Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 01.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано02.10.04 14:19



Много ли се надявате на GSM 3? Аз съм разочарован от тях още преди да тръгнат. Първо за този протест срещу високите цени на нашите оператори в момента. Ами всяка здравомислеща глава ще каже, че това си е чиста PR-кампания на третия оператор. Като взеха лиценза съвсем "изненадващо" почнаха да се появяват по вестници и форуми в Интернет статии за високите цени и как било в Европа. Съжалявам, ама аз не съм толкова балам, за да не обвържа тези факти с появата на третия оператор тук в България. 90% съм убеден, че и протеста, и всичките статии против нашите оператори са тяхно дело. Защо ли? Обяснението е просто - ако всичко това беше "общонационален протест", ръководен от хора като мен и Вас, нали все някой щеше да си спре телефоните? Не разбрахте ли, че НИКОЙ не си е спирал телефоните на датите за протест? И още нещо - аз ако бях недоволен от цените, нямаше ли да спра да ползвам услугите на оператора? Обикновено нещо като е недостъпно за мен, аз не го ползвам нали? Някой случайно да упражнява натиск върху мен да продължавам да ползвам СИМ картата си на GloBul? Всички Вие доброволно ли отидохте в офиса на оператора, за да се абонирате за услуга, или някой насила дойде у вас и Ви закара в офиса на GloBul и каза "подписвай"? Аз като сложа подписа си върху договор, където са упоменати цените на услугата, и когато се абонирам за нея, това не означава ли, че съм съгласен с тях и ме устройват?

Още нещо - и какво очаквате от третия оператор? Цена на минута разговор 0,05лв. без ДДС на предплатена карта и 0.02лв. без ДДС на абонати с договор? Това ли? Ами няма да стане! По-скоро друго ще стане. Ще направим още едно клубче на третия оператор, първата тема ще бъде "нямам покритие на центъра", следващата ще бъде "предпочитам малко по-високи цени с качествена услуга", после ще се появи тема "що няма SMS-и с GloBul и MTEL", а след 2-3 месеца ще завалят теми от рода на "Покрихме Шумен", "Покрихме Сливен", "Покрихме Стара Загора". Ми.... мерси! Реална конкуренция на сегашните оператори до две години няма да се появи, не разбирате ли?



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: checho]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 14:35



ами горе-долу си прав ....

само ей тва не е много ок

В отговор на:

Обикновено нещо като е недостъпно за мен, аз не го ползвам нали?




щото като ти трябва нещо колкото и да е скъпо се налага да си го купуваш, друг е въпроса колко хора им трябва, и колко го ползват ей така

също така ако новият оператор излезе с много по-ниски цени 2-та сегашни ще си променят цените макар и 3-тия още да няма покритие



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: ce]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано02.10.04 14:45



В отговор на:

също така ако новият оператор излезе с много по-ниски цени 2-та сегашни ще си променят цените макар и 3-тия още да няма покритие




GloBul стартира с 2 пъти по-ниски цени от тези на МТел. Това, обаче, не ги трогна, както вероятно помниш.



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3? [re: checho]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 15:13



амиии не бяха баш 2 пъти по-ниски

освен това няколко месеца преди да се появи глобул, мобилтел си намили цените с 20% (такси и разговори към мобилтел) и с 5% към всички други, това намаление не беше случайно ;-) а и беше по-истинско от това, което правят сега и двата оператора (ако тези им действия са заради третия оператор, жалко за нас )



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: ce]  
Авторce (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 15:17



даже като се замисля, даже таксите паднаха много повече (начи и другите проценти може да не бяха така, ама такива са ми спомените ;-))

таксата, която преди плащах, преди беше 25лв без ддс, а стана 15



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.10.04 16:30



Не просто балам, а нещо още по-страшно си, ако оспорваш, че цените, пакетите услуги и качеството им тук са доста по-зле от Европата, дори и на изток от нас. И това при същата техника, която ползват и там, но при доста по-ниски заплати, осигуровки, цени за реклама и търговска площ. С други думи тука печалбата е сигурно в пъти по-голяма. И защо е така:
1. МТел дълги години, съвсем изкуствено, поради приятелски мотиви беше оставен съвсем сам в една съвременна и бързоразвиваща се ниша. И беше спестовната касичка на правителството, поне отпреди Грашнов.
2. ОТЕ плати за лиценза си двойно повече от допустимото за пазар с дереджето на нашия. Каквито и да са мотивите, това е факт.
3. Т.н. "Комисия за защита на конкуренция" май защитава единственно топлите си кресла - факт е, че в момента предлаганите услуги от двата оператора са като близнаци; айде, да речем, че са двуяйчни. С това намеквам за очевадна картелизация и пълна липса на конкуренция.

