Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Бepeзka!]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано12.08.06 16:18



Абе няма да плащаш още една година плати до тук каквото имаш и подай веднага молба за прекратяване на договора!



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Глoбyлиcт]  
Авторchecho (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 17:28



Изяснявам ти отново.

Стандартните дати за отчитане на фактурите при Глобул са: 05., 10., 15., 20., 25-то, 30-то число на месеца.

Една месечна такса при сключването на договора се ПРЕДплаща.
Тоест, ти ако сключваш договор на 16 август 2006г., първата ти фактура ще излезе на следващата дата от цикъла, а именно - 20.август 2006г.

Тази фактура ти ще я получиш след около пет дни, поради технологичното време за отпечатване и разпространение от страна на "Български пощи" ЕАД. Както разбирам, ти вече си я получил.

Във фактурата си ще имаш две месечни такси:
1. Една частична за четири дни - 16, 17, 18, 19 август 2006г. Тя се изчислява пропорционално. Например: таксата за пълния ти период е 9 ЛЕВА - с 50% намаление става 4.50лв.
Ако 4.50лв. е таксата за 30 дни, се изчислява колко ще е тя за 4 дни, т.е. 4.50лв. се разделя на 30, за да се получи 30 дни от месеца и се умножава по 4, за да се получи такса за четири дни - или става: 60 стотинки за четири дни.
2. Една пълна за плана, избран от теб - която ще покрива периода от 20 август 2006г. до 19 септември 2006г. Тя се ПРЕДплаща.

Тоест: във фактурата ти има: 4.50 лева пълна такса за месеца, който ще предстои, плюс 60 стотинки пропорционална такса за четирите изминали дни.

Да, правилно разбра - във фактурата от 20.08. до 19.09. ще имаш пълна такса за периода от 20.09. до 19.10. Във фактурата от 20.09. до 19.10. ще имаш пълна такса за периода от 20.10 до 19.11. ТАКСИТЕ ВЪВ ФАКТУРИТЕ СЕ ПРЕДПЛАЩАТ С ЕДНА НАПРЕД.

ОБАЧЕ:
Срещу 4.50 лева такса на месец през първия месец имаш 100 минути в група.
Но първите четири дни до цикъла ти, си ползвал пропорционална такса, което означава и пропорционален брой безплатни минути. Ако 100 минути делено на 30 дни е по 3.33 минути на ден, за 4 дни ще имаш 13 безплатни минути.

Ти на практика толкова и имаш във фактурата.

Сега първата ти фактура изглежда така:
1. Такса за четири дни от сключване на договора до датата на цикъла
2. Такса за 30 календарни дни за слудващия ти период
Но тъй като таксата за четири дни ти е пропорционална и имаш 13 безплатни минути, ти ако си изговорил 20 минути, ще платиш цената за седемте над пакета ти.

Накратко: 100 минути имаш за пълен период. За по-малък период, какъвто е обхващаният от първата месечна такса във фактурата, имаш по-малко полагащи се безплатни минути. Ти си говорил повече от тях и си ги изчерпил.

Погледни на фактурата ти на коя дата ти е цикълът. Ако при теб е на 5-ти август, например, пълният ти период е от 5-ти август до 4-ти септември и бройката безплатни минути в група ще ти бъде 100.00.

Сега кажи дали всичко е ясно?



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: checho]  
АвторMoбилeн (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 18:10



Браво Чечо!

Много се радвам когато видя, че някой не само си разбира от работата, но и не скъпи времето си за да помогне.



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Moбилeн]  
АвторГлoбyлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 18:29



Браво, и аз го оценявам.



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Глoбyлиcт]  
Автор chechoМодератор (непознат )
Публикувано12.08.06 18:36



Моля, кажи дали всичко вече ти се изясни. Има ли недоразумения?
На теб главният проблем идва от неинформираността, че за първите няколко дни до датата на цикъл нямаш 100 безплатни минути. Вероятно е пропуск на консултантите, че не са ти изяснили нещата толкова подробно, но все пак смятам, че е повече от нормално да се съмняваш, че за първата ти фактура, която излиза след четири дни, имаш 100 минути. Та това са 100 минути за два-три дена, а иначе ти обещават също 100 за 1 месец! Не мислиш ли, че не е разумно да изпадаш в такава логика на мисли?



