Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 24.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Тема Прекратяване на договорнови  
Автор bako1 (непознат )
Публикувано28.07.08 14:06



Днес ходих в един офис на глобул, с намерението да си прекратя договора. Той изтича на 9 октомври и сметнах, че ще платя оставащите такси до края на периода. Служителят ми обясни, че ако реша да спра телефона сега, ще трябва да платя не по 5 лева, колкото е в момента таксата ми (Глобул Смарт), а по 10.80, колкото било непромоционалната такса за този план. Аз отдавна съм изгубил договора си, но доколкото си спомням, нищо подобно не пишеше в него, когато го четох миналата година. Та, някой може ли да каже дали е правил подобно нещо и колко е плащал?
Служителят ми обясни, че ако искам да го спра, най-добре е да си плащам още 2 месеца и на 20 септември, когато излезела 12-тата ми фактура, ще мога да го спра без проблем. Доколкото си спомням, по договор има едномесечно предизвестие прези изтичане на договора, което съм длъжен да отправя, а на 20 септември ще има вече по-кратък срок от 1 месец (след като договорът изтична на 8 октомври.
Та, според вас това ли точно е начинът да си прекратя договора? Попитах служителя изрично дали важи онази доста спорна клауза за автоматичното продължаване с още 1 година и той ми каза, че никога не я е имало и това били само спекулации.
Да не стана още една година абонат, без да разбера? :)
Не съм за 5 лева, но този телефон наистина вече не ми трябва и искам да се отърва по-скоро от него, самият номер ми навява твърде лоши спомени :(



Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: bako1]  
Автор cyg (<>)
Публикувано28.07.08 14:44



Таксата е наистина 10,80 и има промоционална отстъпка за да стане 5 лв. Предизвестие има при вива, там трябва да чакаш 1 месец или плащаш наказателна такса. От последното си изпатиха някои от пренеслите се. Автоматично подновяване има при Мтел, Глобул се отказаха от него.
Задълженията си може да платиш наведнъж (няма нужда да ходиш всеки месец), дори и предварително (ако не ползваш телефона) или накрая. Самото закриване е работа за 15 мин.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Прекратяване на договор [re: cyg]  
Автор bako1 (непознат )
Публикувано29.07.08 14:19



Благодаря за отговора. Всъщност, не разбирам само откъде измислиха това, че ако реша да спра телефона предсрочно ще плащам не по 5, а по 10.80? Не си спомням да съм чел нещо такова, когато подписвах. Струва ми се, че това е малко известно и ако някой иска да се раздели с Глобул в началото на договора си, ще трябва да плати доста повече, отколкото е очаквал.
Всъщност, вече 4-5 години съм абонат, но условията не ми харесват вече, намерих по-добро решение за себе си. До преди 1 година не съм плащал по-малко от 30 лева на Глобул, като имаше и месеци с 60 лева сметка, оттогава обаче взех втори телефон и към момента просто почти не позлвам телефона с глобулския номер, да не кажа, че насила изговарям единствено тези 100 мин, които така и така плащам.
Пожелавам на останалите абонати да дочакат най-доброто, аз обаче отлитам.





Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: bako1]  
Автор cyg (<>)
Публикувано29.07.08 19:10



Прекратявайки договора, напълно естествено е да загубиш и бонуса. Малко хора наистина знаят, че абопнамента всъщност е 10.80. Но пък Глобул остава с най-опростената процедура при напускане, може би затова и напускащите са по-малко...

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: cyg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано30.07.08 11:15



"Но пък Глобул остава с най-опростената процедура при напускане, може би затова и напускащите са по-малко..."


Страшен аргумент изпляска!




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: Schizo Deluxe]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.07.08 16:08



Аргумент в подкрепа на какво? Изказах предположение за връзката между два факта!

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: cyg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано30.07.08 18:16



Ами виж се какво написа?!

Все едно: Тук продаваме най-евтиното кисело мляко, затова имаме най-малко клиенти...




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: Schizo Deluxe]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.07.08 20:11



Замени "тук' с "вивател" и всичко ще бъде точно!


Всъщност който има най-малко клиенти продава най-евтино...

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Прекратяване на договорнови [re: cyg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано30.07.08 20:45



Не слагай "клиенти" пред "евтино" - така се обръща целият смисъл. Това имах предвид!




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.