Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Глобул - пълно фиаксо!нови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано31.07.09 21:31



Преди по-малко от месец ни смениха служебните мтелски карти с глобулски.
И кошмарите започнаха. Категорична липса на покритите на много места - не само по обектите (извън населени места), но и в много от населените. Започнаха да връщат все още неспрените мтелски карти на някои от ръководителите на обекти, защото се оказа, че откакто ни шитнаха на Глобул, нямаме връзка с тях.
Това за якото покритие на Глобул се оказа просто мит. Винаги съм бил предпазлив в критичните си оценки, преди да съм напълно уверен. И преди време загатнах, че вече ги има първите отзиви от колеги за нямане на обхват на много места. И казах, че все пак ще попътувам малко и аз, преди да потвърдя...
Е, с неудоволствие потвърждавам - Глобул е пълно фиаско.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано31.07.09 23:36



По слухове и нашата компания до 1 година ще прехвърли няколко стотин карти от Глобул към Вивател


Като свикнах с вивателския телефон , в момента 8 ст/мин от глобул до глобул ми се виждат като пладнешки обир

Редактирано от DTMF на 31.07.09 23:38.



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: StefanPan]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано01.08.09 14:27



Ако искаш да подадеш сигнал за нещо конкретно, това се прави с конкретен адрес и конкретно оплакване.

На адрес ХХХХХХХХХ в закрити помещения няма покритие, не може да се разговаря.
В село ХХХХХХ има лошо покритие, телефонът едвам го лови.

Освен това всяка една фирма си има key account manager, към който да се обърнете с оплакване за некачествена услуга. Уведомихте ли го?

И не на последно място, ако се касае за отдалечени места защо първо не взехте един-два b-connect-a да тествате условията. Когато не става въпрос за голям град всеки от операторите си има лошите адреси и добрите адреси, това е напълно нормално. Не можеш от един или два адреса да заключиш за едно глобално качество за цялата страна. Аз имам две карти на Глобул и ги ползвам за всичко от разговори до данни, но несъответствия от картата на покритие не съм установявал.

Бих те посъветвал да им пратиш мейл с адресите, където те интересува да научиш дали ще има по-добър сигнал. Имат много ясни и точни планове за поне година напред и ще ти дадат добра информация какво кога се очаква.



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: checho]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.08.09 22:14



Прав си.

Лично аз не се занимавам с телефоните, само ги ползвам.
А тези, който започнаха отскоро да се занимават, ни "присъединиха към една мого голяма група", която явно си пребивава предимно в града и няма представа, какво е положението, свързано с нашата работа.
Та "присъединиха" ни с пионерски хъс и сега връщат на места старите мтелски.
Аз лично не се притеснявам - не се застоявам на конкретно място повече от няколко часа. Телефонът ми е пренасочен към личния, самият аз, ако е спешно използвам пак личния по необходимост.

Въпросът е за тези, които трайно са на места без покритие.

Иначе, пак казвам - ти си прав. Просто не аз се занимавам с тия работи.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: StefanPan]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано03.08.09 21:06



ОК, значи няма нужда да генерализираш. По-вярно би било, че твоята конкретна работа изисква често пребиваване на отделни места, където МТел са по-добри.

Аз не целя нито да оспоря, нито да потвърдя мнението ти. Но не смятам че имаш опита като техен клиент и реалните основания да правиш генерални съобщения.

Аз като техен абонат бих ти казал следното. Тръгвам на някъде да пътувам и по време на път правя много продължителна сесия интернет или много продължителен разговор, 40-50 минути не са ми проблем. За мене критерий би представлявало това, дали някъде ще се изгуби връзката, дали ще има много заглъхвания, прекъсвания. Ако има, тогава значи положението е зле.

Но при положение, че съм почвал разговори в Ябланица и съм ги приключвал в Севлиево... нали разбираш какво се опитвам да ти кажа. Да, главен път си е, но също не мога да се оплача и от другите места, където съм говорил.



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: checho]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано03.08.09 23:10



Като кажеш нещо вярно, не може да умаловажиш останалите верни неща.

