Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 04.05.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Глобул и лоялните клиенти...нови  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано09.06.08 19:58



Преди около седмица по никое време получавам писмо от глобул... отварям и се чудя защо така ми излиза сметката а то.... "господине вие сте лоялен клиент дрън, дрън.." и разбирам че ми предлагат да си закупя телефон на преференциална цена на изплащане без лихви и оскъпяване ако си преподпиша договора. Е заинтерисувах се и.... какво да кажа, телефоните са модел от преди 2 години (батерията ако не се ползва повече от година си заминава) ако се съберат 12-те или 24 вноски телефона излиза на цена по висока от тази която е на свободна продажба на нов телефон в конкурентни магазини... почесох се по тиквата и реших да проверя какво предлагат като договор... ами за НОВИ клиенти условията същите... реших да погледна какво предлагат като цени на услугата... ами те по-високи от тези на които съм подписал??? вдигат първоначалното време за таксуване 2-но от 30 секунди на 1 минута... Ако се ползва конкурентната "прима пролет" и цените се различават с 1 стотинка на минута!!! а няма такса, няма и обвързващ договор.

Господа от Глобул ако четете форума, аз съм ваш клиент от 5 години от които 4 лоялен (т.е. плащал съм редовно) и вие ми предлагате по-кофти условия??? извинявам се НО аз мога да чета и да ползвам калкулатор (с лист и молив бъркам) така че почешете се там където не ви сърби и си направете сметката какво предлагате понеже аз това го възприемам като лична подигравка. Ако ще предлагате оферти за телефони нека поне да са на пазарни цени, а ако ще предлагате да си сменя абонаментния план... поне да е по-изгоден за мен а не за вас!!!!

ако чете някой дето има мераци да става клиент на оператора да си прави сметката дали си струва

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Глобул и лоялните клиенти...нови [re: Диaн]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано13.06.08 23:33



Бъди добро момче и дай конкретен пример :) Стигаш до някакви заключения, но пътя по който вървиш е осеян с въпросителни! Как ги докара тези суми? Какво с какво сравняваш? Свободни съчинения по картинка?



Тема Re: Глобул и лоялните клиенти...нови [re: roostercocks]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.06.08 17:00



примера е следния
за момента
такса 7 или 8 лева (не знам точно не я плащам аз)
разговор в мрежата на глобул 20 стотинки
разговор в национални мрежи 40 стотинки
всичко е без ДДС
първоначално време за таксуване 30 секунди
По принцип си лафя основно в глобул, а за м-тел си имам друг телефон.

това което предлагат глобул Смарт -
разговор към всички 32 стотинки,промоционална такса 5 лева, 100 безплатни минути към 3 номера, първоначално време за таксуване 60 секунди - има я в сайта. За сведение "Прима пролет" на Ментел е 33 или 34 стотинки без договор.

За телефоните на промоция все едно си нов клиент дето не го знаят ще плаща ли не ли... така де като се дава телефон на изплащане има и фактора "риск" който при редовните клиенти е много по-малък.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Глобул и лоялните клиенти...нови [re: Диaн]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано14.06.08 18:31



Хм, не си прочел достатъчно внимателно, офертата наистина е изгодна!
Глобул: 5лв на месец - първите 6 месеца по 200 мин, следващите 6 месеца по 100 мин на месец към 3 номера от глобул, след като свършат минутите цената към тези три номера е 11 ст/мин ( ако си видиш разпечетката по принцип се оказва, че говориш най-много с два номера или поне при мен е така, та три са си достатъчно), минутата към всички останали е 32 ст - без значене мтел, глобул, вивател, бтк, алтернативни.
Мтел: за месечната такса и условията на договор трябва да отовриш сайта и да провериш как е. Но примата определено е голяма набутка - 34 ст на минута само към мтел, към всички останали -глобул, вивател, бтк, алтернативни минутата е 59 стотинки.
според мен смяна на оператор или тарифа се прави като се гледат последните 4-5 разпечатки - колко разговори с колко на брой номера - към кой оператор най-много се говори. Масово, ама наистина масово човек говори много с два три номера - гаджето, родителите и тва е. Важното е там да са много минутите и да са ниски цените след като свършат минутите. А другите ориентировъчно се сравняват. Това е. И вземи наистина да си използваш калкулатора и после говори - седни и си изчисли последните 3-4 фактури при различни оператори и различни тарифи да определиш кое е най-оптималното.
А определено глобул смарт е по-изгодна от предишната ти такса - гарантирам ти го - но не казвай не знам точно колко е минутата и колко е таксата ами си преизчисли фактурата - по новата тарифа. А и още нещо - всичките цени които съм ти написал са си с ДДС.



Тема Re: Глобул и лоялните клиенти... [re: Диaн]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано14.06.08 18:42



А за телефона - ами винаги на изплащане стоката излиза по-скъпо от колкото ако я платиш веднага. Оскъпяването на телефоните не е толкова много в сравнение с друга техника - обикновено ако си вземеш пералня на изплащане, оскъпяването излиза в рамките на 20 процента за една година. Телефон е хубаво да си вземеш като платиш наведнъж, но да го вземеш от някой от операторите - дават гаранция две години и със сигурност не е разкодиран. Докато при другите много често телефона не е внесен от официален вносител. Не си мисли, че другите печелят по-малко и ти предлагат по-евтин телефон - те просто са го внесли нелегално и съответно разкодирали.



