Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кирилица<->Латиница 2  
Авторwes (Нерегистриран)
Публикувано22.11.04 13:30



Checho,


Преди 2 месеца предложи за обсъждане темата "Кирилица<->Латиница" придружена с анкета.



Резултатите от анкетата - 30:27 в полза на триене на "всяко мнение на латиница без оглед на съдържанието".

Изказали писменно мението си са в съотношение 12:10.

Изказали мнения с вариации около "Да, на безугледното триене" (12 човека):
checho, "силно питащ", vpi4o, възмутен, bira_more, Survivor, Стерн, ХаМаВ, Морфиус, armenski@pop, denethor, Илко

Изказали мнения с вариации около "Не, на крайните мерки"(10 човека):
CH€, Диан, "pak ogranicenia", ohluva, 201, "Мара Мобифона", avalon, rmk, Гевречка, "wes"+"фасдг"
("wes" и "фасдг" са един и същи човек, т.е. аз! От там и числото 10)


Трябва да отбележа, че поддръжници на Кирилицата(които са дали писменно мнение), далеч не са за толкова крайно действие като

"безогледно триене" на всичко що не е писано с кирилски букви.

Най-верния подход е този предложен от Илко:
"Нека модератора ако желае да сложи една тема в начаото с призив да пишем на кирилиза и линк към този сайт.
И да прекратим безсмислените спорове - явно кирилица има остава и желание да има ..."


Ето и твое мнение от същото това разискване:
"Щом резултатите са толкова некатегорични, минаваме на план Б.

Според мен, латиницата е като гаден плевел. Чувствам се задушен от нея, но нито Дир.БГ, нито посетителите на този клуб ми гласуват

такова доверие, за да изразя чрез технически начини своето недоволство от употребата на лайношиница. Затова ще предложа на Вашето

внимание друго решение.

Предлагам всички сериозни посетители на клуб "Глобул" да си наложим да не обръщаме внимание на теми на латиница. Нека онези от Вас,

за които България, Българският език и Българската азбука са особени ценности, започнат да пренебрегват всички теми, които не са

написани с Българската aзбука. Аз като уважаващ себе си млад Българин възнамерявам да преустановя писането на отговори на теми и

въпроси, които не са написани на Кирилица. По този начин, употребата на лайношиницата ще си отмре по естествен път.

Ако Вие споделяте моите убеждения, можете да последвате моя пример. Нека оставим неприятните теми да измрат в архива без да се

радват на стойностни и ясни отговори от страна на привържениците на Кирилицата.

Кажете какво мислите по въпроса. Подкрепяте ли ме в акцията по изчистването на латинопомията?"



Та след като и ти самия си прозрял истината, че правия път не е в посока на триене на меннията:

Какво те накара да забодеш такава тема най-отгоре в клуба?

Защо реши да бъдеш толкова краен в действията си въпреки разискванията и резултатите от темата "Кирилица<->Латиница" от 10.08.2004?




Тема Оффф пак ли??нови [re: wes]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.11.04 21:39



Аре стига бе!!!
Остави модератора да модерира глупостите които пишем и да не се занимава с кирилицата ако не ти харесва не чети това е - пък и много хора както вече се каза им е малко трудно да пишат на кирилица.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: wes]  
Авторвec (Нерегистриран)
Публикувано01.01.05 16:41



Checho,
все още чакам отговор...

П.С.
това е постнато за опресняване на местоположението на темата поради следното действие на модератора на този клуб





Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: вec]  
Автор мaйнaTA (реалистъ)
Публикувано01.01.05 17:36



отговарям ти вместо модератора В момента го налага от положението на силата си и мисля че е прав .Аз също съм постъпил така , мнения на латиница не се толерират по никакъв повод При положение че и при мен имаше анкети и глупости от сорта "кой съм аз " че да налагам правила .Но свикнаха колкото и да мрънкаха и да протестираха , това е начина , даже мисля че модератора ви е много мек като чета какво е написал в затворената тема
Щот аз директно ги трия кат не им изнася да не пишат в клуба

майната им на правилата




Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: мaйнaTA]  
Авторwes (Нерегистриран)
Публикувано01.01.05 20:23



Мерси за отговора.

Това, че не трябва да се толерира писането на латиница съм съгласен. Само не съм съгласен с предложения начин за справяне с пробема!

В конкретния случай, checho сам предложи допитване и мненията бяха (така да се каже) на кантар. Самият checho каза че явно (според резултатите от допитването) не е за предпочитане да се вземат крайни мерки. А 2 месеца покъсно, пак същия checho "въвежда" крайни мерки!?

Е аз искам да ми отговори: Кое го подтикна да си промени мнението?

Дълги постинги на латиница ме затормозават при четене и ги подминавам като експресен влак малка гара, но изобщо не съм за прилагане на крайни мерки като тези които вече е предприел въпросния модератор...

Като се е хванал на хорото да модерира, ако обича да си върши "работата" по-полека!
Ако не му стига търпението да "наложи" ползването на кирилица с по-постепенни действия и иска да се размине с един постинг и след това триене на постинги, по-добре да се откаже от модераторстването...



Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: вec]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 00:13



Ще има да чакаш. Доказано е, че Чечо на неуодбни въпроси не отговаря, поради две причини:

1. Не може да ги разбере.
2. Не може да им отговори.

Но за сметка на това е адски компетентен. Толкова компетентен, че може с лека ръка да изтрие мнението на единственият човек (освен Чо) във форума, който наистина познава GSM системата в по-голяма дълбочина. Ето това е Чечо. Неграмотен, но мрази грамотните. Ей, това посредствеността е голям бич. По-голям от глупостта даже.



Тема Ай сиктир бре...нови [re: Диaн]  
Автор feb (заплес)
Публикувано02.01.05 02:48



От'де бе, мамка му се извъдихте всички такива националисти?
Това ли е най-важното нещо?
Всичко друго ни е цъфнало, та вързало!
Какъв ви е проблема да разберете нещо свястно написано на български, но с латински букви?
Или можете да четете всякакви лайна, само и само да са написани на кирилица?
Като не ти харесва латиницата, 'що не си последваш собствения съвет: "...ако не ти харесва не чети това е..."?
.
P.S. Някои от най-свестните клубове на дир-а са без модератори!
Не съм видял, някой там да се оплаква от това, че никой не редактира мненията!

Редактирано от feb на 02.01.05 02:58.



Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: bm]  
Авторmb (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 11:32



Оооо скоро ще бъдеш изтрит и баннат.
И или ще трябва да си сменяш никовете, или да си откриеш собствен форум



Тема Re: Кирилица<->Латиница 2нови [re: mb]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 13:35



Eдинствения по-сериозен опит за банване беше от черноглав (praznoglav.hit.bg), но и той се провали с гръм и трясък. А чечо просто не е от неговата категория.



Тема ко Ай сиктир бре... [re: feb]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано02.01.05 14:45



Аз ко съм ти виновен???? ако имаш нещо против някой му отговаряй на него аз съм си казал моето което не ми харесва не го чета това е но не съм съгласен да се трият мнения това е.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.