Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 16.04.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Евтини селски номеранови  
Автор *Плaмeн* (член)
Публикувано11.12.05 04:16



Не знам дали някой е писал нещо по въпроса,щото отдавна не съм влизал тук,но на мене вече ми писна от простотията и реших да ви се оплача.
Тъй,..... преди време ми се наложи да поработя извън града,сещате се как се втрещих от това че нямам НИКАКЪВ обхват на 14км.от центъра на Варна,и на практика се налагаше да си изключвам тел за да не си хабя безсмислено батерията.И тъй като през деня нямах връзка с останалия свят,за мое улеснение,разбира се,си активирах услугата"кой ме е търсил".
И от там нататък се почна-почти всяка седмица получам смс с дълъг списък от номера които ме били търсили,и то по времето когато тел ми е бил включен
Признавам,първия път яко се изпързалях-завъртях обратно на всички-разбира се никой от въпросните номера не ми беше звънял и с тези хора с които си поговорих,просто нямаше от къде да се познаваме.
Втория път завъртях само на един и се досетих за съществото на евентуалните следващи разговори които бих провел с останалите номера от списъка

Пълната веселба беше когато в списъка видях номера не на кой да е ,а на кой,познайте,ами МОЯ НОМЕРоказа се че съм си звънял,пък той телефона ми е бил изключен
Тъй...весело,весело,ама на мене вече ми е адски досадно да ме карат по такъв долен начин да си губя не само парите ами и времето,и това че вече не се вързвам на измекярските им номера е само заради това че аз просто не си изкю'чвам телефона.Ами ако ми се налагаше пак да го правя,какво?
Ще си провеждам всеки ден разговорчета с непознати за по 2-3лв,и ще си плащам здрава сметка всеки месец щото на глобъл им хрумнало да си правят ташак с мене.
Е,кажете ми,няма ли някой по цивилизован начин да ни накарат да провеждаме повече разговори,и подхождат ли тези евтини селски изпълнения на компания с такъв ранг?



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: *Плaмeн*]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано11.12.05 09:31



Аз ползвам услугата кой ме търси откакто я има и 2 пъти ми се е случвало до сега да получа смс с пропуснато обаждане когато телефона ми е бил включен и в покритие.



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: *Плaмeн*]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано11.12.05 11:44



Кое е мястото без покритие на 14 километра от Варна?

А за обажданията на непознати номера: кажи на хората да си заключват клавиатурите и да не си ги слагат в задния джоб апаратите си, защото това води до набиране на произволни номера без да знаят. И после - операторите лъжели.



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.12.05 12:53



А ти замислял ли си се каква е математическата възможност от нефлип и с незаключени телефони да се избере погрешно случаен и валиден номер?



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: Cтepн™]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано11.12.05 16:43



Ами на мен лично ми се е случвало с една Нокиа с незаключена клавиатура да пращам sms на първия номер от телефонния указател... Мисля, че това можеш да го постигнеш лесно като натискаш само един единствен клавиш (което обяснява и изпращането на sms-а на точно този номер). При други модели може би това е address book-а, списъка с последните обаждания... Абе смисъла е, че поне според мен, не е толкова невъзможно да набереш случайно телефон. Не казвам че точно това се е случило, разбира се, ама като отвори дума за вероятности и математическо очакване и...

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: Евтини селски номеранови [re: checho]  
Автор USD ()
Публикувано11.12.05 17:43



Баси и умелите задници имат хората... ти всеки път ли като си сложиш телефона в задния джоб и седнеш набираш валиден номер, ам?

Ако се научиш на вентрилоквизъм през аналния отвор, ще изкараш милиони от патент за нов вид хендс-фрии.

Едва ли Глобул го правят умишлено - по-скоро "кой ме търси" е пълен ташак и въобще не работи както трябва. Или е нещо от типа "кой би ме търсил, евентуално" хахах.

п. с. това беше за чечо

Редактирано от USD на 11.12.05 17:44.



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: Draco]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.12.05 19:32



Само че в случая Чечо говореше за непознати номера...които се очаква да НЕ са в бука или в регистъра.
Т.е. тела да набере случаен номер, седейки в джоба. И този номер да е валиден



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано11.12.05 22:34



Това ми напомни веднага един виц
Ами че тя възможността е 50% както беше казала жената във виц-а..... или ще набере или ....... няма да набере!



Тема Re: Евтини селски номеранови [re: checho]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 22:39



Определено имаш далеч по-сериозни ментални проблеми от моите.

Чечо - кажи ми защо човека не е тотомилионер при положение, че му звънят съвсем непознати точно когато няма връзка. И най-вече как си е звъннал сам, когато няма връзка. Ех, чечо, чечо...



Тема Re: Евтини селски номера [re: checho]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано11.12.05 22:44



Кое е мястото без покритие на 14 километра от Варна?
------

За мястото което посочва ПЛАМЕН не знам кое е, но мога да ти кажа и по-близко място от Варна където Глобул няма обхват! Това е на 5 км от Варна - на 200 метра преди село Кичево! Моето работно място - Варна радио!!! Ела и ще видиш как сумтят колежките които са към Глобул!!! Къде ли не слагат телефоните си само и само да вдигнат до една чертичка Между другото, скоро откриха място в залата в което се вдигат до 2 че понякога и до 3 чертички (страшен напредък) само, че там местата за поставяне са ограничени!

П.С. - В интерес на истината за да съм обективен искам да кажа, че и при М-тел допреди 2 години нещата бяха същите но след десеттина обаждания се погрижиха и подсигуриха района! Макар, че и от тях има какво още да се желае! За Вивател ще кажа след като (ако) успеят да възстановят базовите си станции!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.