Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пак за прецакването на лоялните кленти.нови  
Автор amateur2OO7 (непознат)
Публикувано07.12.08 00:09



Ползвам услугите на Глобул откакто са заработили в България.
Последно в семейството ползваме три карти на договор на името на съпругата ми - двата номера са на повече от 5 години и половина, третият е с една година по-"млад". До преди няколко месеца имахме и четвърти номер на договор, но това е друга тема.
Понеже сроковете на договорите изтекоха пролетта решихме с първите две карти да се обвържем с нови срочни договори и да вземем по едно промоционално телефонче. Не че имаме голяма нужда от тези карти, но нали сме малко сантиментални, а и тези мили писма за лоялни криенти над 4 години ни трогнаха.
Да, ама не. Мацката погледна в компютъра и каза, че промоционален телефон може да се вземе само за едната карта - за другите лизинг, защото не сме покривали незнамсикакви критерии.
Аз уточних, че не искам да ползвам преференция на стари заслуги, а да се възползвам от простата схема: сключваш договор за една или две години напред - получаваш телефон с отстъпка. Не ставало. Оказа се, че нашата дългогодишна лоялност е утежняващо положението обстоятелство.
Назидателно ни беше обяснено, че всъщност не сме толкова заслужили, а имало къде по-заслужили, които даже и безплатни телефони получавали. Вярно, е че през последните години разговорите ми намаляха, но пак плащаме прилични суми (последна сметка 60 лв. без стотинки). Е, щом нямам заслуги, ще останат и без тези пари. И без друго със съпругата ми имаме служебни телефони без лимит.
Само така и не можах да осмисля логиката, според която някой, който тепърва сключва договор с тях, ще бъде по-ценен клиент от друг, който е с тях от времето когато имаха толкова проблеми с покритието.
С кеф да си ги усвояват петте левчета месечно, на новия клиент дето ще си купи карта заради телефона и ще я захвърли някъде.
Следващата седмица спирам едната карта, а моят номер го прехвърлям към Вива или Мтел, за да не обременявам Глобул с претенциите си.
Ако някой се сеща за една причина да не го правя, моля да сподели



Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: amateur2OO7]  
Автор 6a6ma (непознат)
Публикувано07.12.08 00:35



Може да спечелиш Мерцедес

Като се повъртиш малко и видиш, че гъза ти е отзад, ще си седнеш на него.


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: amateur2OO7]  
Автор PeterPan. (стар познайник)
Публикувано07.12.08 11:06



Ключът е в това, че не сте "покривали незнамсикакви критерии". Всяка игра си има правила, хубавото при Глобул е, че правилата за отстъпки на лоялен клиент са публични. На

им може да видиш точно какви са критериите. Естествено, щом си решил, че тези правила не те устройват, най-доброто решение е да преминеш към друг оператор. Попитай, ако искаш, новия си оператор какви са програмите му за лоялни стари клиенти и ги сподели.



Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: amateur2OO7]  
Автор echelon (непознат )
Публикувано07.12.08 12:32



Най доброто предстои

Разбира се има доста балъци след като Глобул се бъзика с клиентите си от 3 години с такава реклама



Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: PeterPan.]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано07.12.08 13:00



вивател ми предлагат, ако се вържа за две години на досегашната си тарифа (златна), безплатен самсунг ц450. гледам - свободно около 160 лв. струва.
според вас заслужава ли си?
за мен лично не, защото апаратът не ме интересува, но нямат гъвкава политика в това отношение. и си стоя волен като птичка, на безсрочен вече половин година.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: amateur2OO7]  
Автор cyg (<>)
Публикувано07.12.08 19:59



Ако някой се сеща за една причина да не го правя, моля да сподели
И при другите оператори новите клиенти са по-важни от старите. Глобул поне предлага 5% намаление на сметката за стари клиенти.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 01:55



ми не точно.
на мене като на стар клиент вивател ми предлагат безплатен телефон, за който иначе, доколкото разбирам, за нови абонати, готови да се вържат на договор, искат 60-70 лв.
демек, глей ква далавера като за стар абонат - 60-70 лв.
все е нещо.
най-малко ме третират като по-важен от нов абонат.
ако имаха и по-гъвкава политика в това отношение, щяха да ме спечелят за още 2 години.
ма те немат.
по този начин ми спестяват изкушението да им се вържа за 1 или 2 годишен срок.
3 пъти съм ги питал дали не могат, вместо предлаганта пръчка, да ми пуснат минути в собсвената мрежа, та да не харча от включените в златната, като говоря с вивател/бтк. питането ми е било за минути, равностойни като съвкупна сойност за две години с цената на пръчката, дето ми тикат в ръцете (самсунг ц 450) и която не ща (не ги интересува, че още не съм се нарадвал на к770-то и едва ли новият ми телефон ще бъде самс ц 450)
отговарят ми, че промоциите са стандартни и не могат да ми предложат гъвкаво решение.
ми хубуу. аз съм лоялен клиент, който не обича да си сменя номера, оператора, банката... и те явно ме цакат именно по тая линия - дори и на безсрочен, аз си оставам и много вероятно ще си остана техен клиент. ама колко са такива като мен, консервативни? ми можеха да предложат разни работи, дето да ме грабнат. най-малко да се поинтересуват какво представлява интерес за мен.
ма техна си работа.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.12.08 19:38



Във вивателския форум се обсъжда същия въпрос и извода е отново същия - новите клиенти получават по-добри условия. Тъжно, но факт.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано08.12.08 19:45



нда де, нали аз пренесох темата там.
много много бавно ще се звърти колелото на взаимната лоялност. години трябва да минат, за да се сменят нагласите и принципите в тази насока.
и проблемът наистина е при всички оператори.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пак за прецакването на лоялните кленти.нови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано08.12.08 20:43



Нека да се веселим,
Докато сме млади!
След радостта на младостта,
след мъката на старостта,
чака всички ни пръстта!



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.