Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за споделените миговенови  
Авторfrank_flin (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 04:35



пичове здравейте. от доста време се каня да споделя нещо с вас, но чашата преля. историятя е такава: ползвам b-connect карта globul с предплатени минути от 2 г. в началото бе ясно _ викам си пичовете са стартират ,имат нужда от време, нормално е -ще се оправят. нали.простено им е. по едно време обаче усещтам че нещата не са съвсем така. и ако ощте се чудите "за кво па говори тоя" , сега ще поясня. 1вия път когато се случи беше миналата Нова година . посрешнахме я , празнувахме си и както си му е реда реших да"споделя мига", като се обадя да поздравя приятел . да ама не. тук ще кажете : ти си искал да говориш около 12 ч. нищо подобно . беше доста по-късно, но както и да е. няма обхват . стана малко като в рекламата на един друг оператор : и аз бях там -с разликата ,че не говорех.
втория път беше на рождения ми ден . дискотека , купонче , веселба и аз както винаги:"сподели мига". и тоя път да ама не. нямя обхват.само спешни. или може би трябваше да "споделя" на тел.166 колко съм щастлив?едва ли.
последния път , който беше преди 1 седмица , е причината да четете това сега.
отивам на мальовица. компания , разходки -такива неща.
още по пътя обаче разбрах , че на обхвата не му се ходи на разходка. и видиш ли се оказах прав. кво ти споделяне, кви ми ти мигове. нищо. но най шокиращо беше че тия с новия оператор си лафеха като че антените си ги носят в джоба.
много тъпо ми стана , повярвяйте ми. това обаче ме накара да се замисля и да разбера за кво става въпрос. истината беше горчива.
прибират ти парите и никой не го интересува ще "общуваш " ли, ще "споделяш" ли.......жалко но е факт.
моля се само дано появата на "новите" да доведе до наистина реална конкуренция и като гледам кви супер оферти започнаха да валят от страна на мтел и глобул , май ще стане. дано. как сега могат да свалят цените ? просто преди нищо не го налагаше. а сега спокойствието им се наруши. не ми пука кой ще победи но хубаво е да имаш избор. крайно време беше.
е тогава се запитах - "сподели мига" - за кво говорим като точно когато наистина искаш и имаш кво да споделиш обхвата изчезва.
и на тва ли му викат "общувай свободно"?





Тема Re: за споделените мигове (Рила и Нова Година)нови [re: frank_flin]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.12.05 10:06



Идва Нова година. Нека дойде, пък ще си говорим пак.
На Нова година традиционно се уливат всички, хубаво ще е Вивател да не се срине, ама нека да проверим, все пак.

Кръчмите понякога са под земята и покритието там е кофти. Затова си подбирай кръчмите - влез първо да видиш менюто и цените, проведи един телефонен разговор и ако всичко ти допадне - отиди и за по-дълго.

За Мальовица и околностите обаче те подкрепям. Е, как не можа Глобул да си оправи покритието вече толкова години. Няма го още от Маджаре нататък. В интерес на истината, като се качиш достатъчно високо в тази част на планината покритието на Глобул е супер.

Вивател има покритие там от лятото, а Мобилтел - за мене винаги си е имал покритие там. Това съм проверявал лично. По непроверени лично сведения - Мобифон има добро покритие в тази част на планината.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: за споделените миговенови [re: frank_flin]  
Авторdell (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 11:31



Да не би мрежата на МТел да не блокира на Нова Година? Няма опрератор в света, който да си оразмерява капацитета на мрежата за едновременно натоварване от всичките си абонати.
За заведенията е така, в повечето подземни заведения не влиза сигнал отвън и трябва да се инсталират репитери. Както можеш да се досетиш те не са безплатни, трява да се сключи договор за наем със собственика и т.н.
Колкото до покритието по планините, всеки оператор си има приоритети - въпреки че съм турист и бих се зарадвал на покритие на Мальовица, не мисля че е по-важна от покритието в някои големи села или пътища. Тия "новите" имат покритие там защото ползват готовата инфраструктура на БТК, по-специално ретранслатора на Говедарци, докато Глобул трябва да си озгражда своя. Недей да им завиждаш на абонатите на "новите" - покритието в градовете им е отврат.
В заключение ще ти кажа, че има доста места където има покритие на Глобул, а няма на МТел, например курорта св. Константин над Пещера - Глобул фул обхват, МТел йок. Поктието между Доспат и Батак на Глобул е по-добро от това на МТел.



