Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рекламни СМС-инови  
Автор qwe222 ()
Публикувано15.10.09 14:18



Пиша само да се оплача какви педе... са глобул. След като за 99ти път ми пратиха рекламен СМС реших да се деабонирам от тази безумна услуга. След кратък разговор с девойката от 123 разбрах, че глобул по договор си ги изпращали тези смси независимо дали абоната иска и единствения начин да се спрат води до спирането на абсолютно всички СМСи. Много ми е интересно дали това е законно, но поради мързел ще блокирам номер 555 и ще забравя за простотията на така избрания от мен оператор.

ПС. Ползвателите на другите 2 хоператора дали страдат от подобен вид спам?

Със здраве



Тема Re: Рекламни СМС-инови [re: qwe222]  
Автор The GAME (*_*)
Публикувано15.10.09 15:32



Страдат страдат, малко по-малко. И мен много ме изнервят! Глобул са царе в това всъщност. Да не говорим, че не подбират. На картата за данни, с която влизам през модем в интернет (карта, която не става по никакъв начин за разговори) получавам СМС да си избера мелодия за Ринг бек тон защото....моята била изтекла...... Б А С И:)

Лошото е, че и по-зле ще става.

За саконно - не е законно. Това е НЕПОИСКАНО търговско съобщение.

Нарушава се: Закона за електронната търговия

Непоискани търговски съобщения
Чл. 6. (1) Доставчик на услуги, който изпраща непоискани търговски съобщения по електронната поща без предварително съгласие на получателя, е длъжен да осигури ясното и недвусмислено разпознаване на търговското съобщение като непоискано още с постъпването му при получателя.

Чл. 6, ал. 4 от него забранява "изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие" и пак там пише, че "доставчик на услуги, който извърши или допусне извършването на нарушение по чл. 6, ал. 4, се наказва с глоба в размер до 1500 лв., ако деянието не съставлява престъпление."

Новите технологии



Тема Re: Рекламни СМС-и [re: qwe222]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.10.09 00:59



На мен пък ми пратиха писмо че можело да се откажеш. Ама пропуснаха да уточнят дали трябва да спреш всички СМСи за да им разкараж гадния тъп отвратителен СПАМ.
Между другото - МТел и Виваком позволяват да се откажеш от СПАМа им без да спират всичките ти СМСи.
Гарантирам - на времето избягах от Глобул заради непрекъснатите им оферти на всякакви боклуци.
Виваком до скоро и те пращаха без да се интересуват искаш ли да знаеш за отвратителните им боклуци или не. Ама вече позволяват да се откажеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Рекламни СМС-инови [re: qwe222]  
Автор teou (форумна калинка)
Публикувано18.10.09 12:47



Друг вариант е, ако имаш смартфон, примерно нокия - има куп програми за целта.

Иначе аз имам карта на ментел и на глобул. При ментел съм звънял на 88 и ми казаха, че може да се изключат всички рекламни смс за всички игри едновременно, както и ако желая и всички смс на картата. Т.е. може да се изкл. само рекламите.



Тема Re: Рекламни СМС-инови [re: qwe222]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.10.09 00:29



Ползвателите на дгруг оператор са, меко казано, учудени, че не можеш да спираш рекламни смс-си.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Рекламни СМС-инови [re: qwe222]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано21.10.09 15:38



Току що любезна девойка от 123 ме уведоми, че ако не желая да получавам рекламните съобщения, трябва да спра изцяло получаването на SMS.

Сега ще им пратя едно запитване по мейла, а ако се наложи- и с хартиено писмо, за да имам някакъв писмен отговор.
Ще си видя в договора дали случайно нямам накоя клауза с дребни букви, в която предварително се съгласявам да ме спамват.

Ако няма- ще пиша жалба, дали до КЗП или ... абе по Закона за електронната търговия, който е цитиран в долния постинг, до кого се подават жалбите?

Ако има- ще внеса писмено искане за отказ от получаване на такива съобщение, с изричното уточнение, че все пак искам да имам възможност да получавам SMS, т.е. да не ми резнат тотално SMS услугата.

Още не съм измислил кое-как, и в момента съм повече раздразнен, от постоянното спамене.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: Рекламни СМС-и -ще получаваш като поп!нови [re: qwe222]  
Автор Tити. (WIZ-о ТРЕПАЧ!)
Публикувано21.10.09 21:29



Хич не се прави на ущипана мома, ще си ги получаваш,и няма на кого да се оплачеш... защото явно е нямало кой да прочете общите условия , поблазнен от някоя уж промоция.



Точка , прочети и си спомни изобщо поиска ли да прочетеш общите условия?

Да не се впрегнеш? Много е съмнително, кога например е вмъкната тази точка 8а. Гледам, пресни-пресни от 15 октомври 2009. Може и сега да са я турили заради Николай Кънчевите шашмалогии. Скоро четох, ама не това съм търсил, а и номера е 33 страници, колко ли души ще прочетат от начало до края?

А всеки искал да ги прочете , бая ще се озори, докато намери, къде са сложили линка.

Този дето се кани да пише тук и там, има много здраве от юристите на Глобул. Кауза пердута!

Редактирано от Tити. на 21.10.09 21:35.



Тема Re: Рекламни СМС-и -ще получаваш като поп!нови [re: Tити.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.10.09 02:10



А бе аз само от Глобул нямам СИМ, ама им изчетох условията.
Много готина точка


Е заради нея няма да им ставам клиент.
Между другото ме кефи как можело да ти спрат услуга ако не я ползваш повече от 3 месеца.
Или как могат да ти мърдат кредитния лимит накъдето им е кеф, ако им е кеф.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Рекламни СМС-и -ще получаваш като поп!нови [re: bira_more]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано22.10.09 08:51



Така приказваш само защото не си прочел условията на другите двама



Мтел:


Виваком:




Тема Re: Рекламни СМС-и -ще получаваш като поп!нови [re: Tити.]  
Автор qwe222 ()
Публикувано22.10.09 11:08



Прав си. Не само не съм чел условията, ми даже и договора не съм подписал. А от жена ми не очаквам да е чела какъвто и да е договор.

успокоява ме факта, че им се вижда края на мобилните мошенници и тогава ще го лапнат много дебел.



Не че им правя реклама на тези момчета а и за мен още услугата им е скъпа, но си представям какво ще стане след 1-2 години когато производителите на смартфони започнат да вграждат такива модемчета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.