Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 28.05.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Тема Пренасяне на номератанови  
Автор zutobg (непознат )
Публикувано07.07.10 13:56



Моя въпрос е как точно да разбера кой номер на кой оператор е като след това обяснение:
Когато извършвате обаждане към номер, който е пренесен в друга мрежа, GLOBUL ще ви информира чрез звуков сигнал с продължителност от 3 секунди. След сигнала, ще ви бъде осигурена още една секунда, в която да решите дали да осъществите обаждането или да се откажете. Времето на звуковия сигнал и едната секунда след него не се таксуват. GLOBUL таксува единствено обаждания с успешно осъществена връзка.

Звуковият сигнал е одобрен от Комисия за регулиране на съобщенията и може да бъде прослушан онлайн.

всичко хубаво ок, но ето го и случая. Имам 200 безплатни минути към глобул демек номерата 089, случайно ако някой с номер 089 се е прехвърлил към мтел или виваком ще се чуе този сигнал и аз ще разбера че не е към глобул ище бъда таксуван ок дотук всичко е наред, но да кажем че някой с мтелски номер 088 се е прехвърлил към глобул и си е запазил номера то следователно ако говоря с него няма да бъда таксуван с пари а от безплатните минути, но как ще разбера дали е към глобул пак ли с този звуков сигнал? Същото ако от виваком се е прехвърлил към глобул и званя на номер 087 как ще разбера дали си е на виваком или се е прехвърлил на мтел или глобул. Дано сте ми разбрали питането и благодаря за отговора



Тема Re: Пренасяне на номерата [re: zutobg]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано07.07.10 19:25



ами щом ще приказваш много безплатни минути, явно ти е познат и сам би трябвало да ти каже





Тема Re: Пренасяне на номератанови [re: zutobg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.07.10 21:06



Набирането от Глобул на пренесен към Глобул мтелски номер, не се сигнализира по никакъв начин. Предполагам това важи и за другите оператори.
За мен логиката на сигнализирането за пренесен номер е да се защити викащият от набутване, ако си мисли, съдейки по кода, че звъни към номер от своя оператор, а всъщност да звъни извън мрежата.

------------------------
Слушай беззвучието...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.