Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 25.09.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Глобъл-домашен телефоннови  
Автор petyo_7 (непознат )
Публикувано07.06.10 00:59



Здравейте имам такъв проглем:На 20 май сключих договор със Глобъл за два домашни телефона към Глобъл за 2 години.Дадоха ми от Глобъл 2 телефона бъзпллатно но на единия след 5 дни му изгоря зарядното и започнаха мъките ми.Потърсих из целия град няма и няма зарядно, и на практика един от телфоните не мога да го използвам.Моля да ме посъветвате какво да правя в безисходица съм.От Глобъл ми казват че имало и други случаи като мен с дефектна партида телфони с такова зарядно, и че са изпратили имейл до фирмата вносител на телефона ,и толкова но това не решава проглема ми.Посъветвайте ме какво да правя.Не мога да прекратя договора си защото трябва да плащам телефона и сички такси до края на договора.



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: petyo_7]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано07.06.10 16:26



А колко волта и ампера е адаптера на телефона? Не можеш ли да си откриеш аналогичен?



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: checho]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано07.06.10 18:07



Между другото - в Конрад (магазин в София, близо до 5те кьошета) има много добри зарядни и при това сравнително евтини.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Глобъл-домашен телефон [re: petyo_7]  
Автор Стоил (Apple user)
Публикувано07.06.10 22:10



Искаш да кажеш, че телефоните нямат гаранционна поддръжка ?
Бегом с касовата бележка в "комисия за защита на потребителя" !

Think Positive !



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: petyo_7]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано07.06.10 23:07



Зарядни има всякакви, стига да ти се плаща





Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: checho]  
Автор petyo_7 (непознат )
Публикувано08.06.10 00:58



Адаптера на телефона е 5 волта;1,5 ампера.



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: petyo_7]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано08.06.10 09:55



Ако продукта, които си закупил се е повередил го занеси там където си го закупил (или в магазин на Глобул), поискай си документ, на който има дата с подпис и печат и до 30 дни трябва да ти го върнат работещ или да ти дадът друг.
Ти НЕ ТРЯБВА да се интересуваш нито кой е вносителя, нито какъв е проблема.
Кога ще си научим правата!!! И няма да се оставяме да ни "размотават" или "водят за носа".

П.П.
Ако, чак толкова искаш да си купиш зарядно: Може да си вземеш каквото и да е зарядно на 5V, на което тока трябва да е 1,5А или повече.




Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.06.10 18:24



Ами проблемът е, че не е закупил продукта, а му е даден от Гл за безплатно ползване.
Нз подробностите, но може и да има някъде нещо в договора, че ако потребителя повреди у-вото, дължи заплащането му...иди им обяснявай, че не си го счупил.

.
А ако е подарен от Гл...не съм сигурен, че в такъв случай ще се намери нещо в ЗЗП. И трябва да се мине на "На харизан кон..."



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: Cтepн™]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано08.06.10 23:19



Няма значение дали е "безплатен подарък", след като без "него" не може да ползваш това, за което ще ти взимат парите по договор 2 години.



Тема Re: Глобъл-домашен телефоннови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.06.10 21:16



Така е, но у нас много фирми гледат да изклинчат дори от категорични законови правила, а в случая не съм сигурен как точно стои въпроса с подарък, чрез който се ползва услуга. Нищо чудно тълкуването на Гл да е, че договорът е за услуга и следва тя да се плаща, дори и да не може да се ползва - бтк имат доста показни прецеденти в това отношение. А състоянието на техниката в дома на клиента да си е негова грижа...едва ли в договора има клауза за поддръжката й. Както и в моя няма такава клауза с МТел за войсбокса.
В тази връзка...сега съм с ED 100, но до 2-3 месеца трябва да си обновя договора...с това ли да остана или да поискам FT 3110...предполагам, че и то е модем, към който се включва ДЕКТ-апарат? Какво е мнението ти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.