Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:00 14.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Кирилица <-> Латиница  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано10.08.04 00:41




Желаете ли употребата на кирилица в мненията да стане задължителна?
Да, няма да се сърдя, ако модераторите започнат да изтриват всяко мнение на латиница без оглед на съдържанието.
Не, трябва да има свобода в начина на изразяване на потребителите. Който както иска нека си пише.



В анкетата могат да гласуват единствено регистрирани лица. Нерегистрираните нека изкажат своето мнение като отговор на тази тема.



Тема Re: Кирилица <-> Латиницанови [re: checho]  
Авторcилнo питaщ (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 11:09



силно и твърдо "ДА" !

- всичко друго са усуквания и оправдания...



Тема Re: Кирилица <-> Латиницанови [re: checho]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано10.08.04 11:17



От мене също едно голямо ДА макар че със също така едно голямо наум!

!!! LET'S MAKE THE WORLD FREE !!!


Тема Re: Кирилица <-> Латиницанови [re: checho]  
Автор CH€ (BACK)
Публикувано10.08.04 14:25



ne!
stiga ograni4enia! - kato ne vi haresva - ne 4etete basi!
vseki da si pi6e kakto si saka!

BACK BACK BACK


Тема Re: Кирилица <-> Латиницанови [re: CH€]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 15:41



ми тогава сите неграмотни "специалисти"... да си оодат дето сакат
и да си дращят както мооат! (Ама никъде няма да ги приемат)

България е за българите! За достойните българи



Тема Щом е така...нови [re: checho]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано10.08.04 18:41



Щом резултатите са толкова некатегорични, минаваме на план Б.

Според мен, латиницата е като гаден плевел. Чувствам се задушен от нея, но нито Дир.БГ, нито посетителите на този клуб ми гласуват такова доверие, за да изразя чрез технически начини своето недоволство от употребата на лайношиница. Затова ще предложа на Вашето внимание друго решение.

Предлагам всички сериозни посетители на клуб "Глобул" да си наложим да не обръщаме внимание на теми на латиница. Нека онези от Вас, за които България, Българският език и Българската азбука са особени ценности, започнат да пренебрегват всички теми, които не са написани с Българската aзбука. Аз като уважаващ себе си млад Българин възнамерявам да преустановя писането на отговори на теми и въпроси, които не са написани на Кирилица. По този начин, употребата на лайношиницата ще си отмре по естествен път.

Ако Вие споделяте моите убеждения, можете да последвате моя пример. Нека оставим неприятните теми да измрат в архива без да се радват на стойностни и ясни отговори от страна на привържениците на Кирилицата.

Кажете какво мислите по въпроса. Подкрепяте ли ме в акцията по изчистването на латинопомията?


Редактирано от checho на 10.08.04 18:43.



Тема Днес тукнови [re: checho]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.08.04 19:07



утре и в други клубове.
Така де ако е кратък постинг, ако има поне едно Izvinete za majmunicata преглъща се.
Ама хората си писали писали и а ходи се мъчи да разбереш какво искат да кажат.

Много съм за да се създаде нетърпимост към маймуницата...

Bеer? Mоre?




Тема Re: Днес тукнови [re: bira_more]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано10.08.04 19:14



От мнението ти не стана ясно дали подкрепяш намеренията ми да игнорирам темите на лайношиница?



Тема а бре Чечонови [re: checho]  
Автор Диaн (идиот)
Публикувано10.08.04 20:58



А бре Чечо как да ти обясни човек че чисто и просто от как затворихме Правец не се произвеждат хардуерно кирилизирани компютри /поне аз не знам/ и много хора няма как да ти пишат на кирилица понеже ползват интернет от зали а по залите много често няма кирилизатори. Не се измъквай с KREDOR защото той май бачка само под интернет експлорер а това не ми е любимия браузер а който е под линукс... няма как да подкара интернет експлорер комай... моля те просто вземи разчисти идиотските теми по-горе и сложи една "моля пишете на кирилица" и поясни как става номера все пак не всеки се е родил научен.



Тема Ми понеже изхождам от друганови [re: checho]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано10.08.04 21:59



позиция е малко по сложно.
В медицина например някой може да пита за нещо сериозно, ама на маймуница. Е ако е кратко и сравнително четливо го чета.
Иначе не - най-много началото.
И тъй като не съм фанатик, мога да обобщя - ако е много кратко и ясно и започващо с извинения - четеш и може би отговаряш, но задължително с препоръка а стига с тази маймуница.

Аз лично чета кратките мнения. На някои от тях отговарям На някои (по дългите) препоръчвам кирилицата.
Ако човека е тъп и неразбран, спирам да го чета. И чета само отговорите на мненията му. И коментирам само тях.

И аз съм бил тъп. Пишех на маймуница. Ама се намери човек дето да ми намекне че не съм прав.

Чист прагматизъм - по някога има какво да се прочете дори и на маймуница. И си правиш сметката дали си струва усилието.

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 10.08.04 22:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.