Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо така?  
Автор switchfoot (непознат )
Публикувано05.06.07 21:54



Здравейте драги съфорумци! Последно време няма нищо интересно в тази част на форума. И въпросът е: "защо така"? Едно от обясненията би могло да бъде свързано с изчезнал интерес към този мобилен оператор,с изгубено доворие. Искам да обърна внимание и на разпалените дискусии, с които преди година,а може и повече, се опитвахме да си изясним какво и кога точно е това най-добро. Вече този слоган не се коментира,а и някак от оператора не се заиграват достатъчно усърдно и умело с него из разните им там промоции, плакати и тн. Много актуална беше преди време и темата за преносимостта на номерата, за роуминга и тн. Доволни ли са вече юзърите в този форум или са по-скоро уморени и отегчени от чакане на промоции и четенето на звездичките в тях? Какво да очакваме от Глобул и ще буде ли то най-доброто?



Тема Re: Защо така?нови [re: switchfoot]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано05.06.07 23:33



Глобул имаше две интересни за мен промоции:
- малкото географско атласче бе приятно за разлистване, ама след една подобна промоция на един друг оператор бе леко спорен избор
- виж футболната енциклопедия бе добро попадение

От известно време ми се набива нещо много интересно: повечето от известните ми ползувателите на Глобул са жени с интелектуални и хуманитарни професии, не свързани с бизнес и техника - например учители.

А жените май не са склонни да пишат в технически форуми.





Тема Re: Защо така?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.06.07 08:33



Според мен липсва служител на Глобул, който да "подгрява" интереса, а и да дава консултации от време на време. Нещо както motek за мтелския форум.
От друга страна смятам че клиентите на Глобул са относително по-доволни. Въпроси като " кога ще има два номера в една сим-карта" или "как да си проверя изговорените минути, без да се свързвам с оператор" са решени при Глобул.
Ако до преди година

отговаряше на следващия ден в 50% от случаите, а в другите 50% изобщо не даваше отговор, беше по-удобно да задам въпрос във форума за да получа необходимата ми информация. Сега отговори на въпросите ми към Глобул се получават в рамките на час-два.
Разбира се и аз се надявам на нови, по-атрактивни промоции. След свръхуспешната 2006-та новата 2007-ма не започна съвсем добре, а и след 3 месеца ми изтича договора. Надявам се дотогава да излезе нещо по-добро.



Тема Re: Защо така?нови [re: cyg]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано06.06.07 09:41



Ще се съглася с теб, че клиентите на Глобул са относително по-доволни, но пак по моя си начин. За мен това са хора, които искат просто да имат и ползват мобилен телефон - без да се напрягат по каква тарифа говорят и без да се интересуват от допълнителни екстри и услуги. Обикновено те не пътуват много и пребивават в ограничен географски район. И са (леко) консервативни.

Като всяко едно лично мнение горното е субективно и отразява моите виждания - които е съвсем нормално да са изцяло погрешни за някой друг.



Ролята на служителите на фирми щъкащи из форумите едва ли е регламентирана официално. В този смисъл техните задължения породени от лоялността към фирмата си са поскоро да насочат правилно питащите към мястото от където могат да получан официален и правилен отговор и да отговарят директно само в по-леките случаи.

Имаше май Глобулски аналог на motek тук (прякори не помня), ама сега или е в отпуск или е минал към някой друг оператор или в някой друг бранш.

И накрая: какво означава след 3 месеца ми изтича договора ?
В коя посога гледаш?



Тема Re: Защо така?нови [re: switchfoot]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано06.06.07 11:48



Изтъркана плоча стана вече това с "кога ще дойде най доброто".
Глобул предлага достатъчно добри оферти и на договор и за предплатени програми, които дори М-Тел копира. Ако някой очаква Глобул да предложи програма при която ти подаряват SIM карта и скъп телефон и ти казват, че и месечна сметка няма да плащаш..., е няма как да стане.
Тука общо взето злорадстват само фанатични фенове на Вивател, да не цитирам никове.