Колкото до третия - бях ти писал един пост защо ще навлезе много по-бързо от изискуемите 6 месеца; да не се повтарям. Най-важното е, че няма да им пука за Шумен и Сливен, достатъчни им са 4-5 най-големи града, оборудвани не толкова с техниката, колкото с инфраструктурата (тя е много по-скъпа) на почти техния вече екс-Мобиком. Плюс факта, че лиценза им е абсолютно без пари - тези 54 млн. лева са малка част от приватизираната печалба на БТК за 2003.

А като събереш още малко жизнен опит ще разбереш, че българина се оплаква ВИНАГИ - дори да му дават по 5 ст/мин. за да говори в мрежата им, той ще мрънка да са 10. И още нещо ще разбереш - българина не търси качество, а евтинийка - сигурно и ти имаш познати, дето са турили един сплитер на кабела на МСат и макар, че картината им е калпава казват, че нали е без пари, какво толкова.


Редактирано от Cтepн™ на 02.10.04 16:32.



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: checho]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 17:56



Чечо,

яко се излагаш. Ако всяка "здравомислеща глава" каже, че това е ПР на БТК сигурно става въпрос за личният състав на неелитно лудница. Ти мислиш, че БТК подготвя почвата за ниски цени с бойкот на услугите, които ще предлага?????? Ако наистина си мислиш подобно нещо значи имаш сериозни ментални проблеми, вервай ми.

Относно словоблудствата ти за договори и карането насила към офиса на глобул. Да разбираме, че статуквото идеално урежда клиентите на мобилните оператори. Т.е. подписал си договор и почваш да си траеш и да плащаш. Кат' ти дадат "смарт" точки за идиоти скачаш от радост и се просълзяваш от добрината на оператора ти. Ех, Чечо, ако всички бяха като теб още щяхме да сме по дърветата и да комуникираме нечленоразделно. Но не сме. Нормалният човек иска промяна на статуквото, иска да живее по-добре, да ползва повече услуги и да работи по-малко за тях. Не иска да скача по клоните.

Кажи ми как разбра, че "НИКОЙ" не си е спирал телефона? Имаш достъп до данните за натовареността на мрежата на Глобул и Мтел едновременно или просто ти не си си спирал телефона и реши, че останалите също скачат по клоните?

Едно частно мнение - ако ти организираше някакъв протест - то той вероятно би бил против прогресивните ти събратя, които не искат вече по клоните, а искат да отидат в онези тъмни, влажни и неудобни пещери. Тези мръсни прогресивни типове. Да ги изяде леопарда дано!

Сега за "изненадващата" кампания против операторите. Чечо, ти си във форумите от повече от 2 години. Темата за високите цени непрестанно е дискутирана, предъвквана, изплювана и пак рециклирана. Ако се върнеш в дните преди пускането на глобул ще видиш, че тогава всяка 2-ра тема беше за цените. Ама нали трябва да има конспирация и мафия, а към фактите се прилага популярния научен метод "игнориране".

Сега за конкуренцията "до две години". Имаш ли представа колко време ще отнеме на БТК да "пусне" наета линия между 2 произволни точки в страната в сравнение с Глобул и Мтел? Имаш ли представа какво предимство е да имаш хиляди километри оптика за изграждането на един мобилен оператор? Имаш ли представа колко хора в БТК имат опит в изграждането на комуникационни мрежи, пък било то и предимно кабелни? Имаш ли представа на колко места БТК ще пуснат покритие за 1/20 от времето необходимо на ВСЕКИ друг? Имаш ли представа какви са нивата на цените на клетъчното оборудване в сравнение с преди 10 години? Очевидно НЕ. Нямаш представа. Иначе нямаше да пишеш такива глупости. До изборите ще има действащ 3-ти оператор с ниски цени и сериозно покритие (и опашки пред офисите).

Прочети и мнението на Стерн още веднъж, защото там има много верни неща!

Ако искаш отговарай по същество, но поне кажи как разбра, че "НИКОЙ" не си е изключил телефона в дните на опит за бойкот? Иначе ще станеш мноооого смешен.



Тема Re: Много ли се надявате на GSM оператор 3?нови [re: checho]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано02.10.04 23:26



С нетърпение чакам да заработи gsm 3. Цените неминуемо ще са по ниски. Ще кажа сбогом на Глобул и Мтел



Тема Re: прочетено в пресата...нови [re: checho]  
Автор xonix (a game)
Публикувано03.10.04 12:30



вестник Труд от вчера в интервю на шефа на БТК

въпрос: кога ще тръгне 3тия ГСМ и с какво покритие?
отговор: април 2005. национално покритие

постепенно ще има отговор и на другите въпроси...

Fear has killed more men than time


Тема Re: прочетено в пресата...нови [re: xonix]  
Авторnona (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 14:17



Нека треперят Ментел и Византийския оператор защото ще им приседне печалбарството след 6 месеца!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.