Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Наблюдение...нови  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.04.04 20:54



Няколко дни наред съм с 2 карти - едната си е моята ГлоБул, а другата е служебна - МТел.
Тъй като засега не съм взел втори телефон ги въртя на личния си 6610.
Прави ми впечатление, че когато говоря с МТелската, звука в слушалката е доста по-добър от тогава, когато съм с другата
Разговорите провеждам от един и същи телефон както вече споменах, и от едно място - стълбите пред Народния Театър.
На какво би се дължало това разминаване?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Наблюдение...нови [re: METHOD]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано02.04.04 21:10



Възможно е да зависи от отсрещната страна, с която провеждаш разговора.

За да се диангостицира евентуалният проблем, ще е необходимо да предоставиш следната информация:
1) С какво качеството е по-лошо - по-слабо/накъсва или има някакви други проблеми?
2) С какъв абонат провеждаш разговор? Ако е друг мобилен телефон, просто няма какво да коментираме. Аз ако се завра в някоя дупка и едвам хвана покритие, проблемът няма да е в повикващата страна /в случая - в теб/.
3) Това принципно явление ли е, или се касае за определен район? С други думи, навсякъде ли е така, или на определено място? Ако е само на едно място, моля, назови го.
4) Имаш ли разлика в показателите за сила на сигнала, които виждаш на телефона при GloBul и при другия оператор?



Тема Re: Наблюдение...нови [re: checho]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.04.04 22:05



1) Просто се чуваше по-тихо, винаги съм мислел, че конкретно моя екземпляр е по-тих, но с карта на МТел всичко е наред
2) Разговора се проведе с друг мобилен, човека беше на ул. "Леге" - на по-малко от 800м, в никакъв случай в мазе или нещо убиващо сигнала.
3) Струва ми се, че не е изолирано явление.
4) Пълна скала на обхвата

Много ми се иска да не почнеме да се караме кой оператор е по-добър, просто ми е интересно, защо се наблюзават подобни аномалии

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Наблюдение...нови [re: METHOD]  
Авторзнaeщ :-) (Нерегистриран)
Публикувано03.04.04 15:05



на твоя въпрос... тъй като си увеличават (Глобул де) абонатите това непрекъснато изисква и увеличаване на капацитета на мрежата им, което не е толкова лесно и не става бързо. Помня при Мтел как беше.... сравнително бързо изградиха покритието на страната след 1999г. но после им отне към 2 години да го направят добро и вътре в помещенията, особено в панелните блокове, чиито стени са с арматура 30х30 см, което пречи много на сигнала 900 МНz... Та предполагам, че тепърва ще има много места с добро покритие на Глобул да се развалят, както и други разбира се с лош покритие да се оправят....

по принцип, аз също по стечение на обстоятелствата имам и Мтел-ска и Глобул-ска карта, та казвам че напълно се присъединявам към твоето мнение, така е, сигнала е различен и е в повечето случаи е в полза на Мтел... засега...



Тема Re: Наблюдение...нови [re: знaeщ :-)]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано04.04.04 13:59



Само за арматурата не разбрах

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Наблюдение...нови [re: METHOD]  
Авторзнaeщ :-) (Нерегистриран)
Публикувано08.04.04 09:43



за арматурата 30х30... дължината на вълната на сигнала при 900 MHz е около 30 см, та се получава малко ефекта на Фарадеевата клетка... с други думи това е (почти) идеалния заглушител. Ефектът на заглушаван (за щастие) не е пълен, но оказва сериозно влияние.

за наш късмет не всички блокове са точно с този профил, но си има значение... всъщност за това е едно от нещата което по принцип прави покритието на GSM операторите трудно (слабо) във вътрешни пространства, мазета и т.н. Предполагам, направило ти е впечатление че ако сигнала в ъгъла на стаята ти не е добър то като отидеш до прозореца се оправя.

има разбира се и много други фактори като например дали наблизо има разположена базова станция, къде е разположена (високо или ниско) и т.н.



Тема Re: Наблюдение...нови [re: знaeщ :-)]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано09.04.04 00:23



Теоритично - добре, но на практика нещата малко се разминават
Мерси за отговора, рабрах за арматурите
Успех!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Наблюдение... [re: METHOD]  
АвторO98O922 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.04 00:06



" чиито стени са с арматура 30х30 см, което пречи много на сигнала 900 МНz..."

Знаещ, я обясни сега какво е арматура и как тя може да е с размери 30/30 че нещо не схванах. Явно тези 5 години в строителния техникум "Х. Ботев" и после още девет семестъра във ВИАС съвсем са ме объркали...



Тема Ti zadade vqpros za 1milнови [re: METHOD]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано12.04.04 14:21





Ste mi triabva okolo edin semestqr za da ti otgovoria na tozi vqpros

Kato tsialo Mtel sa v takqv stadii na razvitie na GSM mrejata si che mogat da obrqshtat mnogo po-goliamo vlianie na kachestvoto. Spetsialno efekta koito ti si zabeliazal se postiga s EXOZAGRADITELI Te osven che se boriat s exoto, imat vunktsii na podtiskane na fonoviat shum (koeto za mob abonati e mnogo vajno) i ysilvane na polezniat signal.

Primer mojesh da napravish tozi opit sqs METROTO, razgovor na dva abonata tam, napravi sravnenieto mejdy pqrvite niakolko sekyndi na razgovora(dokato sraboti sistemata) i posle.

Po otnoshenie na vsichki drygi pokazateli koito vliaat na kachestvoto na edna vrqzka STE MI trioabva baia vreme da gi obiasnia No sa bezbroi

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема vqpros za ymniat chechkoнови [re: checho]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано12.04.04 14:25



Checho bi li me svetnal kak ste sravnish silata na signala? Davam ti joker: Ediniat operator ima PWR control drygiat ne, da ne govorim za vsichki ostanali fichqri

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.