Тема :)нови [re: Ritter]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.06.08 20:11



Ами ако говориш с 3-ма сметката се връзва, аз обаче имам постоянно разговори с 20-30 човека (такава ми е работата) и тези 3 номера нищо няма да ми оправят, отделно разговорите които водя са в рамките до минута (30-45 секунди фактурата е пред мен), рядко има някой заблуден дето да се чуди какво да мънка. Пък за прима Пролет (тази с щъркела) си прочети условият 34 стотинки е минутата към ВСИЧКИ национални мрежи при положение че заредиш с 5 лева в рамките на 30 дни... и никой не ти иска договор и да плащаш всеки месец все пак а и тези 5 лева си ги изговаряш.

Така че ти си направи сметката - казвам ти че говоря основно с глобул (за м-тел си имам друг телефон което не е незаконно) при сметки над 40-50 лева си направи сметката с колко ще ми скочи сметката ако мина на този "много изгоден" абонаментен план и разговорите ми скочат с около 50%.

За телефона и цената му не коментирам, за да се появи у нас е внесен от някъде, значи там също са му платени данъци и налози останалото нагоре си е чиста надценка от страна на търговеца... все пак и ние сме учили икономика а това с обясненията за "оригиналността" на телефоните аде да не спорим че ако кажеш че в глобл няма рекламации...

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: :)нови [re: Диaн]  
Автор Ritter (нов)
Публикувано14.06.08 21:20



Аз не казвам, че Глобул са най-добрите, казвам, че трябва да се смята и да се търсят оптимални решения, за прима пролет - търсих на сайта на мтел и не можах да намеря такава тарифа или промоция. Вземаш си фактурите - виждаш дали всеки месец са едни и същи и след това пресмяташ всичките си разговори по съответната тарифа, която ти се вижда по-изгодна, ако разликата е основателна - сменяш оператора или тарифата. Специално за тарифата, щом говориш с 20-30 номера редовно, значи правиш големи сметки, то тогава това е за теб най-оптималния вариант :


Говориш 300 мин към 5 номера, към останалите говориш на 32 стотинки, ако разговорите са ти над 30 лв - нямаш месечна такса, ако са от 15 до 29,99 лв месечната ти такса е 5 лв. ако си под 15, месечната ти такса е 9,90.
Разгледай бизнес тарифите:

ако говориш с 20-30 човека но не повече от един път два пъти в месеца - тогава по-добре си вземи предплатена карта.
Ако са 20-30 човека и нон стоп си говориш с тях, що на всички не вземеш по една карта фрог мобайл и да си говорите помежду си на 9 стотинки на минута - няма да ползвате картите за нищо друго, а и няма месечна такса:


За телефоните- аз не споря, ако телефона е легално внесен - ок, но на мен ми се е случвало да вляза в магазин на мобил свят (за този се сещам), общо взето всичките телефони там са поне 10 процента най-малко по-евтини от същите телефони в Мтел или Глобул. Като погледна телефона - ами той има лого на Т-мобайл. Ето този телефон не е внесен легално - той е 100 процента предназначен за друг пазар, не за българския - тук е внесен нелегално и е разкодиран. Аз лично стоя далеч от такива телефони - наистина имат доста проблеми не заради друго, а заради разкодирането. Иначе ако си е без лого на друг оператор - ако си има съответните стикери, книжки за съвместимост, ръководства за употреба, то телефона си е внесен легално и единствено водаща ще е цената при покупка. Казвам само, че трябва човек да се оглежда, държавата не следи за тези работи (защо ли) за да не се набута.



Тема Re: Глобул и лоялните клиенти...нови [re: Диaн]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано15.06.08 08:36



При положение, че не ти плащаш сметката, какво те притеснява на какъв тарифен план си? Така както ми описваш тарифния си план ми прилича на някоя много стара служителска програма. Ако все още си служител със сигурност ще ти предложат някое бизнес флекси, ако не си, можеш да се прехвърлиш на смарт груп с 1000 минути (до края на този месец) които да изговаряш до 10 номера от мрежата на глобул. Но все пак имайки предвид първото ми изречение- не виждам смисъл да се затормозяваш излишно, притеснявайки се за тарифния си план :)



Тема Re: Глобул и лоялните клиенти...нови [re: Ritter]  
Автор ///M (непознат )
Публикувано13.09.08 23:06



Ritter, а защо реши, че всички телефони, предлагани от Глобул, са от официалните вносители...глупаво е, когато казваш нещо, в което не си убеден...



Тема Да, интересна теманови [re: Диaн]  
Автор rudolf_1 (непознат )
Публикувано20.09.08 03:52



Погледнах наскоро в профила си в майглобул и там открих своята "персонална оферта". Първо прочетох, че съм изключително ценен клиент за глобул, особено имайки предвид моята над двугодишна лоялност към тях. Всъщност, лоялността ми отдавна не е чак такава - имам 3-4 телефона, като на глобул плащам не повече от 10 лева, е, имаше време когато съм давал и до 60, но тъй като според мен цена от 32 ст на мин е невероятно висока, наложи се по-голямата част от месечните ми сметки да пренасоча :)
Та, ето накратко какво включва персоналната ми оферта - по-надолу просто ми изброяват новите си планове - таксаут, смарт и смарт груп с промоцията с удвоените минути, нешънъл 50 и 100, като следва таблица с телефони на изплащане и разни планове за погасяване.
Хм, прочитайки офертата не мога да не си задам въпроса - кое й е персоналното в моя случай? Новите планове следя постоянно и никой не ми допада особено, а условията, които ми се описват са просто същите като за нови абонати. С тази оферта глобул иска да ме накара да подпиша нов договор, тъй като старият скоро изтича.
Е, разбирам, е с 10-те си лева сметка на месец не мога да очаквам чудеса, по-скоро въпросът е - защо глобул наистина не ми прави такова предложение, което да ме накара отново да плащам по-голямата част от месечните си сметки към тях? Защото ясно могат да видят, че след като средната ми сметка е паднала с 3-4 пъти на месец, явно от нещо не съм доволен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.