandas]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.05.10 18:54



Нз какъв точно е текста в Глобулските договори, но, съвсем накратко и по смисъл, в МТелските е:
Ако 1 месец преди изтичане на договора не се заяви желание за прекратяването му, то срокът на договора се удължава с 1 год. при същите условия и т.н.
Т.е. увеличава се с една година срока на договора, а не се подновява самия договор...той, вижда се и от текста вече изтича, но ти си се съгласил още година да ползваш услугите им. С други думи казано, все едно, че си подписал двугодишен договор..
В МТел уверяват, че този текст е всъщност итерация на 1 год., т.е. би трябвало да се продължава до безкрай, освен, ако не се прекрати месец преди поредното изтичане. Обаче един юрист, макар и в приятелски разговор, ме увери, че съгласно закона за договорите, това е вярно, само ако се преподписва договора отново и само в такъв случай той наистина е за още 1+1 година. А в случая, след изтичане на 1+1 година той става безсрочен и може да се прекрати по общия ред с 1-мес. предизвестие.

Трябва да се проверява внимателно при всеки конкретен случай и да се следят и запетаите...и в операторите работят хора, и те допускат фактологически или правописни грешки, от които човек може да се възползва. Все давам за пример договора си за войсбокса - там са написали, че прекратяването му става по условията на точки 5.1 и 5.2. Ама като обърнеш на нея страница се вижда, че точките всъщност са 6.1 и 6.2. Досадна правописна грешка, но прави договора невалиден. И само заради това грешно copy/paste мога да го прекратя когато си поискам без санкции...просто в договорените точки 5.1 и 5.2 няма санкции.



Редактирано от Cтepн™ на 12.05.10 18:57.



Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Mohandas]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано13.05.10 19:47



Уловката е зависи кога си подписал и какви са били "общите условия" по него време. Ако общите условия са били след изтичане на договора да стане безсрочен със срок за прекъсване 1 месец... ОК ама ако са били тези дето описваш...

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Тъжна новина за дистрибуторитенови [re: Mohandas]  
Автор Apaлaмби ()
Публикувано25.05.10 09:33



От два-три дни , вече не е нужно да те лъжат в някой офис на дистрибутор на Глобул, в My.globul.bg има онлайн оферти по програма заедно... Ако имаш желание може да си я прегледаш, какви условия се предлагат... Номера с това, че смарт е само за нови-за 5 лв. не минава...








Тема Re: Автоматично преподписване на договорнови [re: Mohandas]  
Автор Elura (непознат )
Публикувано02.06.10 16:38



Здравей,
От доста години съм абонат на Глобул (преди това бях на Мтел, но вече не помня от какво бях недоволна и смених оператора)

В началото подписах 1 стар план - Глобул 30, после смених на Глобул 10 и останах на този план доста години, дори след като вече не съществуваше като абонаментен план за нови договори, т.е. беше отпаднал, продължаваха да ми тарифират разговорите по него, защото аз не бях подписала договор за друг. И точно по същия начин при всяко плащане на сметка в магазините ме кандардисваха да подпиша нов договор. Действително този стар план ми излизаше доста скъпо, но не можех да харесам нов.

Преди година подписах нов договор - на Глобул макс (100 мин. към всички глобулски номера за 9.90 лв. + пакет 100 мин към всички национални за 15.90, т.е. общо 26 лв.) и това много ме устройва. Като наближи изтичането на срока на договора, от глобул ми направиха страхотни предложения за закупуване на телефони на доста по-ниски цени по програма "заедно". Преподписах нов едногодишен договор, пак същия вариант, но вече имаше в цената от 9.90 освен 100 мин. към глобулските номера и неограничено към 1 . През тази 1 год. пуснаха и нов план - UNLIMITED, който също е доста добър за моите нужди - да имам минути към всички на една сносна цена. А след 1 година очаквам пак да ми направят изгодни предложения. Въобще прави ми впечатление, че от Глобул държат на старите си клиенти. Не зная как е при другите оператори, но Мтел май не "ухажват" така старите клиенти. Изглежда разчитат на това, че доста ведомства и др. са техни клиенти от "време оно", когато нямаше други. То като се замислиш, ако лекарите и полицаите им се разбягат... Водя доста разговори с мтелски телефони и съм гледала плановете им, но не виждам план, който да ми е много по-изгоден от този вариант на Глобул, за да си купя втори телефон.

Написах ти всичко това, като се надявам да си отговориш на зададения от тебе въпрос, както и да знаеш какви са + и - от подписването на нов договор и оставането да се подновява автоматично. Надявам се, че бях полезна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.