Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 05.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Форум в сайта на оператора  
Автор мoбимeн (новак)
Публикувано20.12.05 11:55



Защо няма форуми към сайтовете на мобилните ни оператори?!

Не искат да чуят мнението на своите клиенти или не смятат за необходимо да го чуят?!



Тема Re: Форум в сайта на операторанови [re: мoбимeн]  
Авторdell (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 12:22



Мнението към Глобул може да го изразиш на
Телефон: 123
mail: help@globul.bg



Тема Re: Форум в сайта на операторанови [re: мoбимeн]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано20.12.05 13:27



Защото ще се напълни с единични случаи - проблеми и оплаквания - които няма да бъдат представителни, а само ще свалят добрите имена на операторите.

Какво имам предвид под представителни?
1. Типично българската склонност да се кефи на готини услуги 364 дни, а на 365-тия, някой мангал като скъса нечия оптика поради строеж/изкоп, да се вдига рев до ГОСПОД и да се описват услуги с отвратително качество / западащи оператори / изнасящи се от българския пазар / гадни визанцийци и т.н.

2. Ако се регистрират примерно 10 000 човека, те няма да пишат теми от рода на: "Вчера в офиса на центъра бяха перфектни", а единствено ще се логват по 1-2 пъти в годината да реват когато някои стажант-консултант не им се е усмихнал в някой офис. Така всички ще си казват: "Туй е ебахти оператора", като четат само отрицателните твърдения, а похвалите ще бъдат скатавани поради тръпката на българина да пише, чете и говори само неща, които карат да цъкаш с език или да се възмущаваш.

3. Форумите към сайтовете на операторите биха били безполезни с оглед на това, че няма да може в тях да се обсъждат конкретни оплаквания. Например на въпроси от рода на: "Защо вчера ми отчете 50 стотинки, а аз не съм говорил", няма как да се помогне, тъй като нито знаем номера на клиента, нито нищо. А и дори и да знаем номера, трябва да сме сигурни, че лицето, изискващо такава информация е точния потребител. Това може да стане при разговор на 123 с цитиране на ЕГН или личен клиентски номер, но в условията на общодостъпна интернет комуникация като един форум, не е подходящо да стане.



Тема Re: Форум в сайта на операторанови [re: мoбимeн]  
Автор мoбимeн (новак)
Публикувано20.12.05 13:52



Може би си прав, но лично моето мнение е, че и добрите и лошите неща които се изговарят/ пишат за един или друг оператор трябва да бъдат написани във форум към сайта на оператора. Регистрацията трябва да бъде направена, примерно по GSM № (както направиха Глобул). Така в известна степен ще се гарантира, че плюещите или хвалещите наистина използват услугите на оператора, а не както в този форум, един обикаля с няколко ника и ръси глупости за едни и защитава други.
Това дали ще бъде полезно или не неможе да се каже със сигурност без да се пробва. Пък и няма да коства на операторите кой знае какво.

Също така не мисля, че си прав за това, че клиентите реват прекалено много: да наистина има такива, които вдигат патърдия за щяло и нещяло, да има такива които цепят стотинката на 100, да има такива само заради това да ядосат някого пишат/ говорят глупости, но трябва да признаеш, че и операторите не са коректни към своите клиенти. Доказаха го с промоциите си за безплатни разговори, било то с един номер или през определено време от денонощието. Даже съм по склонен да оправдая ресещите глупости клиенти тъй като те с приказките си не бъркат, директно, в джобовете на операторите, но операторите с техните "промоции" правят точно това.

Ако се върнем на темата за форума, все пак си мисля, че един такъв форум трябва да се поддържа (и то с желание) от съответните мобилни оператори.



Тема Re: Форум в сайта на операторанови [re: мoбимeн]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано20.12.05 14:09



В отговор на:

Регистрацията трябва да бъде направена, примерно по GSM № (както направиха Глобул). Така в известна степен ще се гарантира, че плюещите или хвалещите наистина използват услугите на оператора




А как това би гарантирало, че оплакванията са достоверни и се отнасят за номера от регистрацията? Сякаш сега с my.globul.bg не се разменят пароли и номера между цели курсове студенти. На мен едни и същи хора са ми пращали смс през web от поне 5 различни профила, разбирай номера. Ако подобна пародия трябва да се проверява и поддържа и във формата на форум, по-добре да я няма.

В отговор на:

Това дали ще бъде полезно или не неможе да се каже със сигурност без да се пробва. Пък и няма да коства на операторите кой знае какво.