Тема Re: Защо така?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 14:28



ами с някои от точките не съм съгласен от лична гледна точка :-)

пътувам само за удоволствие - събота и неделя, всяка година навъртам по 30000км с колата си от поне 10 години насам (вярно не всички в БГ), което е достатъчно, бил съм на почти всички задъдени места в БГ, т.е. глобул имат и пътуващи клиенти

имах мобилтел и сега глобул, според мена най-консервативните още се на мобилтел - поради сватбата си с телефона ...



Тема Re: Защо така?нови [re: cтpaннa птицa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.06.07 14:42



Тука общо взето злорадстват само фанатични фенове на Вивател

Общо взето си прав, вивателци се мъчат да примамят някой наивник за да има с кого да си говорят.



Тема Re: Защо така?нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор cyg (<>)
Публикувано06.06.07 15:02



(Клиентите на Глобул)... са (леко) консервативни.
А тези на Мтел са силно консервативни

. Само си представи какво значи за една фирма да си смени номерата.

Ролята на служителите на фирми щъкащи из форумите едва ли е регламентирана официално.
Съгласен, но пък са полезни за посетителите на този форум.
И накрая: какво означава след 3 месеца ми изтича договора ?
В коя посога гледаш?

Имам договор с Глобул, изтича след 3 месеца. Засега не гледам в никаква посока, три месеца са много дълъг срок. Не съм чак толкова консервативен за да не си сменя и номера, и оператора, ако се появи нещо зашеметяващо от конкуренцията и ако хората с които говоря най-много направят подобна промяна. Засега съм доволен от Глобул, но вече има и по-изгодни оферти от тази на която съм в момента. Пък и телефона ми наближава втората си година, време е и за неговата смяна.



Тема Re: Защо са направили да е таканови [re: switchfoot]  
АвторCпokoйcтвиe (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 18:22



Браво за темата, наистина се наблюдава липса на отрицателно отношение към Глобул за разлика от урагана от недоволни абонати /все още/ на Мтел. Абонат съм и на Мтел и на Глобул. Защо е така:
Глобул предлагат много ясни удобства на клиентите си - примери:
- лесна проверка на пакетите минути,
- услугата 2 войс номера в 1 сим карта и то включит. и за предплатена + абонамент сим карти,
- перфектно работещи онлайн услуги - изпращане на смс /разработени по- удобно от Мтелските, с повече опции и т.н./, ММС - липсва въобще при Мтел,
- открити и без уловки и капани договорни отношения с абонатите си /без Мтелските мръсни номера за автоматично продължаване ако не ги уведомиш предварително/
- точна и лесна за пресмятане отстъпка за редовните си абонати - 5% всеки месец от фактурата /пак ще сравня с Ментелци- пълна боза е Мтел клуб!!! - всеобщо мнение/
- актуална информация на сайта на Глобул за всичко ново и т.н.
- вижте портфолиото от предлагани и НАЛИЧНИ мобилни телефони предлагани от Глобул и ги сравнете с останалите - Вива са просто мн.зле интересно е сравнението и тук с Мтел - в пъти повече модели и разнообразие от най-нови модели във всеки БЦ на Глобул, във всеки град, точно обратното на Мтел, например модела МОТОРОЛА В6МАХХ


- самите БЦ-трове - влезте и сравнете, и броя на персонала и любезноста и времето за обслужване, и дори квадратурата и интериора, всичко е в плюс на Глобул.
- продуктите на Глобул са отлично презентирани в редица мощни търговски вериги, няма да ги изброявам, но и тук превъзходството е очевидно,
- при проблеми с покритието /техн.аварии/ се реагира светкавично /пак ще сравня с Мтел - там може и дни наред да няма резултат/,
- и в заключение ще кажа само, че забелязвам разлика и в промоциите - винаги последни по време и най-скъпи и с мн.уловки са Мтел
А бяха лидери някога, минало свършено време
Затова за мнозина в момента технологичен РЕАЛНО лидер е Глобул

пп
Не работя в Глобул, просто съм реалист.



Тема дане като оня в мтелнови [re: cyg]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 17:40



дето се гаври с инвалидите!
Няма що! И тука ли изкаш да вкараш такива идиоти?



