Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема смс-чета си разцъкваме  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано28.03.08 03:36



Тъййййй.
Джиткам си вчера с колицата насам-натъй,и нещеш ли-звъни ми щерката


-Тате-вика-какво означава това?
Изпратил съм и бил 6 смс-а
кви щуротии разправяш бе щерке-викам аз- и затварям.Гледам си в тел. в изходящи-6 изпратени съобщения до дъщеря ми за една минута.Всичките празни и със затворено пликче.Тя като ги отваряла и показвало че съобщенията не могат да се прочетат.

Сега да подчертая че телефоните ми си седят на дясната седалка докато карам и вероятността някой да е натискал копчета по телефоните е нулева.

Не се обадих на оператор защото знаех че ще ми раздъвчат сополи а и нямам никакво време и желание да слушам простотии.Ще изчакам да дойде фактурката да видим как са ми таксували поредната си измекярщина.
6 смс-са около лев.Няма да обеднея но стават вече смешни с подобни напъни да си запълват дупките.

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението

Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано28.03.08 08:30



Случва се с някои "отключени" Нокии.

Think Positive !


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: Coтko]  
Автор cyg (<>)
Публикувано28.03.08 08:44



Да се радва човека, че не са изпратени някъде в чужбина или пък не се е свързал с чужд номер за CSD-връзка, каквито случай имаше с някои брандирани телефони.



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
АвторПocтpaдaвш (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 11:37



И на мене ми подадоха същия чеп, само че от по-големия брат на злодея Глобил - Ментел. Въпросното чудо на техниката се нарича Водафон 225 и се дава за радост на потребителя само срещу 19.90. Явно обаче от Ментел добре са си направили сметката и са взели мерки да си поизбият парите в процеса на експлоатация на устройството. Та при мене, братко, нямаше 5-6. Под 15 не изпращаше наведнъж. Накрая му изтрих номера на СМС-центъра и проблемите се решиха - радикално. Ха сега - кой ще ми каже - как може да си потърси правата потребителят в Бг. Никак, нали :))))



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: Пocтpaдaвш]  
Авторoпepaтop (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:36



вижте си първо проблемите в телефона и след това обвинявайте операторите. те не са виновни, че вие ползвате скапани телефони



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: oпepaтop]  
АвторПocтpaдaвш (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:55



А кой ми е пробутал този телефон? Става въпрос за телефон на 1-2 месеца! Дори си мисля, че нарочно част от телефоните се продават дефектни, без да изпадам в крайности де :))



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: oпepaтop]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано28.03.08 21:55



ей,ей,ей...я са дръж малко.



Телефона няма и 4 месеца.И сега ми е чудно какъв ще да е тоя проблем че праща еднократно няколко смс.Ако е дефектирал нещо,не би ли трябвало постоянно да го прави???

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението

Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор Sebun (непознат)
Публикувано28.03.08 23:16



Случайно да е Нокиа и да е пратил смс-ите на първият контакт в адрес бука ?



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор imei (новак)
Публикувано29.03.08 00:41



Не съм медиум, но предполагам че дъщеря ви се казва Анна, Ани, Албена, Ася или т.н. име с А и е първият номер в телефонният указател. Това е проблем, който съвсем не се отнася само към Нокия. За първи път се проявява при Сименс, след това SE и в последствие при останалите марки. Изказвания от типа, че някой от операторите ви "набутва" умишлено е нелепо. Правилното в случая според мен е да се отиде в сервиз или в магазина, от който е закупен телефона. След диагноза "изпраща сам" се иска писмено становище, което се праща по факс, ако се наложи и си искате възстановяване на сумата от оператора, ако сте купили от него телефона. Ако не сте го купили от представителен магазин на оператора, чиято мрежа ползвате, си налейте чаша студена вода за собствена сметка. След което ако имате още сили за разправия, се отбийте до бакалията, от която сте закупили "бижуто" и направете там един скандал - може пък и някой там да се поизчерви. Това е реалността, това трябва да направите щете-нещете. Ако не ви се занимава, ще продължавате да си драскате безполезни неща по форумите. И запомнете, че никой от трите оператора няма да ви продаде умишлено телефон, който впоследствие ще се развали - защото това струва много скъпо на самият оператор.

Уморих се от седене, че земем да легнем.


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: imei]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано29.03.08 12:52



Има и друг проблем при Нокия, когато изпратено вече съобщение "зацикли" в "outbox". Това е софтуерен проблем на телефона.Може да се изпраща с дни. Докато не обърнеш внимание на стрелката горе в дясно на дисплея...

Редактирано от roostercocks на 29.03.08 14:38.



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано29.03.08 14:39



При мен го правеше зеднъж месечно.. Примерно към дата 12-ти.

Think Positive !


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: imei]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.03.08 16:42



Аха и да познаеш!
тел е Сименс и щерката е 2-ра в списъка.