Тема Re: за споделените миговенови [re: dell]  
Автор jgmudei (минаващ)
Публикувано18.12.05 12:54



Къде покритието в градовете на Вивател е отврат бе смешник какво говориш само наизуст а !!!



Тема Re: за споделените миговенови [re: jgmudei]  
Авторdell (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 13:28



Ами може да започнем от София, например...Ако не се лъжа във клуба на Вивател се обсъждаха теми "пак няма покритие", "къде мрежата е въстановена". Я излез малко извън големите улици, да не говорим в крайните квартали - в сградите на по-ниските етажи няма никой. Разбра ли ме правилно селянино?



Тема Re: за споделените миговенови [re: jgmudei]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано18.12.05 13:32



Калофер, Карлово,Манастир, Асеновград.Там съм бил през последната седмица и покритието е зле.



Тема Габровонови [re: jgmudei]  
Авторcyg (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 13:40



"Не повярвах на очите си, когато се появи трета мрежа. За голямо мое съжаление обаче, явно тя не е съвсем дооптимизирана, защото гласа на оператора на 123 звучи като глас на извънземно от третокласен научнофантастичен филм, а провеждането на разговор не е никак лека задача"
това е цитат от вивателския форум, за Габрово и покритието на вива



Тема Re: за споделените миговенови [re: dell]  
Автор jgmudei (член)
Публикувано18.12.05 14:01



Ма аз живея в краен квартал и ходя по други крайни квартали и навсякъде покритието е повече от М-Тел и Глобул !!! Кажи някое кнкретно място или наистина спри да говориш наизуст за последен път ти казвам и май ще трябва да report-вам на модераторите да трият мнения тип вестник "Шок" !!!



Тема Re: за споделените миговенови [re: dell]  
Авторfrank_flin (Нерегистриран)
Публикувано18.12.05 17:23



виж dell явно не си чел внимателно. 1во казах че липсата на обхват на нова година продължи доста след настъпването и. а дали мтел са имали не ме интересува . за тях въобще не искам да говоря. еврейска работа. точно те най много се налапаха . спомни си с какви цени стартираха и какви са сега. нали се сещаш че е можело и тогава да са по ниски , ама защо. щеш нещеш си плащаш като поп . "това е твоя глас" - айде нема нужда на такива цени. с появата на вива "моя глас" се чува не по зле само че на 2но по-ниска цена. видеха че кокала се изплъзва и айде сега "тарифите падат яко надолу" . смешно е. што не се сетиха за милите си абонати преди това? да е жива и здрава конкуренцията щото още щехме да говорим по телефона в телеграфен стил и притеснени да очакваме месечната сметка. истината е че яко са ни грабили братче . после не се чуди кой е тоя Руши Видинлиев , от къде се взе и кога стана звезда.
а оправдание винаги има . само не разбрах как за толкова години мтел и глобул не покриха страната, а иначе всеки е виждал техните карти с покритие на районите. интересно как все става така че се озовавам на местата които още не са успяли. абе за кво говорим като в центъра на софия , в сграда която ми се налага да посещавам нямам обват. нито е под земята нито е под водата, ама се замислям че вече може да е под снегаМ






Тема Re: за споделените мигове [re: frank_flin]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано19.12.05 12:35



Не си наясно, определено! Предплатените карти са по-ниско приоритизирани за ползване на мрежата, когато тя е претоварена. Хайде на Нова година да вземете две карти, ама едната да е на договор и другата да е на b-connect и да гледате как още около 00:10 ще сте направили 5 разговора от 6 опита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.