Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Таксуване в "безплатна" групанови  
АвторHeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 23:17



Привет , нашата фирма е корпоративен клиент на Глобул, говориме в група безплатно - срещу 4 лв на месец. При последната фактура на някои от нашите номера се появиха таксувания за разговори в група. Говорих с нашия кей акаунт мениджър и той ми обясни , че това са пренасочени разговори в група. На въпроса ми - "какво от това , че са пренасочени , нали са в групата?" ми бе отговорено, че до сега системата им не могла да отчита такива пренасочвания в групата и затова не ни ги таксували , сега вече "можела" и ще ни ги таксуват. По колко обаче на знаеше

Не е ли супер смешно това? Безплатни разговори в група , ама не съвсем... Някой да се е сблъсквал с нещо такова?



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: Heдoвoлeн]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано09.10.06 08:34



убедил съм се ,че пренасочването и таксуването му никой при всички от операторите ни им е напълно ясно как го таксуват и защо.



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: VANDAL]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано09.10.06 10:17



Или ми се спи много тази сутрин (след нощна съм) или наистина не разбрах какво искаш да кажеш





Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: vip4o]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано09.10.06 10:19



хм интересно сега и аз го прочетох и не разбрах какво съм искал да кажа

.идеята ми беше че и операторите не знаят за пренасочванията кога как ги таксуват.



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: VANDAL]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано09.10.06 10:32




Tо това ясно...... но ако пренасочванията са били само между участници в групата защо трябва да се таксуват????? Тоест, абонат А е пренасочил телефона си към абонат Б. Абонат С звъни на абонат А (който е пренасочил входящите си) и разговорът се прехвърля на абонат Б. Абонати А, Б и С са в група в която разговорите са безплатни. За какво таксуване би следвало да става въпрос???



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: vip4o]  
АвторHeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 13:13



Точно за това говоря! Много странно ми се струва. Как ли е при другите оператори? Почвам да се замислям....



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: Heдoвoлeн]  
Автор motek (ombre)
Публикувано09.10.06 16:20



В конкретният случай има ( според мен ) 3 обяснения :

1. Вашият кий акаунт мениджър е " лукова глава " и не разбира основни понятия


2. Пренасочаванията не са към номера от " групата ".
3. Глобул са допуснали грешка в билингуването.



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: motek]  
АвторHeдoвoлeн (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 19:18



1. .......
2. В разпечатката пише разговори в група
3. Това май е най - вероятният отговор, но не си признават и днес ми съобщиха , че ще ми таксуват пренасочванията в група по 1ст. И лошото било , че те - кий акаунтите "научавали от нас - клиентите за такова билингуване.Даже имали много сериозен разговор с билинга"... Но , това е положението. Имам чувството , че съм сто пъти по компетентен от тях... Във всяко едно отношение. Whatever.



Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: Heдoвoлeн]  
Автор motek (ombre)
Публикувано09.10.06 20:09



И каква е разликата м/у пренасочване в група и разговор в група, че ще се таксува първото ( било то и по 1 ст. )





Тема Re: Таксуване в "безплатна" групанови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.10.06 21:30



Може да е защита срещу "верижки"...необявена...Гл имат опит с необявени никъде (освен в сайта си и то със скрит линк

)допълнителни финансови условия.

Със сигурност знам, че в Гл конферентна връзка, която се инициира към 2 или повече номера от безплатна група не се таксуват...същото е пробвано и в МТел, пак не се таксуват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.