Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема MMS проблем!  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 11:39



Значи един приятел ми прати MMS. Обаче при мен дойде обикновен SMS- с който Глобул, ме приканва да влеза в http://mms.globul.bg и да въведа един дълъг код, и една ужасна парола за да видя MMS-a.
Искам да попитам:
1. Това нормално ли е да получа SMS с веб адрес? Защо не ми идва направо
това което са ми пратили?
2. Ако е така, защо той е платил за да изпрати MMS-a а аз трябва да доплатя да го видя? Докато въвеждам cf4orc0 -
3. Телефона ми е Нокия 6100
Според


Подържа MMS.

Докато въвеждам кода cf4orc0 - все букви седящи на 2-3 място, ще мине доста време. Освен това, е крайно неприятно да записвам на лист този код и паролата и после да ги въвеждам. от листа, защото не мога да ги прехвърля директно от SMS на Глобул!

Мерси!



Тема Re: MMS проблем!нови [re: Mapия]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано03.12.05 12:04



Марийче ти нали беше на вива?Еми още не може да се праща ммс от вива към мтел и глобул и обратното.



Тема Re: MMS проблем!нови [re: Mapия]  
АвторHlM (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 12:41



Ami az ne vijdam kade e problema:) Obiknoveno MMS se poluchava na aparata na abonata, ako poluchatelia si e napravil truda da se registrira kato MMS potrebiltel i si e aktiviral uslugata ot wap saita na GloBul. Neobhodimo e da si napravi i MMS nastroiki za da moje da poluchava i izprashta MMS. Tova e prichinata ti da ne poluchavash izpratenia MMS direktno na aparata.
Moje da poglednesh tuk za poveche info po tvoia problem: http://globul.bg/bg/q5.html



Тема Вивател няма нищо общонови [re: VANDAL]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано03.12.05 12:53



става въпрос от Глобул към Глобул



Тема Re: MMS проблем!нови [re: Mapия]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано03.12.05 13:41



Aми HIM ти е отговорил много добре. За да можеш да получаваш MMS освен, че телефона ти трябва да го поддържа, трябва да направиш някой настройки на GSM апарата. Ама то за да се сетиш за това се иска малко Сиво Мозъчно Вещество и поне една гънка



Тема Re: MMS проблем!нови [re: ohluva]  
Автор Fireborn (АдвокатНаДявола)
Публикувано03.12.05 14:29



Не знам дали е като при МТел получаването на MMS при Глобул, но там за да получиш - трябва поне веднъж да си изпратил, т.е. системата да знае, че имаш телефон, който поддържа mms...
Иначе много добре си казал това, което е bold-нато


Fireborn is watching you...


Тема Re: MMS проблем!нови [re: ohluva]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано03.12.05 20:52



Ами тя, докато е писала мнението си се е усмихвала.....докато е получавала съобщението за получен ММС - пак се е усмихвала, а всички знаем, че докато се е усмихвала и тази една единствена гънка се е изправила!

П.С. - Марийке, преди да напишеш поредното си недоразумение, преброй до 10 (много бавно) после провери дали не е писано преди тебе (поне 3 пъти провери) после пак преброй до 10 (по-бавно от предния път) после прочети 3 пъти сайта на оператора който ще ползваш, после поеми дълбоко въздух и ако пак ти се пише - действай!



Тема Re: MMS проблем!нови [re: Mapия]  
АвторTapaн (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 23:21



:) Съгласен съм със вас, но има една малка подробност, която всички изпускате! Телефонът и може да поддтржа MMS, да има необходимите настроики, но ако не е влизала от нейния номер в wap.globul.bg i da e natisnala MMS активиране пак ще се получав смс, който да я приканя да отиде някаде си за да погледне какво са и изпратили!

Мариче дано вече получаваш и изпращаш ММС, ако ли не се обади на 123 и те ще ти кажат :)



Тема Re: MMS проблем!нови [re: ohluva]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 16:57



странно наистина защо ли за SMS не съм правила никакви излишни дейсвия - като настройки и изпращане на нещо си да активирам еди какво си.
Явно ще карам на тази система - Short Messages- за такива като мен, които нямат мозъчни гънки. До сега не знаех че онази услуга наистина е за такива с мозъчни и сиво вещество. Защо ли така?!



