Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема ПРОУМЕЙТЕ ГО БЕ, ХОРАнови  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано09.04.05 09:00



Чета разни оплаквания по форумите на М-Тел и ГлоБул.
Винаги става дума за надписани сметка, бързосвършващи ваучери, неправилно таксуване.

Не знам до колко тези обвинения са основателни, но забелязвам едно нещо. Оплакващите са основно хора, които използват предплатена услуга. Или такива, които говорят много малко.

Много от абонатите на ГлоБул, са разочаровани такива от М-Тел. Сега виждам, че има разочаровани и от ГлоБул, които с нетърпение чакат да започне БТК да предлага мобилни услуги.

Човеци, разберете, че никой не може да Ви предложи евтино, като му правиш сметка 1-2-3 лева месечно. Такова животно никъде по света не съм видял.

Ще Ви дам пример със САЩ.
T-Mobile предлага абсолютно безплатни разговори в мрежата между всички абонати. Това добре. Обаче:

1. Плащаш входящ смс от чужбина - 0.15 сента, 0.35 цента изпращане
2. Плащаш входящ разговор
3. Кофти връзки

Какви са изводите - евтино и хубаво няма.

Интересно ми е какво ще стане като започне БТК. Може и първоначално да Ви дадат малко по-евтинко, както направиха ГлоБул. И какво е сега положението? Цените на ГлоБул са мнооооого малко по-евтини от тези на М-Тел. Къде е конкуренцията.

Много ревете мене ако питате... ту му млякото горещо, ту пък друго нещо се казваше в едно стихотворение... точно за Вас



Тема Re: ПРОУМЕЙТЕ ГО БЕ, ХОРАнови [re: Cлaв]  
Автор Sev ()
Публикувано09.04.05 12:54



не е точно така
натрупват се към минутите и смс-те, които влизат в абонамента
след това се таксуват
а броят им е доста голям, така че трудно се стига до таксуване



Тема Re:нови [re: Cлaв]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано09.04.05 15:49



Трудно ще се съглася. Едно американче от Сиатъл като ми каза, че с 30$ си купува 600 минути и разговорите събота и неделя след нам колко си часа са му базплатни даже и за чужбина щях да падна.

Наскоро приятел се потпресели във Великобритания — същата работа за малко кинти много говорене, на стационарния ми телефон като ми звъни му е без пари, през седмицата след 19:00 тамошно време и през целия уикенд.

Също така не е реално минута разговор с

да е 66 стотинки, а с българския й еквивалент би-кънект да 69 стотинки притова без ДДС!!!



Тема Лека корекцийканови [re: ivx]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано09.04.05 16:10



Cosmocarta е 0.33 Евро/мин ~= 0.65 лв/мин без ДДС, българският й еквивалент – 0.59 лв/мин, пак без ДДС. WAP и SMS също са по-скъпи там. Така че, в Гърция е по-скъпо.
А на американците и британците си намерил за какво да им завиждаш



Тема Re:нови [re: ivx]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано09.04.05 18:12



зависи твоето американче към кой е абонат..

ако все още е към аналоговите мрежи, значи яко се е минал. Сестра ми до скоро за 42 долара взимаше 2000 минути. Сам можеш да направиш сметка.

А също така от стационарния и телефон разговарях до разцепване с Канада.. безплатно. Въпрос на компания и условия.

В момента гледаме нашия пазар. Това за САЩ си беше само един обикновен пример. И в Европа е така. В Германия също има тарифи, при които говориш за 1 евро на минута...

Защо мене никой не ми е надписвал сметки? Аз не се оплаквам от нищо. Или приемам, или не.

Скоро всичко живо ще се юре към БТК. Много ми е интересно какво ли разочарование ще бъде. Защото на българина от край време не може да му се угоди.




Тема Re: Лека корекцийканови [re: PeterPan^]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано09.04.05 19:55



Оххх, защо ми причинявате това бе хора?!

— цитат: Говорите на една цена към всички мобилни и фиксирани мрежи в страната – 0.69 лв./минута.

В крайна с-ка цялата шибана разлика в това, което даваш като данни са некви си нещастни 6 (шест!) стотинки! Да бе, верно, много по-скъпо.

Нека сравним отново:

Гърция — 0.77 лв/мин с ддс
БГ — 0.71 лв/мин с ддс

Аууу!! *фаща се за главата* горките малякес, колко ги дерат само в сравнение с нас. Предлагам да им пратиме хуманитарна помощ, а? Кво ще кажете в страната дето кафето е 5 € т.е 10 лева 5 стотинки наистина си е пладнешки обир, нали?

Съмъсътата били по-скъпи?! Я на думе:

Към гръцки мрежи — € 0,110/SMS, 0.11 Euro (EUR) = 0.2172 Bulgarian Lev (BGL)
0,22 лв. + 19% ддс = 0,26 лв. на съмъсъ в Гърция!

В България — 0,18 лв. + 20% ддс = 0,216 лв..... мдаммм, цели 5 стинчици разлика.

Глей са, ако си немаш друга работа ОK, прави се на ударен, ама не се опитвай и нас да ни правиш такива.



Тема Re: Лека корекцийканови [re: ivx]  
Автор PeterPan^ (стар познайник)
Публикувано09.04.05 21:03



Ами съжалявам, не се правя на ударен, просто споменах една малка неточност, без да целя да се заяждам. Не съм казал „много по-скъпо“, но все пак е по-скъпо, макар и само с 5-10 %. Че стандартът им е по-висок, няма спор, но... какво може да направим? Предложи нещо.



Тема Re:нови [re: PeterPan^]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано10.04.05 12:31



Да се преселим в Гърция :)

или там където е най-изгодно.

Ами какво да предложа... с бойкоти и подобни цените няма да ги свалят. Единствената надежда е в конкуренцията. Помните предполагам какво беше когато само мтел беше на пазара, правеха си каквото си искат, беше станал истински октопод, те и все още малко се държат като монополист.



Тема АБЕ СЛАВ, ТИ СИ МНОГО ПРОСТ!!!нови [re: Cлaв]  
АвторSLAV (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 15:51



Честно казано наистина си много прост!
Ако не вярваш - питай някой който ти е чел постингите...
Само това мога да кажа за теб засега...



Тема Re: АБЕ СЛАВ, ТИ СИ МНОГО ПРОСТ!!!нови [re: SLAV]  
Автор Cлaв (справедлив)
Публикувано11.04.05 17:37



благодаря, колега, благодаря....

един образ от клуб Биология ми се оплаква от тебе...

пита дали съм аз тоя тъпанар дето се заяждам с него в клуба


Иначе дали съм прост или не съм прост питай майка ти. Тя не е на същото мнение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.