Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 24.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови  
Автор CЛЪHЧOГЛEД/onemanshow/ (мъж на 32)
Публикувано06.01.07 13:51




Получих последната си фактура за периода 15.11.05-14.12.05год. В извлечението към нея е записано пакет 34 минути, потребление 19 минути, остатък 10 минути. Реалният остатък, погледнато математически е 15 минути,а не 10. Абонат съм на програма Глобул 10, като след подписването на нов едногодишен договор ми бяха дадени допълнително по още 10 минути.
При направена справка с оператор на Глобул, на който пожелах през новата година Глобул да нямат проблеми и да не ме карат да чакам 5 минути,докато се свържа с оператор, ми бе отговорено, да съм благодарен, че съм чакал 5 минути, а не 30 минути. На питането ми защо са ми намалили остатъка от минутите в подробната разпечатка към фактурата ми, операторът не можа да ми обясни и ме насочи в магазин на Космоте.
В магазина в града,където живея ме помолиха да изчакам 24 часа, за да направят справка, тъй като и за тях бе необяснима ситуацията. След като отидох отново в магазина, ми казаха,че не знаят защо се е получило така.
Наистина 5 минути не са кой знае колко, но съм решил да си търся правата. Подадох жалба до Глобул, питането ми е кои други институции имат отношение към нарушените права на потребителите, освен Комисията за защита на потребителите, за да подам жалба и до тях?

Редактирано от CЛЪHЧOГЛEД/onemanshow/ на 06.01.07 14:22.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: CЛЪHЧOГЛEД/onemansho]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано06.01.07 15:24



Комисия за регулиране на съобщенията (КРС).





Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: CЛЪHЧOГЛEД/onemansho]  
Автор SaMsUnG_FeN ()
Публикувано06.01.07 16:19



охо средното звено в историята глобУл даде фира

имах някакви надежди за тях,ама всеки ден и те се изпаряват



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: CЛЪHЧOГЛEД/onemansho]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано06.01.07 21:06



Не изговорените минути се прехвърлят за следващия месец, като броя на прехвърлените минути не може да надхвърля броя на минутите в плана. Тоест нищо, че си имал останали 15 мин., те ти прехвърлят само 10 мин. от неизговорените за следвъщия месец, тъй като плана ти е с 10 включени минути.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: SaMsUnG_FeN]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано06.01.07 22:15



всичко е наред.вместо да бързаш със заключенията направи си труда да провериш как стоят нещатата.както при глобул така и при мтел на терифите, при които прехвърлят минути за следващият месец не прехвърлят повече, отколкото е пакета.тоест човека има 10 минути на месец, и ако му се натрупат не може да му прехвърлят повече от 10 (тоест колкото му е пакета).аз съм с 30 минути и се е случвало, когато съм бил за дълго в чужбина да ми останат примерно 40 минути и ми прехвърлят 30 от тези 40 и следващият месец (зедно с новите 30) имам общо 60.предполагам че и при вивател е така.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: ohluva]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано07.01.07 00:01



Той е на Globul 10+10 и пакета му реално е 20 минути на месец. Не съм много сигурен, но дали прага в такъв случай не е 20 минути.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо? [re: a]  
Автор SaMsUnG_FeN ()
Публикувано07.01.07 01:04



Благодаря отново за подробното обяснение,но нали съм си прост,трябваше да се намери някои да ме образова

както и да е,аз глобУлите си ги уважавам,все пак направиха тук таме нещо да закърпят абонатите.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: SaMsUnG_FeN]  
Автор CЛЪHЧOГЛEД/onemanshow/ (мъж на 32)
Публикувано07.01.07 14:06



Значи от отдела за обслужване на клиенти и от магазина на Глобул ми обясниха,че в моя случай пакета ми е реално Глобул 10+10, което значи,че за следващия месец не могат да се прехвърлят повече от 20 минути. То е и логично, защото ако ми бяха само 10 минутите за прехвърляне, нямаше как да имам пакет от 35 минути.



Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: CЛЪHЧOГЛEД/onemansho]  
Автор CЛЪHЧOГЛEД/onemanshow/ (мъж на 32)
Публикувано08.01.07 08:34



Готово- вече подготвих и написах жалбите- до "Глобул" на хартиен и електронен носител, до Комисията за регулиране на съобщенията и до Комисията за защита на потребителите.
Ще ви държа в течение за движението по институциите!





Тема Re: Нарушиха правата ми и не знаят защо?нови [re: cтpaннa птицa]  
АвторlB (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 09:45



Хора, научете се да си четете договорите преди да ги подписвате.
10 минути се прехвърлят максимум в този случай, а вероятно е имало грешка и са прехвърлили 15 предишния месец.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.