Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 27.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Купих го за баба минови  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано11.03.10 13:24



http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=2799

За 49.90лв. си го купих апарата без обвързване и си му сложих обикновена карта на Глобул, която до сега беше в една Нокия. Вече баба не се тормози да се учи на GSM-и, а вдига телефона и разговаря. Идеалното решение за възрастни хора според мен.

Редактирано от checho на 11.03.10 13:25.



Тема Re: Купих го за баба минови [re: checho]  
Автор cyg (<>)
Публикувано11.03.10 15:59



По интересено е дали обратното е възможно - в обикновен GSM да се постави симка за Globul Home.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Купих го за баба минови [re: cyg]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано11.03.10 16:36



Що да не може? Просто извън регистрираните граници няма да се обслужва от мрежата. Например ако иска да се обслужва от прекалено далечна базова станция няма да се регистрира.



Тема Re: Купих го за баба минови [re: checho]  
Автор cyg (<>)
Публикувано11.03.10 18:12



Що да не може?

Знае ли човек, специално питах в няколко магазина за това, никой не можа да го потвърди.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Купих го за баба минови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.03.10 18:31



Глобул не слагат ли лепенка в/у отвора за "home"-СИМ картата?



Тема Re: Купих го за баба минови [re: cyg]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано11.03.10 19:49



по принцип може IMSI на картата да се обвързва с IMEI на апарата



Тема Re: Купих го за баба минови [re: Cтepн™]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано11.03.10 20:22



Е, това няма как да ти го кажа. Но и да сложат лепенка какво? Аз си взех телефона на свободна продажба и логично беше без карта.



Тема Re: Купих го за баба минови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.03.10 20:46



Питам, защото на моя войсбокс сложиха картата в модема и я запечатаха за да не я вадя и слагам в мобилен. Но пък картите на МТел са с два номера - моб. и фикс. и може би това е причината.
Само нз след 7 месеца, като ми изтече сегашния договор да не се наложи да вземам такава грозотия за тел. апарат - вече и МТел не рекламират фикс. тлф с модем, а с апарат...не ми е за моб. номер, него почти не го ползвам, но модемът ми позволява да си закача един хубав ДЕКТ-Панасоник.





Тема Re: Купих го за баба минови [re: Cтepн™]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано11.03.10 21:36



Глобул предлагат на корпоративни абонати такива устройства, дето влиза SIM карта и излиза порт за линия на обикновен апарат. Но не са приятни откъм цена, ние имаме такива.



Тема Re: Купих го за баба минови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.03.10 21:51



Не съм корпоративен клиент, а и моето е безплатно...в смисъл за ползване, иначе си е на оператора...дано не ми го вземат, когато се наложи да си удължа договора и да го сменят с апарат. Дори си мисля, ако се случи, да мигрирам с номера си към Гл...цените са същите, а безплатните - 2,5 пъти повече, тъкмо да вляза в тях с потреблението си и да плащам само таксата






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.