Или с твоите думи:


"По-вярно би било, че твоята конкретна работа изисква често пребиваване на отделни места, където МТел са по-добри и Глобул не ти (му) върши работа, защото ги няма на тези места."

Неразбирам какво кара някои хора да изопачават нещата все едно им е бащиния.
Оператора ти плаща да го защитаваш във форума ли, какво ли???.

Всички оператори имат проблеми с покритието някъде.
Човека споделя КЪДЕ, В КОЙ ПЕРИМЕТЪР той (и служителите на фирмата, в която работи) нямат покритие. А ти ...


"... почвал разговори в Ябланица и съм ги приключвал в Севлиево ..."
То оставаше и на главния път да няма.

Цитат от

на потребителя:

"Факт е, че в периметъра Между Русе - Свищов - Никопол - Д. Митрополия - Плевен - Бяла - Нови Пазар - Исперих - Тутракан - Русе Глобул се дъни много яко."

Той / колегите му са установили този факт ... и това им пречи да си вършат работата. ТОЧКА.

Това, че са намерили начин да заобиколят проблема с друг оператор НЕ Е важното, заради което е тамата в случая.

* * *

Във фирмата, в която работя се ползва основно Глобул и не ни харесва, че:
- пренсочването в групата се плаща
- конферентен разговор в групата се плаща
- всяка интернет сесия започва с тарифиране на 100 КБ анблок

За една фирма горните неща са много полезни ... и Глобул го знаят и си цакат.

Но и ние сме го разбрали и не ползваме горните неща ... с Глобул. ТОЧКА.





Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: Чo :)]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано03.08.09 23:41



"
Цитат от друга тема на потребителя:

"Факт е, че в периметъра Между Русе - Свищов - Никопол - Д. Митрополия - Плевен - Бяла - Нови Пазар - Исперих - Тутракан - Русе Глобул се дъни много яко."

Той / колегите му са установили този факт ... и това им пречи да си вършат работата. ТОЧКА. "
Абе вие вярвате ли си? Това е цяла североизточна България (без Варна)! На теб да не ти плащат от вивател за да черниш(и то по много глупав и необмислен начин) другите оператори? Как така избърза с тази "ТОЧКА"? Помисли малко пич! Толкова ли сте отчаяни, че няма с кого да си говорите във вивателската групичка, та започнахте да пишете като репортери "Шок"? То е вярно, че вече има преносимост и при стационарките и кръга ви от безплатни разговори се стеснява все повече и повече...



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: Чo :)]  
Автор cyg (<>)
Публикувано04.08.09 10:48



- всяка интернет сесия започва с тарифиране на 100 КБ анблок

Това е при предплатените само.

Човека споделя КЪДЕ, В КОЙ ПЕРИМЕТЪР

Този периметър е толкова общо определен, че да има полза от него. В Северозападна България има една хижа, около която няма покритие от нито един оператор. Без името на хижата горната информация е безсмислена, въпреки че е вярна, нали.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: roostercocks]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано04.08.09 11:58



@roostercocks
Нямам и никога не съм имал карта на Вивател, нито пък някакви отношения с тях! Нито пък съм ги защитавал някъде (може да провериш мненията ми.)
Имам лична на МТел от 2000г. и на Глобул служебна от 2005г.

Цитирах това, което е написано, не съм написал нищо по различно.
Изразих също така недоумение защо някои хора така върло защитават нещо, все едно е тяхно или на баща им, умаловажавайки цитирани проблеми (това не се случва за първи път, има много такива мнения на "върли защитници" на трите оператора.




Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: cyg]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано04.08.09 12:18



@cyg
Това е при предплатените само.

Не е само при предплатените, все пак съм си видял сметката. Както и съм попитал (преди два дни, както и по време на писане на това мнение) оператор на 123. В момента таксуването е 100/1.

Този "периметър" е цитиран от друг потребител за проблеми.
Аз лично не съм бил в този периметър от доста време и нямам впечатления.

Оператора би могъл да попита, този, който има проблем да уточнят къде по-конкретно са проблемите на колегите му. Така всички ще са доволни.

Но така да "стакачат" разни хора, всякаш са им "изяли обяда" - си мисля, че само се "заждат" потребителите, което безсмилено, според мен разбира се.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.