Няма да е полезно, тъй като никой няма да е навит да каже проблемите си с факти и детайли, с каквито трябва да го направи на 123. Например не можеш да напишеш: абе вчера ми изчезнаха 2 лева от b-connecta, номерът ми е 089 xxxxxxx, а клиентският ми код е yyyyyy. Поне и ако си наясно, че с този код можеш да бъдеш изпразнен откъм кредит, не би го направил.
А и дори и някой да направи такова нещо, никой оператор от Отдела за клиенти няма да седне да се обяснява публично пред хиляди хора: "Абе да, няма ти ги 2 лева щото имаш 6 минутен разговор вчера в 16:30".

В отговор на:

Също така не мисля, че си прав за това, че клиентите реват прекалено много: да наистина има такива, които вдигат патърдия за щяло и нещяло, да има такива които цепят стотинката на 100...



Повярвай ми, дори и тези клиенти да са 1% от всички абонати на Глобул, те до един ще се набутат във форума и ще почнат да плюят. Ще стане така, че 5-10 човека ще играят ролята на анти-глобулисти и ще възхваляват конкурентите. А хората се интересуват какво четат, не от кого. Като видиш 50 теми с оплаквания, написани от 5 скандални човека, няма да си помислиш нещо лошо за авторите им, а за мобилния оператор - нали?

В отговор на:

Ако се върнем на темата за форума, все пак си мисля, че един такъв форум трябва да се поддържа (и то с желание) от съответните мобилни оператори.



Поддържането на форум като този означава онлайн обслужване на клиентите. Такова обслужване на публично ниво не може и не бива да се прави, доколкото качествената работа с клиенти доста често предполага размяна на конфиденциална информация между оператора и клиента.

Редактирано от checho на 20.12.05 14:13.



Тема Прав си НО донякъде обаче.нови [re: checho]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано20.12.05 18:01



Виж в този форум има доста неща които са се разяснявали постепенно, избистряли са се трикове в промоции и т.н. Нека аз пък да ти предложа нещо друго като модератор земи ковни отгоре една тема "Големите издънки" заключена от теб да не се драскат глупости а наистина като доказани факти да се представят големите издънки. А колкото до това от къде да ти минава оптиката, да ти свърши нафтата и въобще техниката извинявай ама... това говори за кофти подбран екип специалисти или минаване "по тънката лайсна" като е било спестено нещо но ефекта е проблеми за клиента.

Е аз например мога да ти предложа една - не мога да ползвам GPRS!!!! колкото и да се пробвам да го активирам (на сметка съм от 3 години) винаги отговора на системата е "апарата не поддържа GPRS" - е "siemens C55" е, наистина апарат на години ама при MTEL тези проблеми например ги нямам. Да не говоря че имам проблеми и през CSD е последната година ошлайфаха нещата до някъде ама.... нерви бе човек.

Все пак е добре да може да се запознае човек и с обратната страна на медала - хубавата постоянно се вижда по рекламите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Прав си НО донякъде обаче.нови [re: Диaн]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано20.12.05 20:11



Пробвал ли си да се обадиш на оператор да ти активира ГПРС?



Тема да пробвал съмнови [re: VANDAL]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано21.12.05 08:00



Да пробвал съм, за последно беше преди около седмица. Не му помня номера на оператора но му обясних културно какъв ми е проблема той започна да ми обяснява как да го направя през wap.globul.bg но като му казах за проблема ми че получавам отговор от типа на "телефонът не поддържа GPRS" ми каза да отида в някой офис и там да ми го активират да се види на място какъв е проблема или да се активира с друг апарат. В интерес на истината другия ми апарат пак сименс ц55 закачен за мтел без проблеми си получава и изпраща съобщенията от ICQ. Преди около месец за майтап след като системата пак отказа да приеме поддръжката на GPRS за майтап смених картите и настройките и със същия апарат се вързах за м-телския.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: да пробвал съмнови [re: Диaн]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано21.12.05 08:14



Да де ама при мтел са активира по друг начин.Там или пращаш някакъв смс или се обаждаш на оператор и той ти праща настройки и ти активира услугата на картата (това което трябва да се напрвави в уап.глобул.бг).Глобул малко по-тъпо са го измислили наистина.Не че аз съм имал проблеми с телефони, с които съм активирал гпрс.Бяха по-нови.



Тема Re: да пробвал съмнови [re: VANDAL]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано21.12.05 09:02



Само да вметна , че при М-Тел можеш да си активираш настройките ( вкл. GPRS ) от автоматичното меню на *88




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.