Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 17.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: bbb]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано03.10.05 16:23



Без да имам претенции мнението ми да е юридически компетентно, искам да отговоря на онези, според които направеното от оператора е повод той да бъде съден.

Мисля си, че можем да съдим доставчик на услуга, когато между него и ползвателя е сключен договор, който не се изпълнява от първия. При положение, обаче, че за покупката на пакет B-Connect не се подписва договор, не мисля, че съществува правно основание някой от Вас да се докаже като собственик или ползвател на такъв. Според мен Вашите отношения с оператора могат да бъдат изрядни, ако имате договор, където Вашето име, адрес и номер на Л.К. са документирани. Чрез подобен документ Вие бихте могли да се идентифицирате пред съда като клиенти, но при положение, че покупката на B-Connect е необвързваща и нямате договор за ползване, как Вие бихте доказали отношенията си с оператора, и чак след това, недоволство от тях?

Отново заявявам, че нямам правно образование и моля ако в клуба има хора, които са по-компетентни в това отношение, да коментират написаното от мен.



Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: bbb]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:27



Говорим за чиста иузмама от страна на Глобул. Явно набраха още 100 000 абоната. Това за 300 минути го пише в интернетстраницата им но НИКЪДЕ В самия пакет!



Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: мapия]  
Авторiwa (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 17:34



мисля че вече стана ясно че не е вярна информацията за ограниченията в минутите.Единствената промяна след пускането на промоцията е в парите които струва промяната на номера. Нечестно е но очаквано.



Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: iwa]  
Автор cluster_bg (SonyEricsson)
Публикувано03.10.05 17:52



Ами след като е невярно, защо вече втори или трети ден най-малко (откакто аз поне разбрах за "проблема") текста си седи на сайта? При положение, че може да бъде махнат за не-повече от няколко секунди работа.
Нещо много гафове взеха да стават напоследък, а това не трупа позитиви за Глобул



Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: checho]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 18:04



Ей, прятел, ти да не консултираш Глобул неофициално? Точно същото което ти предполагаш в частта "за покупката на пакет B-Connect не се подписва договор" и т.н. любезно ми заяви една операторка с добавката, че "Глобул си запазва правото на промени по промоцията"?! Кво право бе, византийци гадни и подли? (това не е насочено персонално към checho, а който се чувства византиец задължително да почувства, че е насочено към него!!). Вече 35 г. съжителствам с едни "византийци", тоест имам комшии каракачани, та не се учудвам много-много на глупавите гръцки номера на Глобул! Не че Мтел са по-назад в надпреварата "Прееби тъпия, вярващ на всичко писано и неписано в печатните и и-нет указания" клиент... Странно е също, че от въпросното б-фрее в момента не може да се набере оператор, през бтк, мтел и глобул(на договор) става.
Абе, що ли се нервим излишно?! Гледайте им сеира и се учете на тъпи маркетингови номера... Ще ви потрябват при поредната супер-изгодна промоция, не само комуникационна!



Тема Чечо пак ли??нови [re: checho]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано03.10.05 18:15



Пак ли ще ближем задника на някой ???

Виж рекламата си е чисто подвеждаща че се предлага някаква услуга която не е баш такава (и зввездичка няма също и дребен шрифт!!) което си е чисто нарушение на законите на страната нищо че никой не може да изкара договор все пак има подвеждаща реклама. А ако не се лъжа има и осъдена банка за това "Данчо да се жени - ДА, ДА" е банката яко го отнесе за процентите лихва. А да предложиш услуга и едностранно да промениш условията на услугата без съгласие на получателя и си е също нарушение.
А ако седнеш да ми обясняваш че нямало подписани договори и т.н. то нека да ти кажа нещо друго - подронва се доверието на хората, на бъдещите клиенти и в един момент фирмата може да бъде обявена за "нестабилна" от много излъгани хора (все пак всеки си подписва договор с дадени дългосрочни намерения) и колкото и кичозни реклами да направиш няма да можеш да върнеш хората а точно от хората се вадят кинтите. Да не говорим за сривовете които май станаха редовни (уточнявам не става въпрос за мачове когато са събрани много хора на куп, също и концерти или митинги както и по нова година коигато всеки иска да звъни) ако мрежата няма достатъчно капацитет - ами човек може да се прехвърли към друга мрежа и да си дава там парите.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.10.05 19:00



Никъде на сайта на Глобул не намерих ОУ, затова ще цитирам как е при МТел, подозирам, че ще е нещо подобно:

3. Абонат на мрежата по смисъла на настоящите Общи условия е всяко дееспособ но физическо лице, юридическо лице или институция, осъществяваща дейност на територията на страната по силата на международно споразумение, по което Република България е страна, сключили договор с “Мобилтел” АД за осигуряване достъп до мрежата и предоставяне на далекосъобщителни услуги.

и по-надолу:

20.3. Абонаментът включва предоставяне на един или повече номера от мрежата, които позволяват на абоната да ползва пакета от услуги, за който е абониран.

С две думи с активиране на Прима ти приемаш ОУ на МТел, точно колкото ги приема и абоната на договор.
Подозирам, че с Би-Кънект е същото

Освен това в случая договорът не е определящ, тъй като иск към Гл ще бъде не по Закона за договорите и задълженията (макар, че и това може, ако съм прав в горното си предположение), а по Закона за защита на потребителя, където има доста членове, отнасящи се до (непочтенната) реклама.
Ако си пропуснал - наскоро съда одруса Пощенска банка със 100 бона по "казуса за звездичката" - в рекламата им нямаше звездичка, уточняваща под линия, че лихвата е само за първата година.
Така, че на Глобул няма да му се размине, ако се сезира съда, вече има и прецедент



Тема Откъде?нови [re: iwa]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 22:09



Откъде ти стана ясно?
Миналата седмица публикуваха в средствата за масова инфорнация ЗАБЛУЖДАВАЩА реклама.
Сега публикуват НЕВЯРНА (според теб) информация на сайта си.
На кое да вярвам?
Ти на кое вярваш?
Откъде ти стана ясно?
Просветли ме!



Тема Re: Сега къде са господата "Дребен Тарикат" и "HIM"...нови [re: mobiman]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано04.10.05 02:36



дайте идея да се направи една анонимна анкета из цялата страна и попитайте гората дали са доволни от цените, качеството на услугите, начина по който се промотират услугите и т.н..


аве пич ти на кой свет живееш?? българите каквито са авантаджии ще бъдат доволни само и единствено ако всичко им е безплатно, даже пак ще имат претенции.



Тема Re: B-FREE вече ограничен по 300 мин. на месецнови [re: Cтepн™]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 11:44



Като каза че никъде не намери общите условия на Глобул искам да допълня - аз също ги търсих преди около 3-4 седмици, но ненамерих нищо. А съм абсолютно сигурен, че в началото на съществуването на Web страницата им ги имаще.
Интересно - защо ли ги няма в момента?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.