Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 03.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Глобул" няма да махне наказателната такса от 100нови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 08:42



"Глобул" няма намерение да премахне таксата от 100 лева за абонатите на договор, които искат да го прекратят предсрочно. Това заявиха вчера от GSM оператора по повод дадения им от Комисията за защита на потребителите 3-дневен срок да премахнат тази неравноправна клауза в общите си условия. Този срок изтече вчера, съобщи председателят на комисията Дамян Лазаров.
"Няма да премахнем тази клауза, докато и другият голям мобилен оператор не прекрати тази практика", заявиха вчера от "Глобул". "Мобилтел" обаче нямат такава клауза в договора си. Според техните общи условия при предсрочно прекратяване на договор клиентът дължи накуп всички месечни такси до датата на изтичането на договора. Т.е. ако той изтича през декември, а клиентът иска да го прекрати през май, той ще дължи 8 месечни такси, които зависят от вида на тарифата. Ако иска да прекрати договора през ноември, не дължи нищо. Абонатът на "Глобул" също не дължи стоте лева, ако иска прекратяване на договора един месец преди изтичането му. След 1 месец у нас трябва да стартира услугата преносимост на номерата, при която клиентите ще запазват номера си заедно с кода, но ще бъдат абонати на друг GSM оператор



Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: 123]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано19.03.08 09:35



Тази "наказателна" такса от 100 лева я има от 2006 година...защо ли сега всички се сетиха за нея :)



Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: roostercocks]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано19.03.08 10:44



Леко си в заблуда ми се струва. Покажи ми договор от 2006г на абонат на Глобул, където да пише че при прекратяване на договора има такса от 100лв?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: KlD]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано19.03.08 14:34



След месец ми изтича договора и в него никъде не става думаа за някакви си сто лева. Това е подменен автоматично втори договор по силата на първия.
Мисля писмено да предложа на глобул новите условия при които бих продължил третия си договор, да включа индивидуални изисквания.
От глобул ще зависи продължението на договора ми.
Време е вече да поставяме условия, а не да се местим от оператор на оператор. Това е работа на организациите за защита на потребителите, а не да търсят да печелят пари.
От това глобул само може да спечели...



Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: ПЪTниk]  
Автор laureate (непознат)
Публикувано19.03.08 17:55



Ха-ха-ха, извинявай, ама ти представяш ли си какво ще стане, ако всеки почне сам да си подава изискванията към мобилния оператор? Колко оферти и програми трябва да пусне Глобул, за да задоволи всяка прищявка на клиента? Да не говорим, че те се сменят през месец...



Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: ПЪTниk]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано19.03.08 18:14



Струва ми се че бъркаш "клиенти" с "пациенти"...





Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: 123]  
Авторsquall (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 20:03



Кой оператор ти плаща за да пишеш по форуми? И аз искам такава работа. И също ме интересува ти ли си ги измисляш или ти дават сценарии?



Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: squall]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано31.03.08 20:11



От вивател ми плащат да им стана абонат ама...иначе сам си ги измислям, пафкам разни треволяци и после по форумите как дойде...





Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса от [re: roostercocks]  
Автор squall283 (непознат )
Публикувано31.03.08 20:30



Въпроса ми беше насочен към анонимния "123". Нещо много активен с някаква информация от неясен произход и точност. Иначе за треволяците лошо няма пич.





Тема Re: "Глобул" няма да махне наказателната такса отнови [re: squall283]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано01.04.08 10:45



aхааа

на мен, информацията му ми изглежда като цитат от някой информационен сайт :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.