Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 03.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: cyg]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано05.08.09 00:14



@PeterPan.
Имаш бележка



@cyg
Някак неумесно ми се вижда клиентите да пеглеждат промоционалните оферти, в часност за iPhone и от там да преполагат, че това важи и за останлите планове.
(Плановете са хубави, но за съжаления може да се възпозваш само, ако си вземеш iPhonе и нов договор.)

Между другото никъде не открих из страниците за началното тарифиране на b-connect?



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: Чo :)]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.08.09 08:28



Между другото никъде не открих из страниците за началното тарифиране на b-connect?

Ха, а сайта на Глобул се смята за най-подреден

!







Пропуск е от страна на Глобул липсата на изрично упоменаване на първоначалното тарифиране. Затова и пуснах едно запитване, да видим кога ще получа отговор.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 05.08.09 08:31.



Тема Re: Глобул - важно уточнение.нови [re: roostercocks]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.08.09 15:06



Защото понякога не можем да си вършим работата.
Иначе, благодаря за мнението. Няма проблем.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: Чo :)]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.08.09 16:42



Ето и официалния отговор от Глобул:
...първоначалното таксуване на трафика при пакетите GoWeb е както следва:
· за потребители на пакетите за обмен на данни GoWeb - 1K

· за потребители на предплатени пакети за мобилен интернет - 100К


Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Глобул - важно уточнение.нови [re: StefanPan]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано05.08.09 21:34



Пак заповядай :)
А само да питам...вие ли сте единствените им абонати в този така обширен район(защото ако има и други със сходни проблеми вероятно биха сигнализирали където трябва и той да бъде решен) или само вие не можете да си свършите работата и според вас вината е на мобилния оператор?
StefanPan, не ми се сърди. Не го правя от любов към глобул. Просто обичам да се заяждам и тъй като намирам поста ти за крайно преувеличен и неверен смятам да се възползвам :) .
Според мен проблема за теб е не това, че не можеш да си свършиш работата, когато се намираш в Централна и Североизточна България. На теб проблема ти е, че фирмата ти се е портнала към глобул, а не към любимия ти оранжев оператор...



Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: cyg]  
Автор Чo :) (търси Дипл. раб)
Публикувано05.08.09 22:12



От по-предното ти мнение:
На първия линк, който си дал е за "предплатен пакет за iPhone"



Минимално първоначално таксуване 100 KB
Няма нищо споменато "за след това" на тази страница.

* * *

На втория линк, който си дал е "мобилен интернет с предплатен пакет за данни"



Минимално първоначално таксуване 100 KB
и по надолу
Таксуване се извършва на 100 КВ.

Т.е. тук излиза, че тарифирането е 100/100 ?

* * *

На третия линк, който си дал е за "b-connect и без пакети".

От тази страница излиза, че таксуването е 100/1

* * *

Последното ти мнение е за "GoWeb пакети" и след това "за предплатени".
A без пакети GoWeb и без промоционални оферти за клиенти на месечна такса?

* * *

Питам, не защото се заяждам, а защото точно преди да напиша това мнение пак се обадих на 123 и този път информацията беше, че всички са 1KB начално тарифиране, и клиенти на договор и предплатени клиенти. Този път и аз си записах разговора!!!

* * *

Къде е истината и защо не е една съща на сайта и от всеки оператор?

Предполагам, че операторите имат база данни с въпроси и отговори, но при толкова различни планове: месечни и предпатени, с пакети, без пакети и промоционално оферти - хич не им е лесно и на тях. Трябва и бързо да отговарят ... и от който хванат първо - от него цитират.

На кой да вярва клиента?

Лошо ли да се изисква коректа информация?

... и трябва ли да проверява из целия сайт и да се свързва по няколко пъти оператор?




Тема Re: Глобул - пълно фиаксо!нови [re: Чo :)]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.08.09 08:42



Лошо ли да се изисква коректа информация?


Досега най-коректна информация съм получавал от CustomerCare@globul.bg, само където трябва да чакам един ден за отговора. Част от причините за неточните отговори, давани от 123, сам си ги посочил. Основен проблем е хаоса на сайта. Може би оплакване (повече от едно) до webmaster@globul.bg</a> ще помогне.

A без пакети GoWeb и без промоционални оферти за клиенти на месечна такса?
1/1 от собствен опит.


За предплатените може и 100/100 да е таксуването, поне от сайта така излиза.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!

Редактирано от cyg на 06.08.09 08:49.



Тема Re: Глобул - важно уточнение.нови [re: roostercocks]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.08.09 20:51




Дейноста ни е в посочения периметър.
Предимно изън населени места. Встрани от главни пътища. И села. - Места със слаб търговски интерес. Повечето от тях са покрити добре и от трите оператора. Някои от тях не са покрити единствено от Глобул. За лош късмет - малко са, но ни засягат. На тези места върнаха старите мтелски карти.
Не се сърдя. Сам аз се почувствах малко виновен заради звученето на главния ми пост. И се опитах да поправя възможността за погрешно разбиране.
Заяждай се на воля.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Глобул - важно уточнение.нови [re: StefanPan]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано07.08.09 00:58



така не е интересно





Тема Re: Глобул - важно уточнение.нови [re: StefanPan]  
Автор chechoМодератор ()
Публикувано07.08.09 14:57



Аз смятам, че много конкретно ти се обясни и от мен и от horror в такива случаи какво се прави.

Един .xls файл със списък от точни адреси и точни проблеми, които се наблюдават на тези адреси. Един мейл с примерен текст: "Уважаеми господине / госпожо (...) Пишем Ви от фирма (.....), Вие сте наш акаунт мениджър. Приложено Ви изпращаме файл с адреси и проблеми, които срещаме на тези адреси. Посочените проблеми възпрепятстват възможността ни за комуникация чрез мрежата на Глобул на съответните места и като следствие се принуждаваме да поддържаме алтернативни варианти за комуникация чрез мрежите на друг оператор." Този мейл го пращаш на акаунт мениджъра ви с CC: care@globul.bg. Ако не направиш това, все едно не си направил нищо по въпроса.

Аз лично съм бил на места, където и в момента има само МТел, има само Глобул или само Вивател. Когато ми е било от интерес съм писал мейл до Глобул и съм получавал точни отговори. Веднъж им писах нещо в стила, "Уважаеми господа, уведомявам Ви, че в село ХХХХХ разположено в близост до град YYYYY покритие на Глобул липсва." и отговорът на това беше: Уважаеми господине, благодарим Ви за Вашето съобщение. Уведомяваме Ви, че наистина на мястото нямаме покритие, но за съжаление мястото не присъства в плановете на Глобул за развитие на мрежата през 2009г. --- Кратко и ясно, от там нататък аз си правя сметката на този адрес как да се оправям.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.