Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: cyg]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано15.07.09 23:01



Към Глобул ни е фирмата, докато отворя очите на МОЛ-а за офертите на вива, тъкмо регистрирах глобулската карта в сайта на глобул и намерих материално отговорното лице





Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: StefanPan]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.07.09 11:46



И на дъщеря ми фирмата, и на жена ми са към Гл.
И, не не са ненормални, а обратното - "мислят" с джобовете си. Като ще плащаш всички фирмени карти няма как да не се стремиш към оптимизация. Фирмена карта даваш за ползването й за работа, а тя се върши от служителите и е съвсем нормално да се затворят служебните карти там. За личните си разговори ползвай каквото искаш, включително и фирмената карта, зависи как си се разбрал с чорбаджията за заплащането им.
При МТел има друга практика - фирмата/учреждението сключват договор с оператора за индивидуален план. Картите и договорите са лични. Така ползвам лична карта като физ. лице с всичките привилегии сам да си управлявам картата + привилегиите на план, който ми дава много отстъпки и в резултат всичките ми лични и служебни разговори рядко надхвърлят 15-20 лв., заедно с таксата и ползването на ИНет за мейл.
Впрочем Гл също имаха такива оферти преди около 3 год., ходеха да предлагат, макар че не беше точно така - в смисъл картите бяха лични, но договора (сметката) беше на юридическото лице. Сега нз дали още съществува.
В началото ни попадаха и предложения за групови договори от Вивател, бяха доста атрактивни, нещо от рода за 6-7 лв. такса, безплатни в групата + доста минути към Вива и бтк, но нямаше търсене. Напоследък май бтк се отказаха от това?

Редактирано от Cтepн™ на 16.07.09 11:48.



Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: Cтepн™]  
Автор pycьeнckи идиoт (доста глупав)
Публикувано16.07.09 15:11



Никой не говори за лични разговори или за необявени планове.
Във фирмата на жена ти и дъщеря ти явно си им върши работа Глобул и си ги използват. Дано не са на държавна или общинска работа, защото там останаха последните малоумни ръководители и повечето решения нямат нищо общо с бизнес логиката, а със съвсем други фактори.

При нас пренасочването и конферентните разговори се използват масово и непрекъснато. Ако оператора ни го таксува и то на наказателна тарифа, със сигурност ще търсим други комуникационни канали, защото тези функции ни осигуряват сериозна гъвкавост и свобода на действие.

Проблемът на Глобул е по-скоро в манталитет и отношение към клиента. Там съм се чувствал не като клиент, а като крава и както те когато имат минимален шанс да изклатят клиента го правят, аз като имам и минимален шанс да не им бъда клиент - не съм. Честно и почтено. Пито - платено.



Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (стар клубар)
Публикувано16.07.09 23:00



Говориш че мислели с джоба си ,а явно сам не го правиш.

Няма лошо че разговорите в групата са безплатни, ако бяха свестен оператор щяха да пуснат и например 100-200 минути (или ниски цени) до останалите номера извън групата, и то във тяхната си глобулска мрежа.Това пък от своя страна щеше да доведе до намаляне на сметките на фирмата(ако мислеше с джоба си))
Картата ми е с немалък лимит ,но е важен принципа, получава се така че да говоря от личния излиза по -тънко отколкото ако звъня от служебния, дето уж е на "много добра бизнес тарифа"



Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.07.09 12:07



Напротив, както и посочих потреблението ми (+такса) за месец ми излиза 15-20 лв. с карта на МТел. Имало е месеци, когато съм говорил 4-цифрен брой минути, имало е и с по 100-ина, както дойде.

Колкото до Гл...аз писах горе - както се разбереш с чорбаджията. Примерно щерката сега бачка в датска фирма и датчанина е взел на българското си подразделение карти на Гл с безплатни в групата. Да си говорят по работа без да се притесняват, че ще плащат. Но им е дал и право да си говорят и навън - имат по 70 лв. лимит, т.е. той им плаща таксите, отделно услуги до 70 кинта; отгоре си го поемат те. И при условие, че имат безплатни в групата, ниски цени след тях, също и ниски в Гл и не кой знае колко високи към МТел и бтк, то се оказва, че в 90% от месеците не плащат нищо, а си говорят свободно. А той печели предвидимост. Знае какво ще плаща всеки месец за комуникации и преценява колко му е изгодно.

