Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:16 08.09.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Google Maps и LG KF750 Secretнови  
Автор DismalEuphony (Kampen)
Публикувано11.09.10 14:50



Здравейте,

Опитвам се да се свържа с приложението, но ми дава следната грешка:

"Network unavailable: This application requires a data connection. Please contact your carrier."

Иначе Интернет имам, отварям Google.com; Youtube.com без никакви проблеми.

Телефона ми е LG KF750 Secret.

Интересува ме дали е от Глобул нещо или си е в настройка от апарата.

Преди да ми изпратят настройките за Интернет, ресетнах телефона на фабрични таква.


Благодаря.

Редактирано от DismalEuphony на 11.09.10 14:52.



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secret [re: DismalEuphony]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано12.09.10 15:47



Същият проблем го има и с два модела SE на Мтел...



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: fen ®]  
Автор DismalEuphony (Kampen)
Публикувано12.09.10 19:47



Хмм, значи може би ще е някаква софтуерна несъвместимост на отделни модели апарати. Или просто са решили да филтрират определен вид приложения с проксито си.



Иначе се обадих и на съпорта - оттам ми казаха, че не могат да ми помогнат - било свързано с телефона и че не са получавали принципно други оплаквания от същият тип.

Ако успея да намеря някой с Vivacom ще пробвам с картата му да видя дали и там ще е така.

Мерси за отговора.

Редактирано от DismalEuphony на 13.09.10 00:43.



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: fen ®]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано14.09.10 05:00



При SE проблема е от задклавиатурното устройство.

За джава приложенията има отделна настройка за интернет.



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: DTMF]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано14.09.10 13:53



За сведение на незнаещите,Google Maps при SE (Elm) не е отделно Java приложение,a preinstalled("заводско" )


и няма отделни настройки за него (всички останали Java интернет приложения работят без проблем)



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: fen ®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.09.10 14:41



Нз за кои СЕ говориш по-рано, че не ставали, но с Виваз "заводският" Google Maps работи чудесно. С пускането му тегли приблизителното положение от мрежата (5 КВ), после се свързва със сателитите и почва да тегли парчета от картата през вифи (ако им налично) или през мрежата.
Впрочем това е единственото приложения, от тези, които съм пробвал и ползвам, което след ОК на предупреждението, че трябва да се свърже с ИНет НЕ пита през Водафон лайв или през вифи да го направи, а направо пере в мрежата (това за първоначалното определяне на приблизителното положение) и чак при по-сериозния трансфер на карта се насочва към първия зададен ИНет приоритет - вифи. Предполагам, че при ненамиране на такова ще се насочи към следващия приоритет, но не съм пробвал. За сравнение Сиджис пита дали да ползва ИНет за приблизителното положение при включване или да изчакам сателитите за точно; ако му кажа да ползва пак пита през кой достъп да тегли от сървъра на МТел - вифи или мрежа.
А най-интересно ми е с друго разпространено приложение - мобиния Скайп. Маса народ се оплаква, че Скайп работи само с операторската мрежа, без да пита за (и кой) достъп, а Виваз чинно чака разрешение за влизане в Нета и през къде - вифи или операторската мрежа



Редактирано от Cтepн™ на 14.09.10 14:55.



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: Cтepн™]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано14.09.10 16:26



От колко време имаш телефона?
и имаш ли "Wisepilot"-(с 1 месец безплатно ползване,след което иска пари)?
понеже проблемът се появи след изтичане на безплатния месец.
та си мисля дали има връзка...?



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: fen ®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.09.10 18:11



Телефонът е от почти 2 месеца. Единственото преинсталед-приложение с трайъл-период беше Адоб ПДФ рийдъра; всички други са без ограничение във времето.
Какво/за какво е Wisepilot? Нямам такова приложение. Още като го купих поизтрих някои неща от Приложения, но внимателно - само демоигри. В папка "Карти" са само ГуглМапс и за включване на ГПС-приемника...всичко си дойде така, не съм пипал нищо там.
За последно пуснах ГуглМапс през уикенда, но само за да демонстрирам на познат, това което описах по-рано...човекът се притеснява колко трафик гълта (около 1 ст. на включване, ако после се ползва вифи)...и си работеше.

Офтопик: Ползвал ли си TrackID системата на СЕ? Вчера за сефте ми хрумна да я ползвам и останах невярващо учуден - от 10-ина опита с песни на Пинк Флойд, Найтуиш, Енигма, Пърпъл сбърка само веднъж, т.е. не че сбърка, ами не я намери.





Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: Cтepн™]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано14.09.10 18:18



Wisepilot e GPS навигатор
прототипа на "Мтел Навигатор"-powered by Wisepilot
TrackID е почти безгрешно,ползвал съм го още с SE К750 (850)



-----------------------
Намерих проблема!
оказа се профила за интернет...(преди вървеше с Vodafone LIVE,както и всичко друго...)
направих нов профил (APN: inet-gprs.mtel.bg) и тръгна

Редактирано от fen ® на 14.09.10 18:41.



Тема Re: Google Maps и LG KF750 Secretнови [re: fen ®]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано14.09.10 18:32



Е, определено нямам такъв. Ползвам друг навигатор, но го сложих допълнително.
Близо 3 г. карах с К770 и не ми беше хрумвало да пускам TrackID






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.