Тема Re: MMS проблем!нови [re: Mapия]  
Автор little_android (непознат)
Публикувано07.12.05 17:00



ами просто смс центура ти е предварително зададен в сим картата и затова не се налага да правиш настройки



Тема а ММС-централата за получаване, къде се въвежда?нови [re: little_android]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 19:01



Нали се сещаш, аз съм без-сивовещесвена и нямам гънки?
Рових, рових в менютата на телефона, ама такова нещо не намерих!?



Тема Re: а ММС-централата за получаване, къде се въвежда?нови [re: мapия]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано07.12.05 21:38



След като сама си каза че "аз съм без-сивовещесвена и нямам гънки" - моето мнение е да си останеш на смс-и и да престанеш да занимаваш клубът с глупостите си! Ако наистина "беше ровила толкова много в сайта на Глобул" щеше да видиш къде са и как се правят ММС настройките Но за да разбереш че съм добричък по природа прати ми марката и модела на GSM апарата си на лични съобщения (ама затова трябва да се регистрираш) и смятам че ще ти помогна !!!

П.С. - за регистрацията в клубовете на дир.бг не трябва (поне така смятам) много сиво вещество



Тема Виж няма нужда да се логвам!нови [re: vip4o]  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано08.12.05 11:14



По лесно ми е да пиша с нерегистриран ник. Но ще ти покажа че имам регистрация от одавна! Може би си прав, че за това няма нужда от сиво вещество, за разлика, от ситуацията, когато получаваш ММС от глобул.
Не съм и очаквала, че за да получа нещо от този оператор, наистина трабва да съм с мозъчни гънки!
П.п. мисля, че по-горе съм писала къв ми е телефона.
Няма нужда да пращам инфорто още веднъж и на бележка. Освен това, съм забранила дая ми пращат бележки, за да не ми досаждат!



Тема Re: Виж няма нужда да се логвам!нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано08.12.05 15:37



Tова вече е нещо друго! (Сори за телефона, не видях че си го написала)
Та като се рови в сайта на Глобул, не можа ли да видиш

адрес? После си рестартирай телефона! (Изключи го и го включи пак) !!!!!
После изпрати смс със текст WAP на номер 1000 ! Ще получиш обратен смс с настройките за WAP които настройки трябва да запаметиш на телефона си! То ще те попита дали искаш да ги запаметиш и ти отговори с ДА!
После пак си рестартирай телефона по горната процедура с изключването и включването! После посети чрез телефона си WAP страничката на Глобул и си активирай ММС услугата!

П.С. - Има и друг начин до който можеш да стигнеш и сама ако разгледаш по-подробно по - горният адрес който съм ти изпратил! Като жокер ще ти кажа че можеш преди всичко да си активираш WAP-a!



Тема много сложно...нови [re: vip4o]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано09.12.05 16:28



и то за да получа един ММС- както се казва:

"идва новото поколение в съобщенията с MMS (Multimedia Messaging Service). Услугата GMMS предоставя възможност за съчетаване на текст, цветни графики, картина и звук в едно мултимедийно съобщение. MMS може да бъде изпращан на мобилен MMS телефон или мобилен телефон, неподдържащ MMS, на електронен адрес (e-mail) или към MMS албум.
Имате достъп до услугата чрез мобилен телефон или чрез интернет сайт. Край на литературните съчинения! Овкусете съобщенията си с цвят и звук! Отворете очите на другите за света наоколо! При това... ужасно убедително."

Другия път убдедително!



Тема Re: много сложно...нови [re: Mapия]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано09.12.05 20:35



Какво пак не разбра за ммс-ите бе марийче?Какво сложно има не мога да разбера?



Тема Re: много сложно...нови [re: Mapия]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано09.12.05 20:54







Тема явно май на друг му липсва сивото и няма гънкинови [re: VANDAL]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано10.12.05 10:33



През цялото време се опитвам да кажа:
При мобилния оператор на Космо България Мобайл ЕАД - Глобул, за да ПОЛУЧИШ ММС - въпреки че телефона ти подържа този вид съобщения, трябва да извършиш 20 операции, едни от които изпращане на платени SMS до определени номера, което е много много сложно.
А процедурата с получаването на SMS не е толкова сложна.
Въпроса ми беше ЗАЩО?
и и единсвения отговор който се върти в главата ми е:
Политиката на Космо България Мобайл ЕАД, е такава, че гледа да изцица колкото може повече пари от клиените си, дори и когато, те не са виновни че някой им праща MMS.



