Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Тема Wap през CSDнови  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 23:08



От 2 дни съм абонат на глобул (поредния прецакан) и ми идва да им извия врата на тия нещастници. Трябва ми GPRS, за да ползвам интернет приложения (MIDP), обаче активацията става единствено през wap.globul.bg. За целта си настроих CSD достъпа. Дотук добре, обаче няма влизане в шибаната система. 2 дни се мъча и все дава грешки или пък влизам пък няма трансфер. 3 лева ми глътнаха и с 300 зора успях да сваля JIMM ICQто. Веднага след това реших да вляза на техния сайт да си активирам GPRS, обаче той не се отвори. Не се отваря и през wap емулатор. Имате ли идея каква е тая глупост. Просто съм бесен!



Тема Re: Wap през CSDнови [re: maiden]  
Автор feb (заплес)
Публикувано19.09.05 01:13



Звъниш на 123 > Казваш си проблема и искаш да ти го решат!
Активацията МОГАТ и те да ти я направят.
На мен ми я направиха, защото мрежата им упорито твърдеше, че Сименс МЕ45 не поддържа ГПРС.

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: Wap през CSDнови [re: feb]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 09:24



Звънях 3 пъти. Все някакви малоумни какички се обаждаха и ми твърдяха, че не можели те да го активират, трябвало през сайта. Питаха ме телефона какъв е. Казах им модела (Sagem X5-2) и те казаха, че е от него :) (смях). Казах им, че с М-тел работи и те казаха, че Мтел "нямали защита" и затова ставало. Аз реших, че няма смисъл да продължавам при такъв отговор от хора, които не знаят за какво става дума изобщо.



Тема Re: Wap през CSDнови [re: maiden]  
Автор feb (заплес)
Публикувано19.09.05 09:32



Значи, казвам ти, че МОГАТ да ти активират ГПРС-а, защото моят е така активиран. Обаждаш се на 123, записваш си номера на служителя с който говориш и после ако не те обслужи както си трябва, демек ти каже че не става, пишеш на хелп@глобул.бг или там какъвто им беше мейла за клиенти и питаш какъв мамка му е проблема и защо трябва да търпиш да те правят на луд, след като си плащаш! Изобщо вдигаш врява до небесата, като те правят на маймуна!
Работи! Имах и други проблеми с роуминга и те определено ги решиха, след известно комуникиране по мейла. Освен това, сигурно има начин и за подаване на жалба в някой от БЦ им.
Търси си правата, бе човек!

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: Wap през CSDнови [re: feb]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 12:03



Така с 300 зора с разговори с управител на БЦ успяха да ми пуснат ГПРС. На дисплея ми се появи надпис GPRS, обаче пак не мога да влязя. На сайта пише, че трябва да чакам 24 часа и съм щял да получа смс за потвърждение. Някак си ми се струва безумно да чакам 24 часа за нещо, което е логично да стане за 1 мин.



Тема Re: Wap през CSD [re: maiden]  
Автор feb (заплес)
Публикувано19.09.05 12:15



Може би смс-ът ще ти дойде по-рано от 24 часа, поне моят така дойде. :)
Все пак и те имат нужда от някакво време...
Надписа на дисплея не знам какво значи на Сагем-а, но на сименс е просто наличие на такъв сигнал от оператора и дори и да не ми е активиран ГПРС-а от страна на оператора, пак мога да го видя.
Направи ли си настройките в телефона
АПН и още каквото там трябваше?
Ако не, на сайта ги има.

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."


Тема Re: Wap през CSDнови [re: feb]  
Авторmaiden (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 12:24



Да, направих ги. Остава да стискам палци и да чакам да тръгне. Специално заради тоя ГПРС минах на договор и ако не работи просто ще им извия врата.



Тема Re: Wap през CSDнови [re: maiden]  
Автор feb (заплес)
Публикувано19.09.05 12:28



работи :)

"Hищo нe e в cъcтoяниe дa пaднe от пoдa."



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.