Този ми е трети тел.купен от ту-би ли бяха ,вече не се сещам.В техномаркет.
Предните два ми ги подмениха докато бяха в гаранция щото сами се изключваха.С този засега нямам този проблем.
Ако го занеса пак за установяване на диагноза,ще трябва пак да стоя месец и кусур с разни телефони щото не ми дават оборотен.А това за да ми възстановят левче е най-малко смешна идея:)
Пак казвам-телефона си работи перфектно,и моля като на малоумник да ми обясните що за софтуерен дефект ще да е това който посочва и колегата по-долу.
На определена дата от месеца да изпраща определен брой смс към определен номер:))))))

Имах аз и едни други аварии с тези смс-и ама ако взема да ви разправям кви ми ги дрънкаше оператор,ще изпопадате от смях тука:)))
Та затова казах че не ми се занимава със селски тарикатлъци на дребно.
Жалко е не че ми вземат лева,ами че не могат да измислят някой по- смислен вариант така че да ми го измъкнат с памук примерно.


Селски дребни тарикатлъци...........говори ми ти за софтуерни проблеми и за евтини телефони............

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: Coтko]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.03.08 16:44



Или ти е повреден тел.или ти си му задал такива настройки.Точка!



Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението

Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор cyg (<>)
Публикувано29.03.08 20:15



На Сименса по подразбиране СМС-ите са на бърз клавиш, може да ги изпращаш, ако не ти е заключена клавиатурата на телефона. При вибрациите и друсането неволно се натискат клавишите.

Имах аз и едни други аварии с тези смс-и...
Да? Разправяй!



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: roostercocks]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано29.03.08 21:18



Да и моята нокиа има такъв бъг, като искам да изпратя едновременно 30-40 смс-а и обикновенно зацикля на някой смс в аутбокса

Има нещо като малък ъпдейт за ускоряване на изпращането на смс-и , но и той не помага



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: cyg]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.03.08 22:10



Тъй,клавишите ми се заключват автоматично,ама както и да е.Не се шегувам с тая тема и ви казвам че тел си ми стоят на седалката и тва е.

Обаче сега реших да пробвам тоя вариант.

Е ся пробвах


в ляво бутона като натисна влизам в начало:тел.указат.>ок.>Спец.у-ги.До тука бяхме с тоя бутон.
Десния е за камера и го отебавам автоматично.

Пробвам с джойстик.-пликче>състави ново>смс текст>празно поле където се пише смс>изпращане>изпращане до>алекотоКолегата
Ама до него никога не е пристигал смс.Остава варианта джойстика от вибрациите да почва да си шари из адресната книга,и когото си заплюе,му праща една сурия смс-и

Карай,майната им на всичките им простотии и на оператори и на търговци.В крайна сметка се оказва че бог високо-цар далеко и си духаме супата ние.

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението

Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано30.03.08 11:30



Само на мен ли никога не са ми "надписвали" сметката нито от Мтел нито от Глобул?



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: roostercocks]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.03.08 11:52



Късметлия си!


99% от надписванията се дължат на неправилни действия на абоната, неправилно тълкувани условия на тарифата, проблеми в самия апарат или злоумишлени действия на трети лица. Останалият 1% са операторски грешки, които ако не ги откриеш - гориш. Преди доста години имах такъв проблем, беше ми отчетена услуга, която вече беше станала безплатна. Едно обаждане ми реши проблема, но сега винаги си проверявам фактурата, за всеки случай.

Но да се върнем на темата. Може ли оператора да инициира изпращането на СМС?



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: cyg]  
Автор roostercocks (мързел)
Публикувано30.03.08 12:56



Едва ли, но дори да е възможно не вярвам че от някой мобилен оператор ще изпращат празни смс-и до някой от указателя ти. А ако направят подобно нещо, със сигурност няма да го има в "изпратени" на телефона.



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: roostercocks]  
Автор LSASS (минаващ)
Публикувано05.04.08 19:28



Ми досега проблем със сметката не съм имал обаче на мене ми се случи че телефона ми набра 3-тия номер от телефонния ми указател докато беше в джоба ми



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: LSASS]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 07:48



Този модел "Водафон 225" излезе ебати хитовия! Сякаш с реално съзнание, всеки такъв модел телефон дебне собственика си да си го остави в джоба или да погледне на другата страна и набързо да изпрати 2-3 СМС-а или да набере 2-3 номера. Шпионски телефон отвсякъде! Създаден е специално от ФБР, за да може по всяко време и обстоятелства да разкрива местоположението на собственика си!





Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: roostercocks]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано03.05.08 17:36



Амиии,оказва се че не само смс си разцъкваме с оператор,но и глупости в темата ми:)))
Оня ден бях на гости в нашите и ми разправят как на разпечатките им има смс-и.
Убий ги,баща ми и майка ми не знаят що за чудо е това и въобще как се праща


Вчера жена ми разправя и че на разпечатката на щерката има смс към номер(сега в момента гледам разпечатката)35989333.
АКО проявят любопитство заинтересовани тук във форума ще обясня че разговорите на дъщеря ми са ограничени САМО в група и НЯМА НИКАКЪВ начин да праща смс до когото и да било.

Говорете ми пак за развалени стари телефони!!!!!!!!!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано03.05.08 18:19





На мнения като вашите се гради днешния бизнес ...
Докато има кой да миже да го лъжат, Мтел и Глобул, че и Вивател, ще са си мнооого добре.
А операторите си имат винаги перфектните извинения, така че кои сме ние, простосмъртните, та да спорим с тях?



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано03.05.08 18:23



Трите тройки са менюто със забавления на Мтел.


То излиза като икона в менюто на телефона ти. Можеш да си гледаш зодията, да проверяваш цифрите от тотото, да следиш времето. Това може да се е мъчила да прави младата дама. А ако се абонира за услугата, получава всеки ден и и взимат парички ежедневно. Това го правят децата обикновено. Мой познат преди време се интересуваше как да махне менюто My Globul от телефона на сина си, защото непрекъснато пращал смс-и.



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано03.05.08 21:17



Еднократно е-24ст.
Ама сега се загледах във фактурата-има още един смс към 08973000-50ст


всичко друго във фактурата е-група.
Ограничени са изходящите.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано03.05.08 21:57



Е, тоя втория номер не го знам.
Но първия е еднакъв - Мтел/Глобул, мисля.



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано04.05.08 00:29



...Ама сега се загледах във фактурата-има още един смс към 08973000-50ст...

08973000 - Това не е ли номера на FUN CALL за Глобул?
Ееее, тая твойта щерка ...... на колко е? (Що ли ми се чини че имаме подобни проблемчета)

- Я да проведеш разговорче с нея, че да не се чудиш и маеш в следващата фактурка!



Тема абе кой ползва това чудо SMS бе ора?нови [re: vip4o]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано04.05.08 09:30



народа по света вече и видео разговор измислил вие с 160 синвола текст се "задоволявате" Преди време беше далавера да се комуникира с гурбетчийската част от семейството в чужбина ама и сега не е, вече. По едно време беше и spyware - да видиш либимата кога се е изчукала и след като ти даде "деливъри репорта" да и звъннеш щото мнноо ясно че по време на акт телефона се изключва и... крешейки я набираш...
Ама са вече Sorry ама вече и за нищо тея 160 символа не стават. ICQ па и Skype има всеки и всеки е онлине. А най фрапантното беше, дето веднъж забих един, и докато ме караше до офиса му да се праснем изпрати поне 6 sms на некой. При следващия му казах че трябва да мина първо през нас, и се качих в мойта кола (за по сигурно тоя щеше да ме пребие а аз икха само удоволствие). Пък него го оставих да си кара пише и обяснява лъже къде е и кво ще прави. След около 3 месеца получавам SMS oт него -> но от непознат номер (беше се подписал) zdrasti kak si? Pi6i na tozi nomer az sam stamen
аз не отговорих. След 5 минути пак "6to ne otgowarq6" след още 1-2 "surdi6 lise". Побеснях за кво да му се сърдя като си свърши тогава работата??? На всичкото отгоре беше пращал Мтел към глобул. Баси набутвацията за тея пари да се беше обад'ил!!! Естесвено тогава забраних всичко с познатите *3х*оооо*16# където х=цяло число 3 или 5 а оооо=0000 или barring code.
дейба, такова тяло, такъв кур, такъв секс но като МЪЖ :=МУХЛЬО. След още 4 месеца взе че звънна - тоя път явно delivery reporta явно не му е дало "Доставено" та се е усет'ил и си поиска директно. Ще му се обяснявам аз я...... по SMS. Прочетох го още веднъж, нищо че стари издания не чета (освен набързо в кенефа) и дано съм му вдъхнала малко самочувствието, не само оная му работа,





Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: *Плaмeн*]  
Автор roostercocks (halfbaked)
Публикувано04.05.08 13:18



35989333 - еднократно получен смс от номер 333(от менюто MyGlobul) макар да си активирал фиксирано набиране, от това меню може да се абонира.
3598973000 - 50стотинки (без ДДС) е таксата на услугата Fun Call



Тема Re: смс-чета си разцъкваменови [re: roostercocks]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано04.05.08 18:44



Ми значи остава варианта моя телефон да откача!Ама на моменти:)))
Така де-тя една стока не мяза ли на стопанина си........

Ся гледам че са ми отразени и на мене(иначе нямам навик да си гледам фактури)
От 08:58:03 до 08:58:43 ,6 смс-а


Ебати и щракането дето е паднало-откачен телефон

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.