Тема Re: явно май на друг му липсва сивото и няма гънкинови [re: Mapия]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано10.12.05 10:40



Сакън да се не охарчиш 10 стотинки.СМС за който ти говорят е за получаване на уап цсд настройки за да можеш да влезнеш в уап сайда на глобул където за по-малко от 2 минути да си активираш ммс услугата.Което струва по малко от 12 стотинки с ддс (за престоя в уап страницата говоря).А смс-а за уап настройки може и да не го пращаш,ако можеш да си направиш ръчни настройки.Предполагам че ако се обадиш на оператор ще ти активират ммс без да се занимаваш с уап сайта и тн.А съм молил оператор да ми прати настройките за уап и ммс и са ми ги пращали без проблеми.



Тема е стига де!нови [re: VANDAL]  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано10.12.05 11:05



1. остават 20 те операции
2. остават и тези мизерни 12 стотинки.
ОК 12 - 12. ама за да получавам SMS не съм плащала.
Правя само аналогия със следната ситуация:
Пращат ми писмо (обикновенно), и аз въпреки че имам пошенска кутия, в нея место да ми е дошло писмото, ми идват 4 бележки, с което ме карат да да отида еди къде си, и да платя еди колко си, за да си получа писмото!
Нали се сещаш че поради тази причина, се навъдиха толкова много частни куриери, които търсят получателя многократно, а Български пощи, при невъзможност за доставяне на препоръчано писмо, оставяха бележки.
P.S. Има и нещо криво. Значи аз имам настроен wap. НО ОК Ако нямах логично ли е, вместо MMS-a да ми пращат да влеза през WAP (ненастроен) във http://mms.globul.bg за да си вида ММС-а?



Тема Re: е стига де!нови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано10.12.05 13:58



Извинявай да не се обидиш ама руса ли си? Като ти пратят линк да си видиш ммс-а (защото нямаш настройки в телефона или услугата не е активирана) не отиваш на този адрес през уап браузера на телефона, а през ПЦ-то.Някой ти беше обяснил защо за смс не са нужни настройки.Технологиите са различни.При смс-а е нужен само номер на смс център и то само за изпращане.Този номер се пази в сим картата и телефона го прочита от там автоматично.Като си толкова умна напиши нов софтуер за ммс и го дай на операторите.Като ти се свиди да дадеш 12 за активиране на услугата как ще дадеш 66 за да пратиш ммс?



Тема Пак да питам: А за да получавам SMSнови [re: VANDAL]  
Автор Mapa Moбифoнa (телефониска)
Публикувано10.12.05 16:33



необходимо ли е да имам номер на централата в телефона?
Освен това ще ти кажа нещо Друго:
Бях в Германия когато се появи MMS-a. Тогава на тези на които телефоните им подържаха MMS си получаваха такива, БЕЗ да са настройвали каквото и да е...
А на тези на които телефоните им не подържаха, излизаше съобщение
Unkown Message Format. Така че софтуера няма нищо общо.
Има и още нещо което ще експериментирам:
Ще направя всички тези настройки за ММС... в Нокията. след това ще сменя картата и ще я сложа в Xelibri4 да видим тогава какво ще стане!



Тема Re: Пак да питам: А за да получавам SMSнови [re: Mapa Moбифoнa]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано10.12.05 17:03



За смса съм 99% сигурен че можеш да получиш смс без да имаш правилни настройки на смс център в телефона.В Германия сигурно оператора е тръгнал да праща автоматични настройки на всички.Или ако човек си е купил телефона на промоция от оператора е сигурно че в него има направени необходимите настройки.И ако картите се продават с активиран ммс значи няма нужда от никакви настройки просто почваш да пращаш и получаваш.Не е нужно да експериментираш ще ти кажа какво ще стане.Ако направиш настройките на нокията и НЕ активираш услугата от уап сайта на глобул няма да стане нищо и ще получаваш пак смс с адрес, на който да видиш съобщението.Ако преместиш картата в сименса (без да е активирана услугата) и на него ще получаваш смс с адрес на съобщението.Ако направиш настройки на нокиата и активираш услугата от уап сайта на глобул, ще си получаваш нормален ммс на нокиата.Ако втози случай преместиш картата в сименса (при активиран ммс на картата)няма да стане нищо няма и да получиш смс с адрес.Като върнеш обратно картата в нокиата тогава ще получиш ммса-а (все едно си била извън покритие).След активиране на услугата системата мисли че ти си с телефон, който поддържа ммс и няма да праща смс с адрес дори и картата ти да не е в телефон,подържащт ммс.Ако преместиш картата в друг поддържащ ммс телефон, но в него няма настройки също нищо няма да стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.