Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема мога ли да ги прецакам?нови  
АвторMaksa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 11:38



Много съм се ядосал на тези кавали от Глобул. Клиент съм от самота начало, но това вече е върхът. Вчера си получих сметката и ме заболя главата. Така ме е яд че съм решил да не им плащам. Как смятате какво може да ми се случи?



Тема Re: мога ли да ги прецакам? [re: Maksa]  
Автор cyg (новак)
Публикувано17.05.06 16:50



Можеш, разбира се, или поне можеш да се опиташ. Въпросът е дали си струва разправията. Ако си недоволен, иди при друг оператор, но рискуваш да те прекарат по-здраво. Все пак кажи от какво конкретно си недоволен? Може и други да са се сблъсквали с такъв проблем..



Тема Re: мога ли да ги прецакам?нови [re: Maksa]  
Автор chechoМодератор (непознат )
Публикувано18.05.06 07:46



Някой ден ще бъдеш изключително изненадан как не можеш да излезеш в Европа заради 50 лева неплатени към мобилния оператор, или как в банката ще ти откажат кредит пак поради тази причина. А парите ти така или иначе ще си ги платиш, няма къде да избягаш. Дали след ден, два, след месец, два, година, две или три - ще ги платиш, но ако се бавиш много, ще прибавиш към сумата, която в момента виждаш, и известни лихви, адвокатски хонорари и такси.

А и се замисли за нещо: проблемите със сметката едва ли са техни, по-скоро ти нещо не си си преценил достатъчно добре в потреблението. При коректен избор на услуги, оператор и план такива проблеми не се наблюдават, но ако не си направиш сметките добре, изходът е точно този. Сметката ти е калкулирана прецизно и много точно, а субективното мнение у твоя страна, че е с неоправдана стойност не е повод или основание тя да не бъде платена. Ти парите така или иначе ще ги платиш, но ако не искаш да бъде в десеторен размер заради съдебни такси и други лихви, го направи в срока на фактурата.



Тема Re: мога ли да ги прецакам?нови [re: Maksa]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано18.05.06 13:41



Процедурата е горе долу такава:След два три месеца получаваш писмо, в което любезно ти напомнят че им дължиш нещо.След още месец два на вратата ти звънят добре облечени господа,които пак любезно ти напомнят.До тук е така нататък не знам от опит до тука са стигали мои познати.След тази среща си платиха доброволно.Предполагам че ще позвънят още поне един път не толкова любезно.Както каза Чечо рано или късно ще си платиш.Най-малкото е че може да не ти дават кредити от бака,няма да можеш да станеш абонат на вивател например,защото те проверяват дали имаш неплатени сметки при мтел и глобул.Забрана за напускане на страната също е възможна.
В крайна сметка никой не ти е виновен че си прекалил със сметката и сега не ти се плаща.Да си мислил като си говорил.



Тема Re: мога ли да ги прецакам?нови [re: VANDAL]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано19.05.06 17:10



Пич, дон`т шаш и дон`т паник! Аз дължа около 90 лв на Мтел още от 2001 и никой за нищо не ме е търсил.



Тема Re: мога ли да ги прецакам?нови [re: thorn]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано19.05.06 17:26



Аз казвам до къде стигнаха мои познати.Те дължаха около 250.Може би 90 са границата, до която няма смисъл да се занимават.Или може би поради някаква причина не могат да те открият.Ти ще кажеш



Тема верно ли?!?нови [re: VANDAL]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано21.05.06 18:20



"Най-малкото е че може да не ти дават кредити от банка, няма да можеш да станеш абонат на вивател например, защото те проверяват дали имаш неплатени сметки при мтел и глобул "

я пак... VivaTel много надалеч им е стигнало разузнаването

Понастоящем бултериер


Тема Re: верно ли?!?нови [re: citron bg]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано21.05.06 20:32



Баха отказали на мои познати заради неплатена сметка при мтел.Около 250лв е била.Как са разбрали незнам, но е факт.



Тема Re: мога ли да ги прецакам?нови [re: checho]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 21:52



а ако влезем в Европейския съюз догодина!?



Тема Re: верно ли?!?нови [re: VANDAL]  
Автор citron bg (екс ПитБул)
Публикувано21.05.06 22:58



има вратичка за която се сещам, но едва ли се практикува- примерно, ти не си плащаш сметката, оператора "О1" продава кредита ти на фирма за събиране на задължения "М". Обаче същата тази фирма "М" работи и със друг оператор- "О2", и под масата, неофициално, предоставя информация за некоректните платци...
Казвам го само като възможна малка вероятност, и се съмнявам да е ежедневие, по-скоро единичен случай.
Наблюденията са ми, че едни и същи елементи успешно минават за троянски коне при лизинг, подписване на договори, и т.н. и при трите оператора, което подкрепя, че гореизложеното "споделяне на информация" почти не се прави.
И аз мога да посоча случаи на неплащане на сметки- една позната замина на гурбет в чужбина и "забрави" да си плати сметката от към 200 кинта, обаче баща и го направи.

Понастоящем бултериер



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.