Тема и аз ще вметнанови [re: switchfoot]  
АвторMидиkчaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 18:02



за много хора глобул е един лъжец и те от одавна са го напуснали. Докато Мтел удържа на промижията си вечер абонатите да говорят безплатно, то Глобул показа на милионите потребители че е фирма която лъже. Продаде хиляди карти би-фрии - всико започващи с номер 604хххх и излъга 10 К потребители че ще си говорят като им носят пицата.
Така че от одавана съм казала чао на глобул.
В момента глобул смарт е най изгодната оферта, защто дава избор на 100 минути за 5 лв към 3 номера в мрежата му и 23 ст към всичко друго. Но това е оферта капан - след 1 година таксата се вдига и ако някой иска да се откаже губи номера си не може да мине на б-кънект. Към офертата стандартно се пробутва Мастеркард от ОББ с огромен кредитен лимит която е неефикасна - лезна за измана. Освен това още на другия ден след излизане на фактурата се тегли от тази карта въпреки че има още половин месец за да платиш!
Гкибул също като Мтел намали таксата на предпалтените услуги но увеличи такта от 15/1 до 30/1 та до 60/1 така бедните ора пенсионери, социално слаби се принудиха да се откажат от него защото преди за 10 сек. раговор палаха по-малко от колкото сега за 11 секунден-те просто са свикнали да водят кратки раговори. Глобул им пусна ваучер за 5 ле, и ако преди на месец зареждаха 15 лв и им стигаше то, сега седмично зареждат по 5лв и не им стигат.
ГЛобул има и тъпи реками - онова бибиткане на 5ти клас е тъпо но офертата е добра защото дава право на абонатие да говорят за 20 ст/мин вмрежата му - но никой не може да се осети каква е далаверата от тази идиотска реклама!

Аз много може да изреждам но имаше една друга тема тук: Американската мечта в... тя е показателна!



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: Mидиkчaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано12.06.07 23:42



Продаде хиляди карти би-фрии - всико започващи с номер 604хххх

Моята b-free е с 089 606...

Ако са карали подред жертвите на нелоялната b-free реклама са 30,000





Тема Re: и аз ще вметнанови [re: Mидиkчaтa]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано12.06.07 23:43



Малко си в грешка, ако глобул смарт беше 23 ст към всички мрежи тогава нямаше да си взема втора вивателска карта,ами щеше да е глобулска





Тема Re: и аз ще вметнанови [re: DTMF]  
АвторИ (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 12:32



е 32 стинки е -писане с краката. При вивател обаче за най тънката такса от 6 лв месече абонамет Лично време не е ли 47 през деня и 40 вечер?
само дето такта е 30/1



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: И]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано14.06.07 12:54



може и да е, сравнявам с фрийдъм 30 където за 20 лв са включени 166 разговора по 30 сек ,или 83минути към всички





Тема Re: и аз ще вметнанови [re: DTMF]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 19:47



да обърклала съм се 32 ст. е. Изключително изгодно само за 5 ле. месечна такса. Но както казах това е само зарибявка - след 1 година цената ще станне 10,80 месечно и абонатите ще се принудят да я плащат ако искат да си запазят номера.



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: Mидиkчaтa]  
Автор LSASS (непознат )
Публикувано22.06.07 23:02



ооо никой на сила не те кара да си взимаш кредитна карта



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: LSASS]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано24.06.07 20:01



да бе,,, само дето още преди да си получил първата сметка те засипват с предложения за такава. и "примамливи" проценти отстъпка... Но си прав де, само тая карта ако беше проблема:-0)))



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: Mидичkaтa]  
Автор roostercocks (непознат )
Публикувано02.07.07 12:19



като ти изтече 1вата година ако си класиран по програмата "заедно" можеш да преподпишеш за още 1 година на 5лв месечна такса, същото важи и за тези които са подписали на 10.80 такса и им изтича договора, лесно е пращаш смс до 123 с текст KOD и ако ти върне отиваш в магазин на глобул и виждаш от какви преференции можеш да се възползваш, това с смс-а се прави в 12тия месец от договора



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: roostercocks]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.07 05:13



а добре че каза не знаех че и се участва в състезание с класация.:-)



Тема Re: и аз ще вметнанови [re: Mидичkaтa]  
Автор roostercocks (непознат )
Публикувано06.07.07 11:50



не е състезание, общо взето май само нередовните платци не се класират по тази програма- нормално...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.