Но въпреки всичко съм съгласен за едно - не си длъжен като клиент да вкарваш логичното си мислене до такава степен и определено е било работа на консултанта да ти обясни начина на таксуване.



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: checho]  
АвторГлoбyлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 19:14



Възхищавам ти се на търпението.
Пак проверявам лоялността на Глобул: Услугата активирана на 25.07.06
Проверка на номер 123 на29.07.06 гласи: Към 29.07.06, вие сте използвали18.39 минути от вашия пакет Глобул-Смарт. Настоящият пакет минути можете да ползвате до датата на следващата фактура-01.07.06 Глобул-Смарт.
В тази информация виждаш ли някакъв намек за пресрочени пакет минути?
Информацията на Глобул към мен, на която аз разчитам и се доверявам?
И така още цяла година напред?
Сега още малко за фактурите.
Пред мен е фактура за отчетен период от 25.07.06 до 31.07.06
пакет минути-9.90, следват разговори и
РАЗГОВОРИ В "ГРУПА ЗА ПРИЯТЕЛИ"-0.96ЛВ. и повтарям за по сигурно в обясненията си към теб , значи: ДАНЪЧНА ФАКТУРА отчетен период
25/07/06-31/07/06
Ето искам информация сега от123 и ми отговаря че в настоящия момент имам 21 изразходвани минути и че настоящият пакет може да използвам до датата на следващата фактура -01 12/08/06.
Кажи ми как да разбера настоящия пакет преходящия ли е или винаги си остава настоящ. И щом е настоящ и аз не съм го изговорил все още, защо трябва да го плащам?
Все още не разбирам къде аз трябва да видя и да разбера че има две фактури , голяма и малка такса и всичко онова, което ти се постара да ми обясниш.
Нима можеш да обясниш така на всички потребители на Глобул?



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: checho]  
АвторГлoбyлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 19:23



Здрасти, кажи ми моля те, ама наистина, толкова ли съм тъп и не разбирам елементарни неща?
Трябва ли човек да е много над средното ниво за да е потребител на Глобул?
Не, не са тъпи косултантите ми, сигурно са разумно са ползвали апарата, който би трябвало да закупя аз с програмата Смарт.
Или не е разумно да изпадам в такава логика?
Виждам че сте загрижени и разумни хора.
Какво предлагате да направя при тези обстоятелства?



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Бepeзka!]  
АвторГлoбyлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 20:15



Нормалните неща се случват в нормални страни. Както виждаш у нас всичко е наопаки.
Какво можеш да направиш, според мен единственото нещо което можеш е да дадеш гласност, за да се пазят другите. Ти вече си изгоряла, както и аз.
Вината не е само в Глобул, комплексна е. Обществото ни е болно, според мен. Помъчи се да се приспособиш към него като се запазаш.
Разбира се че коректността и лоялността към клиентите изисква да те попитат ще продължиш ли договора си.
Посъветвай се с юрист професионалист,посъбери информация и се защити, твое право е.
Не им плащай.
Си мисля аз!



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: Глoбyлиcт]  
Автор chechoМодератор (непознат )
Публикувано12.08.06 22:16



Е, какво всъщност искаш да ти кажа? Кое не разбра? Постарах се с МАКСИМАЛНО ЯСНИ примери да ти илюстрирам ситуацията. Това "Кажи ми толкова ли съм тъп" е емоционално отклонение, което не е тема на този клуб да разискваме. Кажи ясен и конкретен въпрос за нещо, което не ти е станало ясно от обясненията ми, за да мога да се концентрирам. Това е ЕЛЕМЕНТАРНА ЛОГИКА, прилагана и от Интернет-доставчици, и от кабелната ТВ, така, че Глобул не откриват топлата вода.



Тема Re: Помогнете ми със съвет, проблем с Глобулнови [re: checho]  
АвторГлoбyлиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 22:38



Благодаря ти.
Колко съм тъп не е емоционално отклонение, а опит да разбера как ние обикновените потребители излгеждаме в очите на Глобул?
Това че това е елементарна логика прилагана от всички в обществото ни не е основателен довод и Глобул да прави така.
Това разискваме тук, лоялността на Глобул към потребителите си,
а това не вреди като тема в този клуб.
Благодаря ти, доста неща ми се изясниха като си поговорих с теб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.