А това, което описваш го правят МТел с индивидуалните си оферти - безплатни в група + мн. евтини след тях (или по 1 ст., но без ограничения) + минути към МТел и евтини след тях (има и по 6 ст./мин.) + 20-25 ст./мин. извън МТел. Изглежда евтино, но печелят от обема. То и затова са специфични планове, индивидуални, а не масови...ако бяха или трябваше да са с висока такса, или нямаше да им излиза сметката. Моята лична карта е на такъв план...само дето към МТел не е чак 6 ст./мин., а малко повече


Защо Гл не предлагат (вече) такива планове? Не знам.

ПП: Трябва да те разпитам малко за GPS за лаптоп, знам че обясняваше преди време. Такъв дето е без екран, само приемник и се вързва към лаптопа по ЮСБ или ВТ. Сега са по около и под 100 лв. и си струва..



Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: DTMF]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано18.07.09 00:56



DTMF, теб те мъчи злобата. Какво ти пука, карта на кой операто ползваш, при положение, че ти е служебна и ти я плащат от фирмата? Един ден ако имаш фирма ще имаш възможността да избереш вивател. Докато си обслужващ персонал в чужда фирма обаче, ще ползваш каквото ти дават...Не разбирам твоята отдаденост към вивател? Да не говориме, че те съвсем ще го закъсат с тази преносимост при фиксираните линии. Цените за стационарни линии на мтел и глобул са много по-изгодни от тези на бтк и несъмнено голяма част от фирмите ще пренесат своите стационарки в мрежата на мобилния си оператор(който в 90% от случаите не е вивател).



Тема Re: Казваш нещата едно към еднонови [re: pycьeнckи идиoт]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.07.09 19:21



Съгласен съм с теб. Конферентен разговор и пренасочване са съвсем тривиални услуги вече. И разглеждането им от оператора като някакво чудо (разбирай като причина да цака клиентите) си е истинска наглост.

Впрочем ще добавя и още нещо:
Странно, но наистина глобул са губят обхват на много места, където другите 2 оператора имат покритие. Това наистина ми се струва много странно, защото по общи впечатления за мен и трите оператора са с изравнени покрития. Но е факт. А и се прокрадваха едни такива идеи, че на много места, лишени от търговски интерес, Глобул има покритие, а другите оператори нямат.

Все пак има и места, където и на трите оператора покритието е доста шибано.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: roostercocks]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.07.09 19:29



Не си съвсем прав - подхождаш в прогнозите си черногледо - тоест, черни резултати за БТК.
Според мен резултата, който представлява интерес за всички, е не закъсването на БТК, а падането на нейните цени.
А БТК има начин как да удържи - пак казвам - предимствата на кабела пред радиото. А БТК има кабели. И то добри. И лелята вече е разбила апартаментите и е вкарала кабелите. При това положение има солидна база за сериозен отпор.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: StefanPan]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано19.07.09 11:30



предполагам се има предвид,че като паднат цените на БТК(а и абонатите ще намалеят),ще и намалее печалбата(и затова "ще я закъсат")
А по отношение на предимството на кабелите,и радиото си има предимство-без никакъв проблем телефона(и интернета евентуално) го местиш, когато ти кефне в другата стая или на другия етаж или в съседната сграда...



Тема Re: вярно ли че пренасочването в групата се плаща?нови [re: fen ®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано19.07.09 11:38



Съгласен съм. Предимствата на радиото пред кабела също са безспорни.
Все пак "фиксираната" радиотелефония, която предлагат Мтел (и БТК по селата), към момента не предлага интернет възможности, каквито има кабела.
Макар, че явно се върви в тази посока откъм скорости, още доста време ще мине, докато якото 3Г достигне покритието на кабела. За скоростите да не говорим.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.